Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 00:54
[İST-B1.85] - "Sedefadası" (Aykut Barka) Vapurunun Yenilenmesi ve Tekrar Hizmete Girişi

Kabataş'taki "İstanbul-9" vapurunun açılış kokteyli sırasında görüştüğümüz bazı İDO yetkilileri tarafından; "Prof.Dr. Aykut Barka" vapurunun da İstanbul-9 gibi komple bir yenileme işlemi için tersaneye girdiği söylendi.

Akın KURTOĞLU

Serhat Küçüközler
12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 01:06
Prof. Dr. Aykut Barka vapuru tersanede

Bugün Unkapanı Köprüsü'nden geçerken Prof. Dr. Aykut Barka vapurunu gördüm.Bir tuhaflık vardı ama anlayamadım.Önce yandı veya başka bir şey oldu sandım.Otobüsten inip bakmaya gittim.Ciddi bir çalışma vardı vapurda.İkinci katta sürgülü kapı sanırım yoktu kapıdan arkaya doğru uzanan kısımda büyükçe bir metal panel vardı.Başka başka yerlerde de kaynak izleri vardı.Seyir güvertesininde parmaklıkları yoktu.İstanbul-9'daki gibi büyük bir yenileme mi söz konusu acaba?Yapılanlar hakkında net bir bilgisi olan var mı?

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 01:31

Prof.Dr. Aykut Barka (eskilerin o meşhur "Sedefadası") vapuru Haliç'e tersaneye çekildi.  Ancak, Barka'ya İstanbul-9 gibi 3. kat çıkılmayacak (çünkü, zaten Barka 3 katlıdır ) Ayrıca, Barka'nın İstanbul-9 kadar tersanede fazla kalmayacağını öğrendik. İstanbul-9 gibi baştanaşağıya yeniden giydirilmeyeceği (en azından kat çıkma gibi bir problemin olmayacağı) ve daha hızlı bir şekilde yenileneceği yönünde konuşuldu.

Akın KURTOĞLU

Murat Koraltürk
12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 01:45
Barka Vapuru Haliç Tersanesi'nde

(+)

simon

12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 02:09

Sisli bir sabahta çekmiş olduğum Haliç Tersanesine bağlanarak bakıma alınan Prof. Dr Aykut Barka vapuruna ait bir fotoğraf.

(+)

Arda Alkaya
12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 03:20

İster misiniz bunun da adı İstanbul-10 olsun.  

Keşke bahçelerden birisi yenilenseydi. Fenerbahçe yakın tarihte yenilenmişti, şu an iç yapı olarak çok güzel. http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=283502#283502
Paşabahçe bence esaslı bir yenilenmeyi hak ediyor.

Serhat Küçüközler
12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 22:00
Prof. Dr. Aykut Barka vapuru tersanede

Bir iki hafta önce yaptığım br yolculukta ikinci kattaki sürgülü kapının arkasında oturmaya niyetlenmiştim ama oturamamıştım.Çünkü tavanda ciddi bir akıntı vardı.Tersanede yenilendiğini gördüğüm kısımdı ağaşı yukarı.Dışarıdaki yenileme bitince içeride de bir çalışma olacak mı acaba?İnşallah yapılır.Darısı diğerlerinin başına.Paşabahçe'nin de büyük bir yenilemeyi hakketiği konusunda hemfikirim.

Alper AKAY

12 yıl önce - Prş 07 Arl 2006, 23:52

hımmm sıradaki Aykut Barka oldu demekki...
İnşallah ismini değiştirmezler...
Hadi hayırlısı...
3 kardeşide yenilerlerse güzel olur

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 05:32

Alıntı:
sıradaki Aykut Barka oldu demekki...
İnşallah ismini değiştirmezler...

Zannetmem... "Maltepe" vapuru olsa anlardım ama, zaten Aykut Barka'yı eski "Sedefadası"nın ismi yerine verdiler birkaç sene evvel. Habire ismini değiştirmekten, garibim vapur kimlik bunalımı yaşayacak yoksa bu gidişle...  

Akın KURTOĞLU

simon

12 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 23:09

Haliç Tersanesi'nde kapsamlı yenilenen Prof. Dr. Aykut Barka vapurunda şimdilik son durum.

(+)

(+)

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM