Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara YHT Garı - Yüksek Hızlı Tren Garı [ANK ]
« önceki   123 ... 136137138   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Murat Caner
11 yıl önce - Pts 04 Arl 2006, 21:24

Alıntı:
böyle seyleri niye sorun yapiyorsunuz anlamadim;
o zaman mcdonalds´a giderseniz cift katli köfte ekmek istersiniz;
bakalim hamburger vereceklermi size...

Sanırım Almanya'ya Türkçe'nin sesi pek hoş gelmiyor.

Bir Alman'a sorun bakalım ubaynlarının metro ya da yeraltı olarak kullanılmasını ister mi?

Ben takarım bu konulara hatta size de taktım. Benim takıntım Türkçe. Mcdomals'a gittiğimde "bana Hamburg köftesi verir misiniz?" diyorum. Paşa paşa da veriyorlar. Hamburger demediğim için bana köfte vermesin de göreyim. Dileyen dilediğince yadırgayabilir.

eng ygl
11 yıl önce - Sal 16 Oca 2007, 15:49

Insaati devam etmekte olan Kecioren-Tandogan Metrosu, Gar'in cok yakinindan geciyor. Bilemiyorum metro projesinin tam olarak nereden gectigini ve gar yakinlarinda bir durak dusunulup dusunulmedigini, ama keske burada bir durak yer alsa ve de yer altindan Gar ile dogrudan bir baglanti saglansa.

Gerci Erdal'in metro guzergahina ait mesajinda yer verdigi asagidaki resimde bir EGO duragi goruluyor, ancak bunun Gar'a ne kadar yakin olacagindan supheliyim.

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr107/Erdal_kb_001.jpg

turgutharun

11 yıl önce - Sal 16 Oca 2007, 16:36

Böyle bir projenin güzel bir Tren garıyla tamamlanması oldukça hoşuma gitdi.Türkiye'nin artık böyle güzel haberlerede ihtiyacı var.

Sarıyerli TAYFUN

11 yıl önce - Sal 23 Oca 2007, 15:01

Hızlı tren projesinin gerçekleşmesini en çok isteyen kişilerden biride benim sanırım,
paraşütçü olmama rağmen uçak seyahatini sevmiyorum,otobüs desen bay geliyor,
kendi otom ile hem masraflı hemde yorucu oluyor İstanbul'uma gidip gelmek,zamanı
geldi de inşallah ölmeden göreceğiz hızlı trenimizi.

sipkag
11 yıl önce - Sal 30 Oca 2007, 11:20
Yeni gar

Eski gar binasını yıkıp yerine yapılmaz.Tarihi dokuyu korumak ve onlara işlev kazandırmak lazım.

ahmettonalit
11 yıl önce - Cum 16 Şub 2007, 01:43

İnşallah bu gar yapılacak diye eski gara zarar verilmez,ihmal edilmez.Cumhuriyetin ilk eserlerinden olan bu tarihi binanın korunup yaşatılması lazım.

Mustafa Topsakal

11 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 23:03

yeni yapılacak bina 110mX315m ebatında olacak,garın arkasında nereye sığacak,eski dokuya zarar vereceklerini sanmıyorum ama proje safhasında olması lazım.bir araştırıyım,eğer birşeyler bulabilirsem buradan bilgi vermeye çalışırım.Bizim arkadaşlar statik projesine teklif vereceklerdi..eğer konu kapanmadıysa
en kısa zamanda bilgi vermeye çalışırım.

Yiğit cas
11 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 23:24

Alıntı:
yeni yapılacak bina 110mX315m ebatında olacak,garın arkasında nereye sığacak

Herhalde yeni gar rayların üstüne bir ikinci kat çıkılması ile olacak yani karşılama katı ilk katta olacak, zemin kata sadece peronlara inilecek. Çünkü o rayları ne azaltma şansları var ne de Celal Bayar Bulvarı'na doğru ilerleme. O genişlikteki bir garın önünde projedeki gibi bir yol olması da mantıklı durmuyor, Celal Bayar Bulvarı ile arada öyle bir genişlik yok. Üst kat olacaktır gar herhalde ama önündeki yeşilliği ve yolu nasıl sağlarlar merak ediyorum?

Ahmet Gürkan
11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 13:13

Celal Bayar bulvarındaki açık hava buharlı lokomotif müzesini kaldırmaları gerekecek herhalde. çünkü başka türlü o yapı oraya nasıl sığacak bilemiyorum.

Mustafa Topsakal

11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 14:56

messiah-haktan arkadaşımızın gönderdiği resim,1. proje uygulanmıyor,erkan ve m.ali arkadaşlarımızın gönderdiği şu anki uygulanacak olan proje,şu anki açık hava müzesinin olduğu yere yapılacak,maltepe migrosun karşısında olacak.yap işlet devret modeli uygulanacak.animasyonunu yüklerdim ama 230mb.
müzedeki lokomatiflerde sundurma içerisine alınacak.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 136137138   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet