Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
kaptan koray
15 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2006, 16:15
Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali (Tartışma ve Sohbet)

ben Bursa'nın terminaline hastayım şahsen ama şuana kadar herşey güzel tek bir sorun var oda terminal otobüsleridir. onların yerine yeni alınan otobüsler konulsa çok daha iyi olacak. artık onların kalkması lazım özellikle yazın sıcakta çok sorun oluyor bu soruna bir çare bulmamız lazım.

berkan3535
15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 16:56

agustos ayında bursaya gelmiştim ve bursa terminalini o zaman görebildim.
cok kullanışlı bi terminal gercektende düz ayak istedigini kolaylıkla bulabiliyosun gibi.
izmir terminaliyle karşılaştırılmış bursa terminali bu konuda bende görüşümü belirteyim.
izmir terminali ne kadar modern görünürse görünsün kullanış acısından kötü ve karma karışık.
bursa terminali ise yapı bakımından cok modern görünmüyor ama cok kullanışlı.cok güzel bi anım var bu terminalde unutamayacağım yerlerden biri olucak hayatım boyunca
resimler icinde ayrıca teşekkürler

TolgaCet
15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 20:18

Çok güzel bir terminal kullanışlı ve şık Dışardan bakıldığında çok fazla modern olarak görünmüyor olabilir ama mühendis arkadaşlarım yapı olarak (özellikle tavan sistemi) kullanılabilen son teknoloji olduğunu belirtmişlerdi.Doğruluğunu garanti edemem tabi ama paylaşmak istedim.

alicandost
15 yıl önce - Pts 13 Ksm 2006, 18:45
selam

evet arkadaşlar belki Türkiyenin en güzel terminaline sahibiz ama maalesef belki de türkiye de hiç bir yerde olmayan bir uygulama servisi olmayan bir otogar gelen ve giden yolcular maalesef otogara kendi cebinden verdikleri para ile gidiyorlar ve en önemlisi de gece 24 den sonrada bir çok yere ulaşım imkansız ve ticari taksi ile eve gitmek zorundasınız belki de türkiyede hiç bir yerde bu uygulama yoktur. önceden firmaların servisi vardı saaat kaçta gelirseniz veya Bursa dan saaat kaçta gidecekseniz sorun olmuyordu. Şimdi illa terminale gitmek istiyorsanız ya gece 24 den önce gitmeniz gerekecek yada ticari taksi ile gitmeniz gerekecek (santral Garaj yani eski garaj dan binenler hariç) yada santral garaja gidip oradan bineceksiniz. Düşünün ünvt. okuyan bir öğrenci gece 24 den sonra Bursaya geldi ne yapacak zaten öğrenci kısıtlı imkanlarla okuyor bide taksi parasımı ödeyecek sizlerin düşüncesi nasıl bilmek isterim selamlar..

Nadir_Artun

15 yıl önce - Çrş 15 Ksm 2006, 00:11

Alicandost kardeşe katılıyorum doğrusu bunun en yakın örneğini yakın vadede 12/11/2006 da pazar günü bir arkadaşımla günü birliğine istanbula gidmeye karar verdik sabah 6 otobüsüne bindik bursadan 9 gibi ordaydık esenlerde indik bayağı bir afalladık bir abi var onu aradık O yardımcı oldu sağolsun yoksa halimiz yamandı bayağı bir gezdik ama biz bilmiyorduk kavacıkdan taksime nilüfer turizm in servisinin olduğunu ama gelişi öyle yapdık nilüfer in taksim deki yerinden bindik kavacığa giddik yoksa bir sürü yol parası gidcekdi bu iyi oldu......Bursaya gelişimize GELİNCE 01:00 de terminale indik bekledikki 90 nolu garaja giden araç kalksın saat oldu bayağı bir,,,, bu karttan tam 3,50 ytl kesildi toplam 7 ytl eder ordan garaja geldik G3 e bindik mudanya yolu aracına 3,50 de öle kesildi ettimi 7+7=14 YTL gelişide var 20 ytl bursa.... biz zaden istanbulda 10 ytl yol parası harcadık. eve geldiğimizde saat 03:00 e geliyodu yani otobüsün dolması yürümek vb... Bu Boykoop un yada hangi kurumunsa otobüs firmalarının şehir içi servislerine yasak koyması bursa daki ulaşımın bence en büyük sorunudur batçık yapmakla tren yapmakla olmuyor bu işler rant için insanları ezmek yanlış. Benim düşüncem tabiiii...

SAYGILAR....

oğuzzz
15 yıl önce - Çrş 15 Ksm 2006, 16:46
selam

arkadaslar bursaya gelın bursa gercekten bır avrupa sehrı oldu bence ben askerım ve buram buram gozumde tutuyor.yani tabı bır ıkı eksızlıgı vardır .bunlarda gulun dıkenıdır yanı termınal otobuslerının hep ole kalcagını zannetmıyorum herkese saygılar

hakanda
15 yıl önce - Çrş 15 Ksm 2006, 23:34
Boykoop'un uygulaması zorunlu!!!

Bence terminal otobüsü sisteminin varlığı Bursa'ya çok faydalı. Düşünsenize onlarca otobüs firması var, hepsinin servisi olduğunu düşünün. Trafiğe etkileri çok fazla olacak, terminaldeki otopark sorununu katlayacak.
Bütün büyük şehirler yavaş yavaş servis uygulamasından vazgeçiyorlar. En son Ankara AŞTİ'de servis uygulamasını kaldırdı. Gerçi bizim terminal aşti gibi şanslı değil. Onun binasının altında metro bağlantısı var. Bizdede Bursaray'ın bağlantısıyla sistem düzelecek.
Tek çözüm Eski otobüsleri kaldırmak,onlarında vadelerinin dolmasına çok az kaldı. Sabretmekten başka çare yok.

Mervem_20
15 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 04:34

Ahh Güzel Bursam'ın En Son gördüğüm yeri!
Orda Olduğumda Mutlaka İçim buruk Ayrılıyorum Bende Gitsem Başkasıda Gitse İçimde Mutlaka Bir Hüzün Oluyor!

Bir çok şehrin Terminalini gördüm fakat cidden Bursam'ın ki Daha Güzel..Hem düzenli hemde Daha Temiz Bakımlı..

ENVER KARAUZ
15 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 00:00
:::BİR BAŞKADIR BURSA TERMİNALİ:::

MERHABA ARKADAŞLAR,

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MEZUNU OLARAK GURUR DUYDUĞUM BU ŞEHİR'DE EN ÇOK HATIRALARIMIN YAŞANDIĞI YERLERDEN BİRİSİ DE DOĞAL OLARAK TERMİNALDİR. 1997 YILI BENİM ÜNİVERSİTEYE BAŞLADIĞIM TARİHTİ VE TERMİNAL YENİ AÇILMIŞTI. DÖRT YIL BOYUNCA TATİL ZAMANLARINDA SÜREKLİ OLARAK BURSA'DAN KAYSERİ'YE GİDİŞ VE DÖNÜŞLERİM OLDU. ULAŞIM SEKTÖRÜNE DUYDUĞUM MERAK NEDENİYLE YAPTIĞIM OTOBÜS YOLCULUKLARI DA AYRI BİR ANLAM TAŞIMAKTAYDI. YAKLAŞIK ON SAAT SÜREN O GÜZEL YOLCULUKLARI NASIL UNUTABİLİRİM Kİ?  

BU BAĞLAMDA BURSA TERMİNALİ BENİM GÖRDÜĞÜM OTOGARLAR ARASINDA EN DÜZENLİ VE KULLANIŞLI OLANLARINDAN BİR TANESİDİR. GENİŞ BİR ARAZİ ÜZERİNE KURULMUŞ OLMASININ VERDİĞİ AVANTAJ SAYESİNDE FERAH VE KULLANIŞLIDIR. BUNUN BİRLİKTE ŞEHİR DIŞINDA İSTANBUL BAĞLANTI YOLU ÜZERİNDE KONUMLANMASI DA TERMİNALE AYRI BİR ÖZELLİK KATMIŞTIR.  

BU AVANTAJLARININ YANI SIRA TERMİNALE ULAŞIM AÇISINDAN ZORLUKLAR DA MEVCUTTU. BIZ GÖRÜKLE YERLEŞKESİ'NDEN TERMİNALE ULAŞMAK İÇİN YAKLAŞIK İKİ SAAT ÖNCE YOLA CIKARDIK. YOL ÇOK UZUNDU VE TERMİNAL OTOBÜSÜ SEYREK GELİYORDU. BUNUNLA BİRLİKTE TERMİNAL OTOBÜSLERİNİN DE MODEL OLARAK ÇOK DÜŞÜK OLMASI DA AYRI BİR PROBLEM TEŞKİL ETMEKTEDİR.

ŞİMDİLİK UZAK GÖRÜNSE BİLE BURSARAY'IN TERMİNALE KADAR ULAŞMASI GERÇEKLEŞİRSE MÜKEMMEL OLACAĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM. ZİRA KENDİ MEMKETİM OLAN VE ŞU ANDA İKAMET ETTİĞİM KAYSERİ'NİN OTOGARI YILLARDIR İHTİYAÇLARA CEVAP VEREMEMİŞ OLUP; KAYSERİ GİBİ BÜYÜK VE DÜZENLİ BİR KENTE YAKIŞMAMAKTADIR. NİHAYET YENİ TERMİNALİN TEMELİ ATILMIŞ OLUP, KISA SÜREDE TAMAMLANMASI BEKLENMEKTEDİR.

SONUÇ OLARAK BEN TERMİNALLERİ BİR OTELİN RESEPSİYON DEPARTMANINA BENZETİRİM VE BU ANLAMDA ÇOK ÖNEM VERİRİM. ÇÜNKÜ İNSANLARIN BİR ŞEHİR İÇİN İLK FİKİRLERİ ORALARDA BELİRGİNLEŞİR VE DAHA SONRA O TEMELLER ÜZERİNE İNŞA EDİLİR. SON TAHLİLDE BİR TAKIM EKSİKLİKLER OLSA DA BURSA TERMİNALİ BU 'AVRUPA KENTİ'NE YAKIŞMAKTA VE AİT OLDUĞU İLİ ÇOK GÜZEL TEMSİL ETMEKTEDİR...

SAYGI VE SEVGİLERİMLE...

Cemali_16
15 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 02:54
Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali (Tartışma ve Sohbet)

Alıntı:
Küçülen garaj'ın yoğunluk ve sıkışıklığın artmasıyla Yeni Garaj sorunu ile karşı karşıya gelindi. Büyükşehir Belediyesi bugünkü yeri geçici garaj için gösterdi. Avam proje çizilip prefabrik yapılarla geçici garaj'ın yapımını üstlenip kira ödememek fikri bugünkü uygulamaların temellerini attı. Yönetim Kurulu Başkanları İdaresi'ndeki Boykoop'u, bugünkü terminalin yapımı ve işletilmesi ile ilgili sorumluluk altına soktu.

http://www.bursaterminali.com/hakkimizda.asp

Bursa Otobüs terminalinin sitesinde yeni terminal ile ilgili gördüğüm bu bilgide sanki burası geçiciymiş gibi bir ifade mevcut. Acaba bu terminali değiştirecekler mi? Yani Bursa'ya yeni terminal düşüncesi ortaya çıkabilir mi?

sayfa 1
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara