Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 20:01
Bursa BOİ WEB Sayfası Güncelleme Sıklığı
BBB'ne bağlı olarak ayn ıweb sitesinde bir sayfa işgal eden BOİ, ÖHO ve Terminal Otobüsleri'nin hat ve kalkış saati detaylarını veren bölümü sık aralıklarla güncellenmiyor. Şehirdeki ulaşım konularında yaşanan değişimler, buraya çok geç yansıtılıyor. O zaman web sayfasının ne esprisi kalıyor? wowTURKEY bünyesindeki Ulaşım altbölümleri, neredeyse indekslerini günlük olarak güncellerlerken, Bursa bu konuda maalesef sınıfta kalıyor.

http://www.bursa-bld.gov.tr/oto/otobus.asp

Akın KURTOĞLU


Salih Kuş

15 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 20:20Aslında sitenin şu kısmı otobüs listesi ve zamanları güncel olsa çok işe yarayabilir. Özellikle Bursa'ya yabancı olanlar, nereye nasıl gideceklerini çok çabuk bulabilirler.


Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 22:23

Son günlerde yeni açılan birkaç BOİ hattı, henüz indekslemeye girmemiş Halbuki, açıldıkları gün listelerde yer almasıdır normal olanı...

Akın KURTOĞLU


Mert Doğan
15 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 03:10

BOİ'nin sitesi bile yokki malesef. BOİ diye arayınca en önce WowTurkey çıkıyor   Burulaş da Bursaray adıyla göstermelik bir sitede hizmette. Aslında Bursa büyükşehir belediyesi bile işe yarar bir siteye sahip değilken BOİ yada Burulaş'ın güzel bi sitesi olsa şaşırırdım.

Dahada kötüsü bence Bursa B.B'nin doğru düzgün kendine ait bir hizmet binasıda yok. BUSKİ binası ve eklerinde iş gidiyor. Tarihi belediye binasıda önemli misafirler olunca yada meclis toplantısında kullanılıyor. Aslında Bursa B.B için şöyle adam gibi bir belediye binası ve belediyenin kendi dahil tüm belediye kuruluşlarının adam gibi siteleri olmalı. Malesef 1990ların sonunda siteyi nasıl yaptılarsa öyle kaldı. Biz burda onca projeden bahsdiyoruz belediye kendi sitesinde 4 tane projeyi koymuş oraya senelerdir değiştirmedi. Sıra ulaşıma hiç gelmez.


Cem Telgeren
15 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 18:52

Evet sadece web siteleri değil Bursa da ulaşım hizmetlerinin kamuoyuma duyurulması her yönüyle çok yetersiz.Örneğin Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesinde (eğer açılabilirse tabii) yeni alınan Conectolarla ilgili hiç bilgi yok.Burulaşın sitesinda ise sadece ilk parti 10 Conectonun sefere girmesi töreniyle ilgili bilgiler vardı o kadar.Sonradan 60 yeni otobüs daha hizmete girdi ama gerek belediyenin gerekse Burulaş'ın sitelerinde bunlarla ilgili bilgi hak getire...BOİ'nin kendi web sitesi zaten yok.BOİ'ye belediyenin web sitesinde bir bölüm ayrılmış.Onunda ne zamandan beri güncelleştirilmediği meçhul .Aslında Bursa Ulaşımı konusunda en aktif site Bursa ulaşımıyla ilgili arama motorlarında da genellikle ilk sıralarda yer alan wowTURKEY.Bursa daki ulaşımla ilgili her gelişmeyi sitemizde günü gününe takip etmek mümkün.

Öyle sanıyorumki belediyemizin ulaşımla ilgili birimleri de wowTURKEY'in farkındalar herhaldeki'' Ulaşımla ilgili her bilgi ve gelişme bu sitede yer alıyor.Hal böyleyken bizde boşuboşuna masraf edip kendi web sitemizi güncelleyip bunlara yer vermemize gerek yok''diye bir düşünce içinde olsalar gerek .Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 01 Arl 2006, 06:14

BURSA ŞEHİRİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ linkini BOİ'ye iletelim o zaman.   Sayfalarının bir kenarına iliştirsinler bu linki. Halka, bilgilendirici iyi bir hizmet olur...

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 01:42

Bursa Belediyesi web sitesinin içindeki bir sayfayı işgal eden BOİ-ÖHO-Terminal yolcu bilgilendirme bölümünde, sefer saatlerine bakmak çok sıkıntılı.   Kimi hatların yalnızca tek bir kalkış noktasındaki saatleri listelenirken, kimilerinde her iki sütun da kullanılıyor (ring hatların dışında). Ayrıca ekrana gelen sonuç listesi çok basit hazırlanmış. Üzerinde biraz daha çalışılarak renk verilebilir. Güzergâh ve kalkış saatleri daha rahat takip edilebeilecek şekle getirilebilinir. Bir de harita üzerinde, hattın akışı gösterilebilirse, çok faydalı olacaktır. Ayrıca, her yeni hatta tıklandığında aynı sayfa üzerinden bilgi listelenmesi yerine, farklı pencereler açarak verilmesi çok daha kullanışlı olacaktır. Güncellenmesinin de sıklıkla yapılması, onlar için bir artı puan olacaktır.

Akın KURTOĞLU


İ.Osmanoğlu
15 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 00:21

Belediye sitesindeki kentiçi ulaşım ağı bölümü yenileniyor. Tıkladığımda "güncelleme çalışmaları nedeniyle hizmetimiz geçici olarak durdurulmuştur" diye bir uyarı çıkıyor. Umarım bu sefer anlaşılır ve düzgün bir çalışma yaparlar.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 00:24

Son hatları ekleyeceklerdir herhalde. Bunun dışında (güncelleme haricinde) formatta bir değişiklik yapacaklarını zannetmiyorum. Geçen sene de, 2 ay kadar benzer bir uyarı mesajı durmuştu sitelerinde. Sonra, çıka çıka 3-5 hattın eklenmiş haliyle eski görüntü ekranda belirivermişti...

Akın KURTOĞLU


Batur

15 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 00:28

Akın abi bu başlığı gördüyseler, kendilerini biraz geliştirirler belki.  sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara