Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 386
AnL_95
1 ay önce - Pzr 03 Şub 2019, 11:08

Kazı ne zaman başladı ? Ayrıca o yolun altında bir sürü tarihi eser var ? Ne kazısından bahsediyorsunuz ?

erkinalp
1 ay önce - Pzr 03 Şub 2019, 11:21

İzmir Agora kazısından bahsediyorum. Son etabına Kadifekale'nin yanından başlandı. Epey büyük ve dik bir tiyatro bulundu. Afet riskli alan olarak yeni yapılaşmaya kapatılmasının faydalarından biri. Daha bir sürü eser çıkar oradan. Söz konusu yerleşim Altınpark ve bir önceki etap Agora kazısının olduğu yere kadar iniyor. İkiçeşmelik yokuşuna gelmeleri 1 yılı bulur. Metro tüneli kazılırken bile bir sürü eser çıktı. O kesime yapı kararlılığı nedeniyle yeniden yaklaşamazlar ama Altınpark-Mezarlıkbaşı-Kestelli hizasına kadar inerler. Oradaki bir güçlük de farklı dönemlere ait korunmaya değer eserlerin üst üste durması. Buca-Konak arası Eşrefpaşa yoluyla çalışan otobüs hatları Konak Tüneline alınsın derken boşuna demiyordum. 470 Şirinyer-Eşrefpaşa-Konak-İkiçeşmelik-Eşrefpaşa-Şirinyer hattı orada oluşacak düzene alıştırma amaçlı bir öneriydi.

mahmut11
1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 20:39

86-GÜZELBAHÇE-KONAK
Gittiğin Kadar Öde

erkinalp
1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 21:00

Hızlı deniz otobüsü var, hem de tek bilet.

mahmut11
1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 22:12

Hızlı deniz otobüsü çok seyrek.

erkinalp
1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 22:32

Çoğaltılsın o zaman.

Mete ÖZTÜRK

1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 22:42

Belediyeye yazıyorum ben şimdi erkinalp
Bakalım ne cevap gelecek. Cevap gelince buradan paylaşırım.

mahmut11
1 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 22:46

Erkinalp, bir geminin rantabl çalışması için 100+ yolcu olması gerekiyor.
Otobüste ise bu rakam daha az.

Elektrikli otobüsü koy, bir de makineleri tak.
En azından Konak AKM duraklarındaki Batı yönüne otobüs arayışını azaltır.

mahmut11
1 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 23:10

291-ŞİRİNYER AKTARMA-KARŞIYAKA İSKELE
NATO-Yeşildere-Bayraklı Üst Geçit

Şirinyer kalkış :

brbyc
1 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 07:29

Bu hat Şirinyer trafiğine saplanır kalır. Neden sırf bir durak için yolunu uzatıyor? Çok gerekiyorsa Koşu Aktarma’dan kalkar, Koşu Yolu Cd.den Şirinyer’e döner oradan devam eder. Dönüşte de Şirinyer’den Aydın Hatboyu Cd. ile Koşu’ya geçer.

Aşağıda çizmeye çalıştım, telefondan olduğu kadar. Kırmızı hat Karşıyaka İskele, mavi hat Koşu Aktarma yönü.

sayfa 386
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege