Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
tunc sirman

12 yıl önce - Çrş 24 Mar 2010, 16:08

Tahminime gore aynen otoyollardaki sistem gibi,binerken ve inerken iki kere kart veyahut akbil okutulacak.Dogal olarak cikista turnikeler olacak.Girerken akbili basmayanin akbilinden veyahut kartindan en yuksek ucret dusecek.Iyi organize edilirse uygulanamayacak bir sistem degil.

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Çrş 24 Mar 2010, 16:48

Otoyol benzetmesi fena değil, bir girişte bir de çıkışta akbil veya İstanbul Kart okutacağız,
ancak otoyollarda kartlardan asıl ödeme çıkışta gerçekleşiyor, bu sistemde binişte durağa girerken kredi düşecek, indikten sonra iade gerçekleşebilecek; bu sistem daha önce Adalar hattında İDO tarafından uygulandı, Ada sakinleri sadece Adalar arasında vapurla seyahat ettiklerinde, indikleri iskeledeki akbil iade cihazını kullanarak, ödedikleri ücreti akbillerine iade ettirebiliyorlardı; çok benzer bir sistem halen Kocaeli'nde ender aksamalar olsa bile uygulanıyor.
İETT Nisan başı metrobüs hattında mutlaka yeni ücrete geçecek, Avcılar Söğütlüçeşme arası normal şartlarda otobüslerle 6.00 TL bile olabilecekken, ilk aşamada tepkilerden çekinileceği kesin, tahminim İETT metrobüste sivil bilet fiyatı 3.00 TL, indirimli bilet fiyatını da 1.70 TL olarak açıklanacak, her iki uçtan orta bir nokta olacak Topkapı veya Edirnekapı'ya kadar olan istasyonlarda iniş yapıldığında iade olarak ödenen ücretin yarısı 1.50 veya 0.85 TL akbil ve kartlara geri yüklenebilecek; bu istasyonlardan daha ileri giden yolculara herhangi bir ödeme yapılmayacak, yani her durakta inen yolcu iade cihazlarına saldırmak zorunda kalmayacak, ancak kentlilik bilinci olarak hakeden her yolcu "adam sende kalsın" diyeceğine, iade ücretini talep etmelidir.
Sistemde asıl mağdur olacak yolcular ise kendilerine zerre kadar acıyamadığım, istasyonlarda dakikalarca kuyruk beklemeyi göze almalarına rağmen, yaşadıkları şehirde bir ihtiyaç olan akbile sahip olmayan, tüm uyarılara rağmen ısrarla peşin ücret ödeyenlerdir; İETT asıl karı ödedikleri 3.00 TL ücretten kuruş iade alamayacak olan bu kişilerden yapabilecektir.

kenanmar
12 yıl önce - Çrş 24 Mar 2010, 17:50

Yeni ödeme sisteminde şimdikinde olduğu gibi aktarma almayacağını tahmin edebiliyorum. Peki aktarma vermeye devam edecek mi?

zamanyasin
12 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 13:47
metrobüs ücreti nasıl olacak

bu metrobüs te uygulanacak bindiğin kadar öde ile ilgili hiçbir bilgisi olan yok mu? yani kesin bilgisi olan iett veya büyükşehir uzmanlaran birşey öğrenen 3 lira mı olacak 5 lira mı olacak durak durak mı para belirlenecek 5 er 8 er durak mı bilen yok mux??

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 13:57

İBB tam bilmiyorki,demekki onlarda tam karara bağlamadılar.

zamanyasin
12 yıl önce - Cum 26 Mar 2010, 15:03
metrobüs ücret

aslında ibb biliyor da tam olarak nasıl kar edebilirimin derdinde şimdi durak durak mı ücretlendirsen daha karlı olurum 5 durak 5 durak mı ücretlendirsem daha karlı olurum diye düşünüyor. benim tahminim bu hattın avcılar-sögütlüçeşme toplam ücreti 3 lira olacak gibi gözüküyor.

h_oz
12 yıl önce - Pzr 28 Mar 2010, 16:42

belki çok küçük bir detay ama benim aklıma takıldı vatan duraktan sayılacak mı orda durulmuyor bildiğim kadarıyla.Ne de olsa bi durak bi duraktır

Levent Barlas

11 yıl önce - Cmt 28 Ağu 2010, 18:39

"Gittiğin kadar öde" ücretlendirme şeklinde son durum nedir? Bilen var mı? Başladı mı başlayacak mı? Ücretlendirme nasıl olacak?

hakanaydın
11 yıl önce - Prş 02 Eyl 2010, 00:55

İETT kazığı hazırladı. Fakat referandum öncesi milleti dürtmeye gerek yok. Daha sonrasında açıklanır.

Rifat Behar
11 yıl önce - Cum 03 Eyl 2010, 12:34

Gittiğin kadar öde sistemine ne gerek var? Ne kadar gidersen git aynı rakamı (1.50 TL) öde sistemi daha güzel değil mi?

Ben dün Metrobüsü baştan başa kat ettim. Ödediğim rakam 1.50 TL

Ne kadar gecikirse vatandaş açısından o kadar iyi...

Köprüyü geçip baştan sona kadar gidiyorsun. Ödediğin rakam hep aynı: 1.50 TL ne kadar güzel.. Tam halkçı yaklaşım budur işte..

Umarım ki gittigin kadar öde projesi sorunlar sayesinde gecikebildiği kadar gecikir...

NOT: Belki sistem hazırdır da refendumun bitmesi bekleniyordur. Bu da bir olasılık...

sayfa 14
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM