Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Bizim millet yürümeyi pek sevmez. Peki neden?
Saglik sorunlari nedeniyle 1.0%  1.0%  [1]
Hava kirli oldugu icin cigerlerini dusundugunden 0.0%  0.0%  [0]
Spor yapmadigi ve zinde olmadigi icin yurumek yorucu oldugundan 13.5%  13.5%  [13]
Yurumek tehlikeli oldugundan (kapkac, her an bir arabanin ustunuze cikma olasiligi) 4.2%  4.2%  [4]
Cok calistigimiz icin surekli yorgun oldugumuzdan 6.2%  6.2%  [6]
Yasadigimiz kentin yurumeyi zevkli kilacak caddeleri olmamasindan 22.9%  22.9%  [22]
Tembel oldugumuz icin 32.3%  32.3%  [31]
Inanilmaz iyi bir ulasim sistemimiz oldugu icin yurumek gereksiz zaman kaybi yarattigindan 2.1%  2.1%  [2]
Hepsi 14.6%  14.6%  [14]
Hiçbiri - Lütfen açıklayın... 3.1%  3.1%  [3]
Toplam Oy : 96

Nejat Bilginoglu

12 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 19:18

İstanbullu Yürümeyi Ancak Kâr Etmek istediği zaman, ve boş vakitlerinde (İzinli Günler), ve Ayrılık Yaşadığında Sever.Yürüyerek Spor Yapar, Lâkin Ağızında Sigarası, Eksik olmaz.Hatta Yürüdükten sonra çay ve Sigara vazgeçilmez bir gelenektir.

Nejat BİLGİNOGLU

Abdullah Egemen
6 yıl önce - Çrş 02 Ekm 2013, 09:41

Bizim millet elinden gelse tuvalete bile arabası ile gidecek.Zaten obezite göstergeleri de bu durumu doğruluyor.Artık tembellik mi üşengeçlik mi inanın bazen belediye otobüsünde iki durak sonra ( 200 mt ) inenleri bile görüyorum.

aydın bahadır
6 yıl önce - Çrş 02 Ekm 2013, 11:31

Alıntı:
Bizim millet elinden gelse tuvalete bile arabası ile gidecek.

en doğru cevap bu.
birde mesafeler çok uzun.istanbulda yürüyerek işe gideyim desen ilk gün kapının önüne koyarlar çünkü akşam olmuş olur.

zaferhel
6 yıl önce - Çrş 02 Ekm 2013, 11:55

Yürümeyi severim sahılde korularda ormanlarda
ama iş kaldırımlarımıza gelınce maalesef nefret ediyorum çünkü insanlarımızın %50si toplum kurallarından biri olan yolun sağından yürüme kuralını bilmiyor ,yürürken bu yüzden cok kavga etmışımdır maalesef

Misafir c60

3 yıl önce - Sal 17 May 2016, 19:12

çünkü tembelliğe çok alışmışlar..şöyle örnek vereyim. benim halam aktif şöför.inanırmısınız. kendisine 100 metre mesafe bile olmayan markete araba ile gidiyor.yani utanmasalar WC'ye bile arabayla gidecekler. hatta bir kere bu konu yüzünden tepki verdim.

yusufyuşa23
3 yıl önce - Sal 17 May 2016, 19:36

Bence de fazla yolda yürüyen olmasın yolda yürümeyi öğrenen bir toplum olana kadar. Kaldırımda yürümekten ziyade omuz omuza mücadele ediyoruz

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM