Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Deniz.Ylçnky
15 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2006, 15:29
Bursa BURULAŞ Araçlarına Verilen Zararlar

İşte size üzücü bir haber:

Oynak bir türk genci duramamış ve 29C numaralı bir Solo Connecto'nun  arka koltuklarından birinin arkasına ispirtolu kalemle karalama yazılar yazmış.

Akın Alan
15 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2006, 19:33

Alıntı:
İşte size üzücü bir haber:

Oynak bir türk genci duramamış ve 29C numaralı bir Solo Connecto'nun  arka koltuklarından birinin arkasına ispirtolu kalemle karalama yazılar yazmış.

İnsanımız birşeye zarar vermeye bayılıyor.Ayıptır ya...

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2006, 22:23

Alıntı:

Kamu mallarına bu şekilde zarar vermeyi huy edinmiş bu zavallılara hadlerini bizler yani toplum bildirmeli.Bu otobüsler bizim yani Bursalıların ortak malı ise eğer bu kendini bilmez şahıs ha gelmiş evimizdeki koltuğa zarar vermiş ha otobüsün koltuğuna.Bence aynı şey.

Salih Kuş

15 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2006, 23:40

birde ne hikmetse otobüslere bu tip zarar verenler genelde birbirlerinin numaralarını yada özel bilgilerini yazarlar.yada kendi numarasını otobüs sayesinde sosyal çevre edineceklerini sanıyorlar galiba  

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 21 Ksm 2006, 01:27

Sadece günü kurtarmaya çalışan, birkaç gün sonrasını dahi düşünemeyecek kadar sığ zekâlı insanlar bunlar... Gerçek telefon numaramızı bir toplu taşıma aracına hangimiz yazarız? Düşünemiyorum bile...   (Uyduruk numara da yazmayız tabii ki... Bu da mesajın eki...     )

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
15 yıl önce - Sal 21 Ksm 2006, 01:34

Alıntı:
Gerçek telefon numaramızı bir toplu taşıma aracına hangimiz yazarız?

Ah keşke bu sivriler gerçek numaralarını yazsalar da o numara ile bunları yakalatıp kamu malına verdikleri zararların hesabı bir güzel bunlara sorulsa.  

Cemali_16
15 yıl önce - Sal 21 Ksm 2006, 12:25

Bizim toplumumuzun karakteristik özelliği bu. Yeni bir şeye alışana kadar gözümüz gibi bakarız. Alıştıktan sonra zarar vermeye başlarız. Sorarım o kişiye; babasının mercedes arabasınında koltuğuna yazı yazabiliyor mu? (Sıkıysa yazsın ) O bir kişiye ait ve yazamıyor ama bu hepimizin malı. Bunlara izin vermememiz gerekiyor. Görüpte uyarmamak da aynı şeyi yapmaktır.

erkut
15 yıl önce - Sal 21 Ksm 2006, 12:58

Bu tür insanları görüpte uyarmayı    bırakın  halkımız nerdeyse bu tür insanlara alkış tutacaklar.

Bir gün başımdan geçen olayı size anlatayım: Biliyosunuz ben Bursa da özel halk otobüsçülüğü yapıyorum. 9/D hattında çalışıyordum, tura çıktığımda İslam Uyar Ticaret Lisesi dağılmıştı durakta bir sürü öğrenci bekliyordu neyse bindiler. Çoçuklardan bir tanesi otobüsün içinde imdat çekicini yerinden çıkarmış, yanındaki kız öğrencileri korkutuyordu bende aynadan gördüm, çoçuğu imdat çekicini yerine koyması için uyardım. Meğersem benim o kadar insanın içinde çoçuğu uyarmam onun zoruna gitmiş, bana kızmış. Benden öç almak içinde imdat çekiçini tekrar çıkarmış , çekiçin uçundaki sivri yeriyle koltuğu yırtıyordu ki ben bu esnada onu gördüm. Hemen el frenini çektim arka tarafa gittim,koltuğun yırtıldığını bir gördüm dayanamadım çoçuğa sağlı sollu iki tokat attım. Sonrada otobüstekiler tarafından bir tepki aldım ki sormayın gitsin.

Yani bu tür insanları cezalandıracaksın bir daha aynı eylemde bulunmasınlar.

ufuks_ufuks

15 yıl önce - Sal 21 Ksm 2006, 13:02

Kısacası arkadaşlar EĞİTİM ŞART!!!

Cem Telgeren
15 yıl önce - Sal 21 Ksm 2006, 18:20

Eğitim şart tabii de Erkut'un anlattığı olaydaki kendini bilmez Ticaret Lisesi öğrencisi anladığım kadarıyla.Bunu yapan okula giden eğitimlisiyse eğer okul yüzü görmemiş cahillerin neler yapabileceğini varın siz hesap edin.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara