Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
KAĞANCAN ATA GÜLER
12 yıl önce - Pzr 26 Ksm 2006, 20:11
[İST-G1.78] - Papa'nın İstanbul Ziyaretinin Kentiçi Ulaşımında Meydana Getirdiği OlumsuzluklarUyarı: Şişli-Mecidiyeköy hattında metro seferleri yapılamayacak, sahil yolu araç trafiğine kapatılacak, kongre vadisine vatandaşların giriş ve çıkışları kontrollü olarak yapılacak, kanuni toplantıların yapılmasına müsaade edilecek, kanunsuz toplantılara izin verilmeyecekmiş. İstanbul'un kara ve hava kontrolü TSK'ne devredilecek, boğaz trafiği kontrollü olarak yapılacakmış. Gemi trafiği askıya alınacak ama tamamen değil. Ayrıca özel araçlar yerine toplu taşıma araçları kullanılmalı İETT sefer sayısı artırılacak.


Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pzr 26 Ksm 2006, 20:22

ABD Başkanı'nın birkaç sene evvelki ziyaretindeki gibi desenize... Yandı İstanbul trafiği yine...

Akın KURTOĞLU


Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 20:18

Polisten Papa provası

Alıntı:
Papa 16. Benedict'in İstanbul ziyareti için en üst düzeyde güvenlik önlemi alan İstanbul polisi, son hazırlıklarını yaptı.

Papa'nın geçiş güzergahları ve ziyaret edeceği yerlerde görev alacak polisler, bugün görev tatbikatı yaptı. Papa'nın geçeceği Sahil Kennedy Caddesi üzerinde 50 metre ara ile yerleştirilen polis ekipleri "Papa provası"nda bile kuş uçurtmadı.

29 Kasım 2006 Çarşamba günü İstanbul'da olması beklenen Papa 16. Benedict için İstanbul polisi son güvenlik ve trafik provalarını yaptı. Papa'nın Atatürk Havalimanı'ndan itibaren gideceği güzergaha 50 metre ara ile polis ekipleri yerleştirildi. Sahil Kennedy Caddesi üzerinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, provalar gereği Sahil Yolu'na çıkan yan yollarda da trafik düzenlemesi yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ta aracı ile Papa'nın geçeği güzergahtan geçerek provaları izledi.

(Kaynak: CHA / Sabah-web)

Papa 16. Benedict İçin Güvenlik Önlemleri
Alıntı:
Papa'nın İstanbul programı netleşmediği için alınabilecek güvenlik önlemleri programı tam olarak netleşmemekle birlikte, bazı önlemler için çalışmalara başlandı. Papa'nın bulunabileceği ve bir süre de olsa ikamet edebileceği yerlerin civarında bulunan evlerde veya işyerlerinde kalan kişiler ile ilgili güvenlik taramasına başlandı.

Güvenlik taraması, İlçe Emniyet Müdürlükleri'nce yürütülmeye başlandı. Papa'yı protesto edebilecek muhtemel gruplar belirlenmeye çalışılıyor. Belirlenen grubun protestoyu nerede, ne zaman, kaç kişiyle yapabileceği tespit edilip ona göre güvenlik tedbiri alınacağı belirtildi. Avukat Kemal Kerinçsiz'in başını çektiği grup yakından takip edilecek.

Papa'yı protesto amacıyla yapılabilecek basın açıklamalarına izin verilecek. Ancak bu basın açıklamalarının yeri polis tarafından belirlenecek. Ayasofya önünde basın açıklamasına izin verilmeyecek ve bu açıklamanın uygun yakın bir yerde yapılmasına izin verileceği öğrenildi.

Papa'nın geçeceği yol güzergahlarında geniş güvenlik önlemleri alınacak. Binalara keskin nişancılar yerleştirilecek. Eskortlar eşlik edecek ve geçiş sırasında o güzergah trafiğe kapatılacak.
Papa'yı protesto edecek grupların kontrol altına alınması, yakın koruma, istihbari çalışma, trafik akışının sağlanması gibi güvenlik önlemleri için toplam 4 bin polis görevlendirileceği belirtildi.

Vatikan Büyükelçiliği İstanbul Temsilciliği'nin bulunduğu Harbiye Ölçek Sokak üzerine kameralı bir polis aracı yerleştiren emniyet, temsilcilik binasını ve sokağı 24 saat izlemeye aldı. Kameraların çektiği görüntüler araçta bulunan polis memurları tarafından kontrol edilirken, araç içindeki düzenekle kayıt altına da alınıyor. Kameralı polis aracının 16. Benedict'in ziyaretine kadar görev yapacağı öğrenildi.

(Kaynak: DHA)

Trafik iyice arapsaçına dönmeden Papa bir an evvel gelip gitse de, İstanbul rahatlasa...  

Akın KURTOĞLUKAĞANCAN ATA GÜLER
12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 22:32

Hem araç trafiği hamde yaya trafiği etkilenecek yürüğüş olabilir.Polis artık papaylamı yoksa yürüğüşçülerlemi ilgilenecek yine polise iş düştü

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 22:40

Kapsamlı bir yürüyüşe izin vereceklerini zannetmiyorum. Belki küçük korsan yürüyüş teşebbüslerinde bulunanlar olabilir ama, polis A seviyesi denilen en yüksek seviyede teyakkuza geçirilecek... Tâbir-i câizse kuş uçurtulmayacak ve bundan da en başta toplu taşıma araçları nasibini alacak.

Akın KURTOĞLUKemal Dilmen
12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 22:49

Arkadaşlar Beşiktaş yolu (Eski DGM - Çırağan - Ortaköy) durumu nasıl olacak bilen varmı acaba?

Aytac_yolas
12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 23:15

Ne zaman geliyor bu Papa? Eminönü-Sultanahmet-Beyazıt bölgesine etkisi var mı?Zeki Varış

12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 23:37

İstanbul'a gelişi çarşamba gözüküyor!Ayasofya'ya geleceğine göre Sultanahmet ve civarının felç olacağı kesin zaten.İnşallah boğaz turu falan istemez?

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 23:46

Fener'e Patrikhane'ye de uğrayacak mı acaba? Şayet gelecek olursa yandı. Çünkü o gün meşhur "Çarşamba Pazarı" kuruluyor bölgede       Bizim elemanlar, Papa'ya şilebezi, pazen, tokyo, tişört, çizgili pijama, bulaşık eldiveni vs... satmadan dünyada bırakmazlar biryerlere...    

Akın KURTOĞLU


Zeki Varış

12 yıl önce - Sal 28 Ksm 2006, 00:03

Zaten pazarın methi'ni duymuş,program çok sıkışmazsa özel olarak çıkmak istemiş.Kendine ve kardinaller'e hediyelik,gecelik entari,ponponlu takke terlik falan alacakmış..(diye duydum )kısmet tabi ..

SON HABER:Ayasofya ve Fener Patrikhanesi'nin ziyaretleri Perşembe olarak açıklandı..sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM