Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
HAKAN5
13 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 14:08
Türk hukuk sisteminde en iyi eğitim hangi üniversitede?

Turk hukuk sistemi egitiminin nerede verildigi sorusu bu aralar cok gundemde. Ozellikle Kibris universitelerinin ogrenci cekmek icin izledikleri kalite arttirma politakasi ilae Turkiye de isim yapmis tum hocalarin cogu yari zamanli olarak Kıbrıs universitelerinde dersler veriyorlar. Diger bir deyisle Kibris universiteleri Hukuk Fakulteleri hocalarini Turkiye karmasi seklinde olusturuyo ve bu sayede Turk Universitelerine egitiminde fark atiyor diyebiliriz. Anketlerde bunu dogruluyor.

[Büyük harfle yazılan başlık değiştirildi. - HAKAN© - Cmt 16 Arl 2006, 15:16 ]

umut88
13 yıl önce - Prş 14 Arl 2006, 14:11

1. Galatasaray
2. Ankara
3. Gazi
derim ben.

orhan33
13 yıl önce - Cum 15 Arl 2006, 07:22

Ne yazikki bizim fakultenin, Istanbul Universitesinin esamesi okunmuyor artik.  Oysa bundan on sene oncesine kadar en iyi hocalar bizdeydi.  Ozellikle Anayasa ve Medeni hukuk kursulerinden cok degerli profesor ve docentler ayrildi. Onemli bir bolumu Galatasaray a gecmisti( Erdogan Tezic, Suheyl Batum gibi). Ve zaten su anda da en iyi egitim veren hukuk fakultesine Galatasaray Universitesi sahiptir.

burakerkıral

13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 14:39

Tabiki diğer bazı branşlarda olduğu gibi Hukuktada GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ üstünlüğü ele aldı ve Şuanki Rektörümüz DUYGUN YARSUVAT'ta bir hukukçudur.

erhan akkaya
13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 15:05

Burada sanki taraftarlık yapılıyor gibi... Ben de kendi okuduğum üniversitenin eğitimini savunurdum ancak neden eğitiminin iyi olduğunu açıklayacak bilgiye sahip değilim o yüzden bişey yazmasam iyi olacak. Açıklama yapmadan ,neden iyi olduğunu söylemeden kendi üniversitesinin eğitimini savunmakta enteresan ama  

burakerkıral

13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 15:13

o zaman inanmıyosan seni bigün misafir ediiim     o zaman ister inan ister inanma ben hukuk bölümüne gitmiyorum Galatasaray Üniversitesi'ne gidiyo olabilirim ama babamın üniversitesi değilki reklamını yapiimde bana bi geliri olsun ben sadece diyorumki en iyi hukuk Türkiye'de GALATASARAY'DA aksini iddia eden varsa gelsin okula misafir edelim sorun cevaplasınlar...

erhan akkaya
13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 15:23

Yok ya lafım sana değildi desem inanmazsın di mi Ben de hukuk öğrencisi değilim ancak rakamsal veriler veya da mezun ünlü hukukçular filan belirtilse daha iyi olurdu gibime geliyor. Tabi bu sadece G.S. üni. için değil kim hangi üni.yi savuncaksa onun için de geçerli. Bilmem anlatabiliyormuyum?

burakerkıral

13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 15:31

tamam o zaman gir galatasaray üniversitesinin sitesine araştır bakalım bide önemli olan mezun sayısı değildir önemli olan verilen eğitimdir a üniversitesi belki 500 mezun veriyosa b üniversitesi 200 mezun veriyosa bu eğitimli olan 200,500'ü sollar olay bu yani GS'de hukuk Fransızca ve Türkçe Fransa'dan hocalar var Türkiye'nin en iyi hocaları şuan burda benim bildiğim kadarıyla zaten okulu bitiren öğrenciler Türkiye'de kalmıyoki Avrupa'nın çeşitli ülkelerine dağılıyolar kimisi master yapıyo kimisi şu bu falan işte  aslında şunu sölemek belki yanlış olmaz benim düşünceme göre Gs'de Türkiye Standartlarının üzerinde eğitim olduğuna inanıyorum...bana göre böledir,başkasına göre değişebilir...kesindir demiyorum yani

Ben yalnız şunu kesin söleyebirim Avrupa'da,Dünyada SÖZÜ GEÇEN bir üniversite aslında bununlada övünmemiz lazım.

http://hukuk.gsu.edu.tr/tr/

bugra@
13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 20:33

fikrimce artık hemen hemen herkes aynı eğitimi vermekte çünkü devlet üniversitelerinden aldığı maaşla geçinemeyen öğretim üyeleri özel okullarda ders vermekte ancak illa bir sıralama yapmak gerekirse fikrimce
   1-)İSTANBUL ÜNİVERSİTEİ
   2-)ANKARA ÜNİVERSİTESİ
   3-)GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ
   4-)BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ(öğretim kadrosu ve özellikle 4. sınıf öğrencilerine pratik olsun diye yapılan mahkeme salonuyla)
   ahhh ahhh keşke ufuk üniversiteside bu sıraya girebilseydi=)))ancak daha penceresi olan bir kantin yada ufakta olsa bir kampüsümüz bile yokki

Kemal Mustafa
10 yıl önce - Cum 30 Nis 2010, 09:37

Turk hukuku Avrupa temelli oldugu icin tabi ki Turkiye'nin ilk Avrupa kokenli okulu Galatasaray'in hukuk alanindaki ustunlugu tartisilmaz. Hem Turk hem de yabanci hocalardan ders alabilirsiniz. Fransizca ise tabi ki alamet-i farikamiz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET