Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
cihan1
10 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 00:47

Ankara Hukuk yada Devlet okullarındaki hukuk dışında özellerden Başkent hukuk'ta kaliteli eğitim veriyor donanımlı hukukçular yetiştiriyor. Ayrıca özellerden bahsedeceksek Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinin kurucusu Ankara hukuk fakültesi ve coğu hoca eş zamanlı Ankara Hukuk ve Doğu Akdeniz Hukukta ders veriyor.

Ali_

10 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 01:01

Alıntı:
Türk Hukuk Sisteminde en iyi eğitim hangi üniversite'de?

Ben basligi anlayamadim yaa,nokta koydum,virgül koydum olmadi.
"Türk Hukuk Sistemi"ni özel isim olarak düsününce birseylere benzetebildim ama yine de cok zolandim

"Türk Hukuk Sistemi dalinda en iyi eğitim hangi üniversitede?" demek istediniz galiba.(?)

ibrahim alıcı
10 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 01:14

1-Galatasaray Üniversitesi
2-Ankara Üniversitesi
3-Bilkent Üniversitesi
4-Yeditepe Üniversitesi

Bir Üniversitemizin Hukuk Bölümü başkanı bir Profesör'ün bana yaptığı sıralama bu şekilde.

Kemal Çevik
10 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 09:32
Aslında o da değil

Alıntı:
Türk Hukuk Sistemi dalinda en iyi eğitim hangi üniversitede?" demek istediniz galiba.(?)

"Arife tarif gerekmez" derler ama "En iyi hukuk eğitimini hangi üniversite veriyor?" olmalı bence, bildiğim kadarıyla hukuk sistemine, örneğin adalet bakanlığına, barolara, ya da SHYK'ya bağlı bir fakülte yok.

Kemal ÇEVİK

gök-khan
10 yıl önce - Pzr 02 May 2010, 05:01

Alıntı:
Bana birisi Sabih Kanadoglu, Faruk Eminagaoglu, Suat Ertosun, A. Yalcinkaya, Osman Paksüt ve Hasan Gerceker nerede okudgunu söylerse ben size türkiyenin en kötü Hukuk fakültelerini sayabilirim

Sadullah Ergin'i unutmuşsunuz.

sedat karahallı
9 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 14:06

Hukuk Fakültelerinin başarı düzeyini gösteren temel olay olan son hakimlik-savcılık sınavının istatistiklerinden ilk 6 fakülte:

FAKÜLTE...........yazılıyı kazanan...mülakatı kazanan
Ankara Üni.................196...................93
Selçuk Üni..................134...................71
Marmara Üni..............100...................59
İstanbul Üni........ ......97.....................57
Dokuz Eylül Üni..........71.....................32
Gazi Üni.....................50.....................25

kaynak: http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/2011/nisan/okul_ist.pdf

Selçuk Üniversitesinin muhteşem çıkışı sürüyor
(Başlık çok saçma olmuş. 'En iyi hukuk eğitimi hangi üniversitede?' şeklinde değiştirilebilir mi?)

hamdi levent
9 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 16:21

aslında amerika'daki gibi hukuk eğitimi yüksek lisans eğitimi şeklinde yani ikinci üniversite şeklinde olsa yani uzmanlaşma olsa ve savcılık için de belli bir süre avukatlık yapma şartı getirilirse ve hakimlik içinde avukatlık ve sonrasında savcılık yaparak en son seçimle gelinse daha etkili olur çünkü kişi veyahut kurum hakkında karar veriyorsunuz bu sebeple hem iddia deneyiminiz(savcılık) hem de savunma deneyiminiz(avukatlık) olursa kararın daha sağlıklı olacağını söyleyebiliriz ..

35 gökhann
9 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 16:25

bana görede galatasaray üniversitesi, takımıma kıyak geçmiyorum yanlış anlamayın

SERDARR1
9 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 16:35

Başlık En iyi hukuk fakültesi olarak değiştirilse daha güzel olur

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET