Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa BURULAŞ'ın Mercedes 0345 Conecto Otobüsleri
« önceki   1234 ... 555657   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 3
Salih Kuş

13 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 23:09

bu aksam burulaş binasının yanındakı mihraplı parkındaydım.bizim sarışınlar da bir hareketlilik vardı. Dikkatimi çeken karşıdan gördüğüm kadarıyla otobüsün iç kısmında da insanlar vardı.Sanırım son kontroller yapılıyordu.Yakında yenı fotograflarlarıyla burada aramızda olacaklar gibi duruyorlar..

Salih Kuş

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 09:44

Alıntı:
Bir de dikkatimi çeken bir konu var.Anladığım kadarıyla bu yeni otobüslerin garajlanması BOİ'nin Acemler garajında olmayacak.Fakat Burulaş'ın Carefour'un yanındaki deposu da bu otobüslerin tamamı geldiğinde yetersiz kalır.Acaba diyorum Burulaş yeni bir garaj yeri mi ayarlayacak?Peki bu otobüslerin atölye hizmetleri tamir işleri ve akaryakıt teminleri nereden yapılacak?

Son dakika gelişmesini aktarayım.  Bu sabah yeni otobüsler Bursa otobüs işletmeciliğinin acemlerdekı garajına çekiliyorlardı.sonrasında baktığımda ise içerde park edilmiş halde duruyorlardı. Büyük ihtimal yenilerde acemlerde duracak.Gerek kalmayan otobusler baska bir yere çekilebilir.

Saygılar

Batur

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 13:48

Sarışınlar Seferlere Başladı!!!

Bursa’ya hayırlı olsun.

Bugün işim dolayısıyla gittiğim Buski’de sarışınlardan bir tanesini gördüm ve hemen fotoğraftaki abiden izin alarak aşağıdaki fotoğrafları çektim. Kalan otobüslerin de 1 ay içerisinde tamamlanacağını öğrendim. Yakından gördüğüm kadarıyla otobüs ve rengi çok güzel.  

(+)

Diğer otobüsler de BOİ Acemler garajındalar.

(+)

Ben metroyla Nilüfer’e doğru dönerken sarışınlar peşpeşe merkeze doğru gidiyorlardı. Dakika farkıyla o anı kaçırdım.  

En son Batur tarafından Sal 08 Ağu 2006, 17:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 13:57

Batur ilk fotoğrafı çekerek Cem'i sollamış,
eminim Cem de üzülmeyecek bu gelişmeden memnun olacaktır...
Görüldüğü kadarıyla yine yeni Conecto otobüslerin çalıştırılacağı hatlar içinde merkezi konum ve tanıtım üstünlükleriyle S1 ve S2 ring hatlarının önceliği olacak...
Bursa ve BOİ ye hayırlı olsun, Bursa'lı arkadaşlarımız güle güle kullansınlar.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 14:03

Gecikmiş de olsa, Bursa otobüs filosu yenilenmeye başladı. Bursalılar'ın haketmedikleri şekilde 20 küsur senelik otobüslerle yolculuk yapmaya zorlanmaları, haksızlığın dik alâsıydı... Hayırlı olsun, keyifli ve güvenli seyahatler dileriz Bursalı arkadaşlara...    

Filo numarası aralığı olarak ne verilecek, çok merak ediyorum...

Akın KURTOĞLU

Ebru K.Türk
13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 14:05

Aslında bir de 28 ve 25/A hatlarından birine hatta ikisine de bunların körüklüsünden koysalar tadından yenmez hani. Sebebi de bu numalaraın Çekirge - Siteler hatları olmaları ve güzergah olarak şehrin en işlek, en insan yoğunluğu fazla olan caddelerinden geçiyor olmaları.

Bir de ısrarla Terminal - Heykel arasındaki belediyeye devrolan hat için de bu yeni otobüsleri koymalarını isterim. Tabi mümkünse yine körüklüsünden. Oldukça güzel bir imaj yaratır insanların gözünde. Böylece belediye de "ben çalışıyorum dostlaaar" diye açık açık göstermiş olur.  

Hakan Aydın

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 14:09

Bunlarda cep telefonu yasağı var mı acaba? Zira en çok kullandığım hatlardır S1 ve S2. Bazen 7/24 wow hattını arayanlar oluyorda... Herşey site için.

ALİ ÖZER

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 14:17

Gerçektende Sarı Otobüsler görüntüsü çok şık.Batur gelin gibi süslenmiş otobüsü iyi yakalamışın.Acar muhabirleri geçtin. Dikkat Cem abi ortalarda yok şu an çıkınca sen kaybol hissettirmeden ortadan  

S1 ve S2 otobüslerinin bunlardan oluşması güzel. Çünkü en kalabalık yolcu taşıyan otobüslerimizden bunlar. Bazen  rekor seviyede yolcu alınıyor. Tabi 25A ya da söylenecek sözüm yok. İnşallah çevreye verdiği zarar da minimumdur bunların.

Yeni otobüslerimiz hayılı olsun. Bursamızın çehresi değişiyor hem yollarımız hemde taşıtlarımız yakında mavi minübüslerinde bir kısmı kalkacakmış. Onlarda kalkınca sanırım daha da hoş olacaktır.

Emre Uzan
13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 15:41

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi toplu ulaşımı ekonomik, çevreci ve konforlu otobüslerle sağlamak amacıyla satın aldığı 70 yeni otobüsten 10’u Başkan Hikmet Şahin’in de katıldığı törenle seferlerine başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Otobüs İşletmesi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Bursa’nın her tarafına raylı sistemi götürme imkanı olmadığını, bundan dolayı lastik tekerlikli sistemin de modernizasyonu sağlayarak, halkın toplu ulaşımı daha çok kullanmalarını sağlamayı hedeflediklerini, bu amaçla aldıkları 70 otobüsten 10’unun bugün seferlere başladığını söyledi. Başkan Şahin, 20-25 yıllık otobüslerle toplu ulaşımı sağladıklarını ve Türkiye’nin en yaşlı filosuna sahip olduklarını belirterek, “İlk etapta 10 tane solo tipi otobüsümüz bugün sefere çıkıyor. Otobüslerin teslimatı kasım ayına kadar sürecek. Teslimat bittiğinde şehir içi toplu ulaşımındaki otobüslerin yaşı 5’in altına düşecek. 10 körüklü ve 60 tane solo tipi son model yeni otobüslerimizle Bursa’nın toplu ulaşımına yeni bir soluk getireceğiz” dedi. Ulaşım yatırımlarında reform niteliğinde projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu. Başkan Şahin, Bursa’da 1000 civarında minibüs olduğunu, bunları 250 otobüse dönüştürerek, kent içi ulaşımına nefes aldırmayı hedeflediklerini de belirtti.

Tren gibi otobüs

Yeni otobüslerin solo tipi olanların 12 metre uzunluğunda ve 36 koltuk ve 95 yolcu,  18 metre uzunluğundaki körüklü olanların ise 49 koltuk ve 145 yolcu kapasiteli olduğunu anlatan Başkan Şahin, yeni otobüslerin toplam maliyetinin 8 milyon 825 bin 220 Euro olduğunu da kaydetti. Yeni otobüslerin çevreci, insan sağlığına zarar vermeyen Euro 3 motorlu, ABS ve ASR fren sistemli, elektronik hat göstergeli, otomatik şanzımanlı, kilometrede en az yakıtla çalışan yeni otobüslerin sadece toplu ulaşıma konfor getirmekle kalmadığını, çevreci özelliklerinden dolayı da eski otobüsler gibi hava ve gürültü kirliliğine de sebep olmayacağını ifade eden Şahin, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu yatırımla belediyemiz eski otobüslerin sürekli artan bakım ve akaryakıt maliyetinden kurtulacak. Eski otobüsler 100 km’de 55 lt akaryakıt tüketiyordu. Yeni otobüslerle ise aynı mesafede harcanan yakıtta yüzde 35-40 tasarruf sağlayacağız. Yeni otobüslerle sağladığımız konforlu yolculuk imkânıyla vatandaşlarımızı toplu ulaşıma özendiriyoruz. Toplu ulaşımın yaygınlaşmasıyla kent içinde meydana gelen trafik kazaları da azalacak ‘Beceri’ bir işin nasıl yapılacağını, ‘bilgelik’ bundan sonra ne yapılacağını bilmektir. Erdem ise bunu yapmaktır. Bursa’ya hiçbir zaman sözle, vaatle zaman kaybettirmedik, kaybettirmeyeceğiz. Çözüm projelerini de Bursa’nın sorunları kadar iyi biliyoruz. Bursa’da yaşam kalitesi artıyor. ‘yaşanmaktan mutluluk duyulacak bir Bursa’ hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Yeni otobüslerimiz belediyemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Yolun açık olsun Bursa”

20 Ağustos’ta açılacak Acemler Kavşağı’nda test sürüşü

Başkan Şahin, konuşmasından sonra yeni otobüslerin açılış kurdelesini Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ulaşım Komisyonu üyeleri, bürokrat ve Mercedes firması yetkilileriyle birlikte kesti. Şahin daha sonra bir otobüsün kaptan koltuğuna oturarak, test sürücü yaptı. Şahin, yeni otobüsle açılışa katılan davetlilerle birlikte 20 Ağustos’ta tamamen trafiğe açılacak olan Acemler Kavşağı’nda gezinti yaptı.

(+)

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 16:02

Bu arada cep yasağı, aynen İETT'deki gibi bunlarda da olmalı... Bir de, son kapının gerisindeki tekli cam yeri pasif... Burası ızgarayla kapatılmış. İETT'nin 0345'lerinde burası camdır. Muhtemelen; Connecto/0345 arasındaki farklardan biri tezahür etti burada...

Bursa tarihindeki ikinci büyük toplu filo alımı... İlki, İkarus serileri (65+47=112 adet). Bu durum zaten bütün şehirlerde aynıdır. Ucuz oldukları için İkaruslar otobüs parklarına topluca ve çok miktarlarda girerler ve rekoru kimseye bırakmazlar...

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
« önceki   1234 ... 555657   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara