Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Denizli - TerasPark [AVM]
123 ... 373839   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Yasin Efesoy

7 yıl önce - Pzr 26 Ksm 2006, 11:05
Denizli - TerasPark [AVM]

Yapılacak olan bu dev alışveriş merkezinin tanıtımı Polis Evi’nde gerçekleştirildi. Tan Tekstil’in sahibi İbrahim Tan başta olmak üzere çok sayıda işadamı katıldı. Slayt gösterisi eşliğinde yapılan tanıtım yemeğine seçkin davetliler katıldı. Toplantıda merkez hakkında bilgi veren Tan Tekstil Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Tan, tekstil sektöründe faaliyet gösterdiklerini, başka alanlarda da kendilerini göstermek amacıyla böyle bir projeyi hazırlayarak atılım yapmayı düşündüklerini ifade etti.
Yenişehir Mahallesi'nde yaptırılacak olan alışveriş merkezi, bin kişiye iş istihdamı sağlayacak. Merkezin adı ise düzenlenecek olan yarışmayla belirlenecek. 20 Haziran ile 20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek yarışmaya önerilecek isimler arasında beğenilen isim merkeze verilecek ve ismi öneren kişiye alışveriş çeki hediye edilecek. 53 bin metrekare arsa üzerine yapılması planlanan alışveriş merkezi, 80 bin metrekare alana sahip olacak. Alışveriş merkezinde spor tesisleri, mağazalar, güzellik salonları, sinema, çocuk eğitim merkezleri, buz pisti, restoran gibi bölümlerin de yer alacağı belirtildi. Alışveriş merkezinin 40 milyon dolara mal olacağı öğrenildi. Merkezin 2007 yılının eylül ayında açılması planlanıyor.

Yatırmcı firma olan Tan Grup’un sahibi İbrahim Tan “ Eylül 2007’de hizmete girmesi planlanan Alışveriş Merkezinin travertenleri yansıtan teraslardan oluşan mimari projesi Öncüoğlu Mimarlık tarafından, Alışveriş Merkezi mağaza karması ve kiralaması Aklaş Danışmanlık tarafından inşaatı ise Taca İnşaat tarafından gerçekleştirilecektir. 40 milyon dolara mal olacak olan bu Alışveriş Merkezin de bin kişiye iş imkanı sağlanacaktır. Denizli’nin sadece alışveriş değil, sosyal ve kültürel yaşamını da katkıda bulunacak merkezde buz pateni pisti, çocuk eğlence ve eğitim merkezi, spor salonları, teras katında açık spor alanları, bowling, sinema ve tiyatro salonları yer alacaktır. Denizli’mizin layık olduğu ve hak ettiği bir Alışveriş Merkezi’ni kurmakla mutluluk duyuyoruz” dedi.
Mağaza karması ve kiralama işlerini Alkan Danışmanlığın üstlendiği Alkan Danışmanlık’tan Avi Alkaş’ın yaptığı sunumda ise “ Giyimden ev tekstili ve elektroniğe, kuru temizlemeden kuaföre, Hipermarketten çocuk mağazalarına kadar her kitlenin ihtiyacını karşılayacak ulusal ve uluslar arası mağazalar Denizli ve yakın çevresine hizmet vermek için Denizli’nin en büyük alışveriş merkezinde tek çatıda toplanacaktır. Denizli Alışveriş Merkezi hem mimari hem de teknik özellikleri bakımından Avrupa’da yer alan Alışveriş Merkezlerini aratmayacaktır. Klima santralleri, bina otomasyonu, yürüyen bant ve merdivenleri ile ziyaretçilerine konforlu bir alışveriş imkanı sunacaktır." diye konuştu...

***Kaynak: http://www.haber20.net/news_page?m=3&id=2524

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Yasin Efesoy tarafından Pzr 26 Ksm 2006, 20:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

M.Ali Döngelci

7 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 17:59
Denizli ve AVM'ler

Sevgili Yasin Efesoy,
daha öncede bazi Forumlarda belirtmistin AVM'lerini Sümerpark,Pekdemir ve TAN.
Simdi ise daha kapsamli olarak verdigin Link ve Ekledigin Fotolar konuyu cok Net olarak gösteriyor.Verdigin Bilgiler Süper Tesekkür ederim.Ben Yurtdisinda yasiyorum(Almanya) ve Denizli ile ilgili Haberlere Ulastigimda Sevinip Gurur duyuyorum(Alt-Üst gecitler gibi).Arkadaslarima ve Hemsehrilerimede gösterip Türkiye ve Denizlideki ilerlemeleri beraberce sizlerin sayesinde Takip ediyoruz.Firsati degerlendirip WowTurkey.com ve sana sükranlarimi sunarim.
Saygilar
Benim bulundugum Cevredeki AVM'lerinden bir kac örnek göstermek istedim asagidaki Linler Oralara ait.
http://www.centro.de/
http://www.allee-center-remscheid.de/
http://www.city-arkaden-wuppertal.de/

Yasin Efesoy

7 yıl önce - Pts 27 Ksm 2006, 18:51

evet ben de yakından takip ederek önce Türkiye'ye, hemen ardından da siz gurbetçilerimize güncel haberleri verebilmek için elimden geleni yapıyorum. asıl ben teşekkür ederim  
senin gösterdiğin AVM'ler de güzelmiş ama bizimkiler daha güzel olacak açıkçası  

Yasin Efesoy

7 yıl önce - Pzr 03 Arl 2006, 16:43

Proje yönetimini gerçekleştiren TACA İnşaat'ın maket grafikleri...

gitarci_81
7 yıl önce - Pzr 03 Arl 2006, 17:52

denizliye bu şekilde bir alışveriş merkezının kuurlması gerekıyordu. çok güzel bir proje. memlektimizin geliştiğini görmek çok güzel.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler