Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cmt 24 Şub 2007, 01:33

"Bursa-Mudanya" treni sefer sırasında...  

Akın KURTOĞLU

kordon35
13 yıl önce - Çrş 28 Mar 2007, 01:36

(+)

Koru istasyonu su deposu(şu anda çiftlik olarak kullanılan yer)

(+)

Koru istasyonu

(+)

Çekirge istasyonu (restoran olarak işletiliyor)

turker ustun

13 yıl önce - Cmt 31 Mar 2007, 16:58

Keşke vagolar gittikten sonra raylar sökülmeseymiş.... Belki şimdi mudanyaya bir trenimiz vardı...

Salih Kuş

13 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 02:44

Alıntı:
Keşke vagolar gittikten sonra raylar sökülmeseymiş.... Belki şimdi mudanyaya bir trenimiz vardı...

ve ozaman belkide bursaray mudanya'ya ne zaman gidecek soruları bu kadar gündemde olmazdı  

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 04:21

Ray açıklığı dünya standartlarında değilmiş yanlış hatırlamıyorsam... Daha dar ve o günün şartlarına göre katarların ilerleyebildiği, oldukça basit bir sistem...

Akın KURTOĞLU

turker ustun

13 yıl önce - Pts 02 Nis 2007, 14:10

Benim kastetmek istediğim geçtği yolar araba yoluna, arazilere, tarlaya dönüşmezdi... Ve belkide raylarla yenilenirdi... Hattsa bursa şehirler arası demir yoluna bağlanabilirdi zamanla... Belkide bursa yollar bile farklı olurdu...

Binen lerinçok güzel anıları ile doluymuş... Mudanyada panayır kurulurmuş... ve herkes bu panayıra gidermiş...Olay tvde arasıra bu hat hakkında belgesel bulunuyor... Bursaray mudanya ya ulaştığında nostaljik bir vagonla yine o eski panayırı canlandırmak bir festival olarak burasaya kazadırmak çok güzel olur...

neyhiç
13 yıl önce - Prş 03 May 2007, 16:10
Bursa-Mudanya Hattı

merhaba
yeni üyelerdenim ve ilk mesajımı yazıyorum. Bursa-Mudanya Hattı ile ilgili olarak görüşebileceğim birini arıyorum. bu araştırmam ile ilgili ayrıntılı bilgi veremiyorum.bu sitede anlık ileti var mı bilmiyorum. eğer yardımcı olursanız, Bursa'ya gelip sizinle görüşmek istiyorum. amacım demiryolu aşkını dillendirmek.

mail adresimi veriyorum. irtibat kurarsanız sevinirim.

ciego.son@gmail.com

teşekkürler...

neyhiç
13 yıl önce - Cum 04 May 2007, 17:45
bursa-mudanya hattı

gazi üniversitesi iletişim fakültesi 2. sınıf gazetecilik bölümü öğrencisiyim. bursa-mudanya arasından kaldırılan hattı, siz bu sitede çok güzel yazmışsınız ve bende bunu türkiye genelinde haber yapmak için sizden yardım istiyorum. yani genel anlamda, bu sitede bu konuyla ilgili olarak yazan tüm kişilerle bağlantı kurabilirsem daha içeriği sağlam, doyurucu bir haber olur. tabii ki sizlerin isteğine bağlı...

bursa hakimiyat gazetesi yazarı bunu dile getirmiş, ben daha da açmak istiyorum.

daha ayrıntılı bilgi veremem,üzgünüm ama irtibat kurarsanız sevinirim.

teşekkür ederim...

turker ustun

13 yıl önce - Cum 04 May 2007, 19:21

Demir yolu ile bilgilerimizi burda paylaşmak için açılmış bir sayfadır. Herkes bildiği resim, yazı ve bilgileri burda paylaşmaktadır...  Sizinde elinizde bilgiler varsa bunu burda paylaşın... Saygılarımla...

Ayriyetten olay tvde belli zamanlarda bu hat ile bir belgesel var.
Ama bir kaç video sana göndereyim...

neyhiç
13 yıl önce - Pts 07 May 2007, 15:04
buras-mudanya hattı

Üstün Türker ilginiz için teşekkür ederim.
 Gazi Üniversitesi tarafından Milliyet gazetesine ek çıkarılacak bu haber için o dönemin tanıklarına ihtiyacım var ve birebir görüşmem gerekiyor. Özel mesaj gönderemediğim için ayrıntılı bilgi veremiyorum. Ama çarşamba günü Bursa'da olucam. Siz de müsait olursanız ve kaynak sağlaya bilirseniz sizinle Bursa'da ya da Mudanya'da görüşelim.

Saygılarımla....

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara