Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Onur Çakırcı
11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 14:50
İzmir - Hangi Eshot hattının kurulmasını istersiniz?

İzmir kentiçine, çok daha işe yarar otobüs hatları kurulabilir. Bu konudaki düşüncelerinizi ve isteklerinizi bu başlığın altına ekleyebilirsiniz. Kurulmasını istediğiniz hatlar, daha sonradan liste haline getirilerek Eshot Müdürlüğüne'ne iletilecektir.

cansu

11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 15:30

Aslında yeni hatlardan önce otobüslerin hareket saatlerinin daha sıkı bir denetime alınarak düzenlenmesini ve belirtildiği aralıklarda ve söylendiği saatlerde kalkmalarını isterim. Ancak eğer yeni hatlar kurulacaksa şöyle bir önerim olabilir.

Belli saat aralıklarında Gaziemir-Balçova Çevre Yolunu kullanan bir hat düzenlenebilir. Böylelikle çok büyük bir zaman kaybı önlenerek Gaziemir-Balçova arasındaki mesafe kısaltılabilir. Hatta bu hat Narlıdere'ye kadar da uzatılabilir istenirse. Veya istenilen başka bir noktaya.Çünkü bu çevre yolu bir kaç yıl içinde çok hareketlenecek. Yol üzerinde TOKİ'nin yaptığı siteler bitmek üzere.Oyunlar Köyü sahiplerine teslim edildi. İzmir'in en büyük Outlet'i yine bu yol üzerine açıldı. Sürekli yeni şeyler oluyor bu yolda. Eğer durup bir bakarsak çevreyollarından belediye otobüsleriyle yararlanan pek çok şehir var. Örneğin Ankara.

İzmir neden olmasın?

serdar alt
11 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 14:56

Çiğli-BUCA  

Enterasan ama yok. Bi ara denediler koymayı. 2 satte bir kalktı sanırım.
Sonra kaldırdılar talep az oluyomuş diye.

Saçmalığı görüyomusunuz? otobüs 2 satte bir kalkıyo ey B.B. başkanı. Onun saatlerinimi ezberlicem.  ( burasını     iletmeyin   )

Rafet Alatlı
11 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 15:22

Merhaba,

Bence 100.000 nüfuslu Atatütk Mahallesinden ilçe olarak sadece KONAK'A otobüs var.Öncelikle;

Atatürk Mah. - Karşıyaka  hattı muhakkak suretle işleme alınmalı

sonrasında da,

Atatürk  Mah. - Buca

hattı devreye alınmalı diye düşünüyorum.

Ayhan
11 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 15:25

330 Bostanlı İskele-Bornova hattına alternatif Altınyoldan direkt Ege Ün. kampüsüne giden hat konulmalı. En azından sabahleyin olmalı. Böylelikle sabah saatlerinde öğrenciler daha çabuk okula gitmiş olurlar. Aynı durum Çiğli - Bornova için de geçerli.

serdar alt
11 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 15:50

Çiğli'den Bornova ya iki otobüs gidiyo ikiside 70 dak. bir hareket ediyor.
Yani bekleyince 30-40 kad. bir binebiliyosun. Felaket bir süre.

umut88
11 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 17:48

Alıntı:
Merhaba,

Bence 100.000 nüfuslu Atatütk Mahallesinden ilçe olarak sadece KONAK'A otobüs var.Öncelikle;

sonrasında da,

Atatürk  Mah. - Buca

Kesinlikle katılıyorum, eskiden Atatürk Mahallesinden Atakent'e otobüs vardı(130 numara), şimdi bu otobüs Bostanlı'dan Bornova Metro'ya(!) çalışıyor, acaba Bostanlı'dan kalkıp Bornova Metro'da durmasının ne gibi bir mantığı var anlayamadım... 130 numaranın son durağı Atatürk Mahallesine uzatılmalı.

Onur Çakırcı
11 yıl önce - Sal 12 Arl 2006, 21:08

Alıntı:
sonrasında da,
Atatürk  Mah. - Buca

Öneriniz, Eshot Genel Müdürlüğü'ne iletilmiştir

serdar55
11 yıl önce - Cum 15 Arl 2006, 01:32

Fahrettin Altay- Bornova

Güzergahı: Fahrettin Altay- Mustafa Kemal Sahil Bulvarı- Talatpaşa Bulvarı - Çınarlı - Adliye - Manavkuyu - Özkanlar - Bornova

Yarım saatte bir yeterli olabilir.

Nedeni: 1- Metronun ne zaman biteceği belli değil. Fahrettin Altay'dan Bornova hariç heryere (Buca-Karşıyaka-Gültepe- Urla -Seferihisar -Gaziemir v.s.)tek vasıtayla gidiliyor.Hatay caddesinden otobüsle üçyol'a veya M.Kemal Bulvarından Konak'a gidip, oradan metroya binmeniz gerekli.Ya da Adliye veya Özkanlar'a gitmek için tekrar otobüse binmeniz gerekli.
2- Fahrettin Altay son duraktan - yani Esentepe, Mimkent, Oyak Sitesinde oturanlar sabahları hariç tek vasıtayla Talatpaşa bulvarından Alsancak'a gidemiyorlar. Bornova'ya konulacak otobüs bu ihtiyacı da giderecektir.
3- Maalesef Adliye'ye de tek vasıtayla gitmek mümkün olmuyor.

35CEM35

11 yıl önce - Pzr 17 Arl 2006, 13:10

Eshotun mantığı okadar saçmaki,koskoca kuruma hiç yakışmıyor.Yolcusu az olan hatları umursamıyorlar,iptal ediyorlar.
Açılan hatta istikrar olmalı.Örnek 441 Şirinyer- Toros,tek otobüsü var.Arıza yapınca takviye yapmazlar önemsiz bulurlar.Bekleyen yolcular saatlerce sazan gibi durur durakta.İstediği gibi ulaşamadığı için ertesi günü o hatta güvenmez,aktarmalı gider.Eshotta derki bakın binen yok?
Bence beceriksizce ve çocukça beyinlerin işi.Saçma + komik.
Bir hatta verim bekliyorsan önce istikrar sağlayacaksın.Yapılması gerekn seferleri eksik yaparsan herkes başka yoldan gider gideceği yere.Açılan telefonlara verecek cevapları olmadıklaı için,arıza yaptı ne yapabiliriz deniyor.O zaman koy  başka araç,zaten tek araba,oda arıza oldumu yollardakileri kim düşünücek?
36BUCA- GÜMRÜK hattını kullanıyorum hergün.Gündüzleri 2 araç var,arıza oldumu 1 saat garanti beklersiniz.Seferleri arttırmazlar çünkü insanlar menderes caddesinden geçen bir hatta biner ve alt caddeye yürür.Kim bekleyecek 36nın keyfini?
Sadece 36 ve 576 geçer forbesin devamı olan caddeden.İnsanlar sabah akşam menderese yürür otobüse binmek için.Çünkü çokaz sefer vardır ve helebirde arızada oldumu saatlerce neden beklesin o güzergahta?
Birkaç hattı daha o caddeye kaydırsalar,hem sabah akşam saatlerinde kitlenen menderes caddesinin yükü azalacak,hemde buralarda oturan insanlar yağmurda çamurda okadar yolu yürümeyecekler.
Bu cadde okadar rahat kullanışlıki,menderes tıkalı olunca çok otobüs burayı kullanarak trafikten kaçar.
Forbes devamına menderesi kullanan hatlardan kaydırma yapmamaya gösterecekleri sebebe,şimdiden gülerim.
604-518 Gürçeşme yolunu kullanarak yenişehir tarafına giden hatlar...
Sabah-akşam sıkışıklığında hamam sokağından Yenişehir ssk bölgesine kadar olan yerde çok oyalanıyor.Daykodan açılan gepgeniş caddeden girip zeytinliğe geçse,oradanda ssk yanından Yenişehir telekomun oraya çıksa,hem daha az oyalanacaklar,hemde burada oturan insanlar yüzlerce metre yürümeyecek otobüs için.
İzmirin hiçbiryerinde,Zeytinlik Levent arasında oturan insanlar kadar yürümezler otobüs durağına.Eğer havuz yanından açılan bu caddeye geçiş olursa,burada oturan insanlar ömrü hayatında ilkkez otobüs görecekler mahallelerinde.Cadde o kadar müsaitki,zaman zaman körüklü otobüslerin bile kestirme yaptığı,sorunsuz gepgeniş alternatif.
Sevgili wowcu arkadaşlar,
2004 yılında çok sinir olduğum bir eshot hatasına okadar taktımki,kamera ile sabah akşam görüntüler çekip,aldım genel müdüre götürdüm.Birsürü görüşmeler yapıldıktan sonra,sıra bana geldi ve makamına girdim Ersu beyin.Elimde kamera,seyrettirmek istedim.Gerek olmadığını ve,şikayetimin çözülmesi için gerekenin yapılacağını söyleyerek beni hareket müdürüne yönlendirdi.Sonuç,koskoca sıfır.Israrla arkasından gittim olayın.Tam o esnada fuar açılmıştı,HİM standı vardı.Gidip onlara durumu sordum,zira heryere yaptığım ısrarlı şikayette him'e de yönlendirilmiştim.Orada duran adam olayı hemen hatırladı,Eshotun tepesindeki adamın cevabını o ağızdan duydum:Burası büyükşehir,herkesi memnun edemeyiz!
Ben iddia ediyorumki,Eshot tarihinin en laçka dönemini yaşıyor.Aynı hatta arka arkaya giden 3-4 otobüs,1saatten fazla gelmeyen seferler,yolcu almadan durak atlayan sorumsuzlar...
Ve diğer iddiamda,bütün bu beceriksizliklerin başlama noktasının,rahmetli PİRİŞTİNA'NIN vefatından sonra olmasıdır.
Ben kendi adıma şunu anladımki,koltuk-sepha-dolap satan birisi, belediye başkanlığı yapmayı beceremiyormuş...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege