Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Çevre Yolu (Otoyol)
123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
sayfa 1
eng ygl
15 yıl önce - Cmt 25 Ksm 2006, 12:51
Gaziantep - Çevre Yolu (Otoyol)


Çevre Yolu - (Diğer Başlıklar)


[Kaynak]

Acaba, Gaziantep - Şanlıurfa Otoyolu'nun Gaziantep'in güneyinden geçecek kesimi (yukarıdaki resimde yeşille gosterilen kesim) ücretli mi olacak? Yoksa tıpkı Istanbul, Ankara, Izmir, Bursa ve Adana'da olduğu gibi ücretsiz otoyol geçişi mi olacak bu bölgede?

Mevcut Adana - Gaziantep Otoyolu'nun Gaziantep'in kuzeyinden geçen kesimi ücretli, çünkü yolun Şanlıurfa'ya doğru uzaması söz konusu. Ancak güneyden geçecek kısım, batıya doğru uzamaktansa Gaziantep'e bir çevre yolu vazifesi görecek gibi duruyor, hatta bu kesimin en batı ucunu ileride, kuzeyden gecen otoyola bağlamak da düşünülebilir. Bu nedenle de ücretli kesimin yeşil kısmın girişinde sonlanması ve güney kuşağının ücretsiz olması, böylece Gaziantep içinden geçmeye meyilli kamyon ve otobuslerin de bu yola aktarılması ve kent içindeki yoğunluğun azaltılmasi faydalı olur düşüncesindeyim.


Mehmet Adıyan
14 yıl önce - Cmt 17 May 2008, 11:44

İl dışından gelen ziyaretçiler G.antep yolundan Kilis'e gitmekte çok zorlanıyorlar.Hatta ben bile zorlandım-bu sene-.Yol tabelaları daha açıklamalı yapılmalı diye düşünüyorum dikkatli şoförler bile hata yapabilir.

murat2727

14 yıl önce - Cmt 17 May 2008, 12:13

syn: Mehmet adıyan bu konuda size kesinlikle katılıyorum gerçektende şehir içindeki ve dışındaki
yol tabelaları hiçte yardımcı olmuyor şöförlere hatta akıl karıştırıyor bu konuda birşeyler yapılması lazım özellikle şehir dışından şahsi araçları ile gelen vatandaşlar çok zorluk çekiyor yön bulmada.


Ömer Humanızlı
14 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 01:05
Çevre yolu 2009 yılı ortasında tamamlanacak


Çevre yolunun 2009 yılının ortalarında tamamlayacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey,

Çevre yolunun 2009 yılının ortalarında tamamlayacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Çevre yolunun yapımını geçikmesinin nedeni Karayolları Müdürlüğü'nün yol ile ilgili imar ve kamulaştırma çalışmasını yapmadan yapımına başlamasından kaynaklanmaktadır" dedi.

SPEKÜLASYONLARA CEVAP VERDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, yapımı yılan hikayesine dönen Çevre yolu ile ilgili bir açıklama yaptı. Çevre yolu ile çıkan spekülasyonları yanıtlayan Güzelbey, "Çevre yolunun yapımını geçikmesi Karayolları Müdürlüğü'nün yol ile ilgili imar ve kamulaştırma çalışmasını yapmadan yapıma başlamasından kaynaklanmaktadır" dedi.


KARAYOLLARINA 50'NİN ÜZERİNDE DAVA AÇILDI

2009 yılının ortalarında çevre yolunun yapımımım tamamlanacağını belirten Güzelbey, açıklamasına şöyle devam etti : "Çevre yolunda kamulaştırma işlemi 1999 yılında yapılan bir protokolle ilçe ve Büyükşehir Belediyeleri tarafından çözüldükten sonra Karayolları tarafından yolun yapımı protokole bağlanmıştı. Ancak kamulaştırma ve imar uygulaması yapılmadan çevre yolunun imalatı Karayolları tarafından başlandıktan sonra Karayolları aleyhine açılan 50'nin üzerinde dava gündeme gelmişti. Bun üzerine karayolları yolun havaalanı olan kısmına kadar yapmış, Havaalanı kavşağından sonraki kısmını bırakmıştı. İlçe Belediyeler ile yaptığımız çalışma sonucu yolun imar kamulaştırma sorunu çözüp karayollarına teslim etmiş durumdayız" şeklinde konuştu

30 MİLYON YTL AKTARILDI

Nurgana bölgesinden itibaren çalışmaların tekrar başladığına dikkat çeken Güzelbey, "Son bütçe revizyonu sırasında 15 milyon YTL, GAP Eylem planında yeni bir 15 milyon YTL olmak üzere 30 milyon YTL kaynak sağlanmış bulunmaktadır. İmar uygulamaları yetişmiş olsaydı. Çevre yolu bu yıl tamamlanmış olacaktı. Ama İmar uygulamaları Belediyenin 1 günde yapacağı bir çalışma değildi. Biz bu çalışmaları hızlandırarak Karayollarına söz verdiğimiz bu çalışmaya başlanmıştır. 2009 yılının ortasında çalışma bitecektir." dedi.


Kaynak: http://www.telgraf.net/haberler.asp?haberID=8204& ...owSt=false


engygl
13 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 15:17

Aşağıdaki resimde, üstteki harita 2008 başı, alttaki ise 2009 başı verilerini gösteriyor.
Buna göre, 2008 içinde bu yolun küçük bir kısmı da olsa açılmış.
Ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgisi olan var mı?
Ya da en azından o yarısı tamamlanan kesimin ne zaman tamamen bitmiş olacağını?

sayfa 1
123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP