Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Yanyana Vapurlar ve Enteresan Yorumlar
123 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 1
fatih kocaoglu
11 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 17:51
İST » B1.86. Yanyana Vapurlar ve Enteresan Yorumlar

(+)

ulaş

11 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 18:18

Yukarıdaki fotoğraf sanki bir aile fotoğrafı gibi çok güzel bir anda yakalanmış.

Emre Konuralp
11 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 19:40

fenerbahçeyle paşabahçe anne baba (handisinin anne hangisinin baba olduğuna karar veremedim ) emin kul evin büyük oğlu yanındaki c tipi olansa evin kızı

mordehay kohen

11 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 20:28

Alıntı:
handisinin anne hangisinin baba olduğuna karar veremedim

fenerbahçe ihtiyar zıpkın delikanlı paşabahçe şişmanlamış teyze nede olsa 55 e merdiven dayıyor
kendisi italyan asıllıya makarna spagetti yiye yiye şişmanladı

En son mordehay kohen tarafından Cum 08 Arl 2006, 15:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Arda Alkaya
11 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 20:39

Sanki Fenerbahçe ile Paşabahçe yorulmuşlar ve kendilerini iskeleye atmışlar Emin Kul ve Büyükada (emin değilim) da yanlarına gelmiş onlara destek çıkıyor. İhtiyarlar: "55e merdiven dayadık evlatlar, yaşlandık artık. Ama bizi gençken görecektiniz. Hele İstanbul'u, çok değiştirdiler onu. Ah bir de Fairfieldslar burada olacaktı."diyor sanki. Gençler ise: "aman efendim siz yaşlıysanız biz ölmüşüz. Size daha çok ihtiyacımız var. Siz bize yol göstereceksiniz. Hem siz eski topraksınız." diye yanıt veriyor sanki.

Şuna bakın ya. İşimiz gücümüz yok vapur konuşturuyoruz yok kim kimin annesi evladı diye tartışıyoruz. Deli miyiz biz? Hayır sadece onları seviyoruz. İyi ki varsınız...

simon

11 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 00:08

Burada resmin en sağında kalan c tipi vapuru kanımca Rumelikavağı olsa gerek.

Fotoğrafta dikkatimi çeken hadise ise, fotonun en sağında bulunan c tipi vapuru olan Rumelikavağı'ndan (bence) Fenerbahçe'ye kadar olan bölümde seren (ikinci, ana) direklerine yan yana bakıldığında çizdiğim çizginin yükselmeye doğru gittiğini görebiliriz.

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 02:16

Resimler benden yorumlar sizden

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 02:18

bunlar ikinci beş

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 02:19

Şimdi de son iki resim yorumlarınızı bekliyorum

(+)

(+)

Arda Alkaya
11 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 03:10

(+)

Ben bu fotoğraf hakkında yorum yapmak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla 1977 yılından sonra can simitleri renk değiştirdi ve günümüzdeki turuncu halini aldı. O zaman bu fotoğraf 1977'de çekilmiş olmalı çünkü ilk şuheda serisi vapur 1976 yılında inşaa edilen Şehit Adem Yavuz'dur. 1977 yılına kadar toplam 5 adet şuheda tipi vapur inşaa edildi. 4 tanesi burada. Şehit Caner Gönyeli'nin adı rahatlıkla okunuyor. Diğer 3ü içinse 4 ihtimal var. Bunlar; Şehit Adem Yavuz, Şehit Karaoğlanoğlu, Şehit Sami Akbulut(İstanbul-9), Şehit Temel Şimşir. Diğer bir nokta ise Caner Gönyeli isminin başına henüz Şehit takısı almamış olması. 4 vapurda henüz yepyeni. Günümüzde Barış Manço adıyla iskele iskele dolaşan İnciburnu ise en içteki vapur.

Özellikle beyaz can simidi ve gölgelik taşımaları açısında arşimize değer katacak bir fotoğraf. Teşekkürler Ali Bey.      

sayfa 1
123 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM