Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Yollara "Hız Kesici Tümsek" konulmalı mıdır?
Hayır, konulmamalıdır. 31.4%  31.4%  [44]
Evet, konulmalıdır. 47.1%  47.1%  [66]
Başka bir alternatif düşünülmelidir. Açıklayın... 21.4%  21.4%  [30]
Toplam Oy : 140

bülent yurtsever

11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:08
Yollara Hız Kesici Tümsek Konulmalı mıdır?

Değerli wowTURKEY üyeleri,

Ben anlayamadım ve arada kaldım.
   Kimi vatandaşlar araçların hız yapmalarının önlenmesi  için yollara ve ara sokak çıkışlarına HIZ KESİCİ TÜMSEKler konulmasını şiddetle isterken , diğer bir kısım vatandaşlarda bu HIZ KESİCİ TÜMSEKlerin araçlarına zarar verdiklerinden ve üzerinden geçen araçların çıkardıkları sesten rahatsız olduklarından dolayı kaldırılmasını istemektedirler.
   Kısacası Yeşilköy Gazievrenos caddesi ve İstanbul caddesi uzun, hız yapmaya müsait bir caddlerdir. Bu caddeler üzerine hız kesici tümsekler yapılmıştır.
   Daha önceleri ; bu cadde üzerinde hız yapan araçlar ara sokaklardan gelip kontrolsüz şekilde caddeye çıkan araçlara, hemen hemen hergün çarparak mal ve can kayıplı kazalar yaratmaktaydı.
    Hatta en son daha hayatının baharında olan sevgili öğretmenimiz 22 yaşındaki SELİN AKTAŞ kaldırımda servis aracını beklerden anacaddeden hızla gelen aracın , ara sokaktan çıkan bir araca çarpması neticesinde her iki aracında kaldırımda Selin öğretmenin üzerine çıkması sonunda  bu genç öğretmenimizin yaşamına son vermiştir.
    Hız yapılmasını önlemek için yapılan bu setlerin kalması mı? Yoksa gürültü yapıyor diye kaldırılması mı? uygundur...

Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Sizlerin görüşleri doğrultusunda hareket edip, yetkili mercilere ulaşacağım.

Sevgi ve saygılarımla

Bülent YURTSEVER
Yeşilköy Mahalle Muhtarı
     0212 573 03 82
     0532 311 07 01

hakan_1970
11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:29

Başlıktaki soru ile oylamadaki soru şaşırtıyor, sadece başlığa bakarak oy veren olursa yanlış değerlendirebilir.

Tümsek konulmalı mı? -Evet.
Kaldırılmalı diyenler: - Hayır.

Başlıktaki soru ile oylamadaki sorunun cevaplarının aynı olması daha iyi olurdu, geç kalınmadıysa düzeltilmesini öneriyorum.

İyi akşamlar.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:35

Oylama sorusu ve cevapları, sonuçları etkilemeyecek şekilde uygun maddeler haline getirildi...

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

Necdet Cevahir
11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:42

Bence gereğinden fazla abartılmış tuzaklar yerine kavşağa gelindiğini hatırlatan hafif kabartılmış beyaza boyalı seri halde devam eden şeritler daha iyi oluyor diye düşünüyorum. Hani şu özellikle çevre yollarında ve büyük caddelerde rastladıklarımızdan. Diğerleri ise kalabalık saatlerde trafiği kötü etkiliyor.

yazı gürkan

11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:53

tamam konuluyor anladık ama neden ben arabama bi kaç kişi bindigim zaman arabamın altını vurayım.aracıma zarar verdikten sonra bi anlamı yookki

bülent yurtsever

11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:58
Başka Alternetif

Başka Alternatif seçeneğini işaretleyen arkadaşlar Alternatif düşüncelerinizi açıklarmısınız

Hayır seçeneğini işaretleyen arkadaşlar Neden Hayır açıklarmısınız

Evet seçeneğini işaretleyen arkadaşlar Neden evet açıklarmısınız

Bunlar bana veri olacaktır.

Hepsini kağıda döküp gerekli mercilere sunum yapacağım

Alakanız ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Ahmet Dagdelen
11 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 23:59

herkesin kafasina trafik kurallarini tek tek yerlestiremeyecegimize gore bence tumsekleri yerlestirmek daha pratik ve akillica bir cozum olur.

Zeki Varış

11 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 00:03

Bu hız kesici nesneler(kasis,set,tümsek),belirli standartlar'da olursa tabiki çok faydalı.Ancak daha ismini bile tam netleştiremediğimiz(tabi halk arasında)bu nesneler,olur olmaz yerlere konur,özellikle geceleri kendini belli etmez durumda olurlarsa ve hepsi çeşit çeşit olursa,yayalara fayda sağlayacağız derken araçların tahribinde büyük rol oynamaktan öteye geçemezler.Bir site sakinlerinin önlerindeki caddeye yaklaşık 15X15 cm.demirden garip bir tümsek yaptırdıklarını görmüştüm.Üzerinde ne fosfor ne bir boya vardı ve devamlı geçtiğim halde alışana kadar en az 4-5 kez havalara zıpladık,10 gün sonrada kaldırıp daha değişik bir versiyonunu monte ettiler.O süreçte kimbilir kaç aracın amortisörü patladı.
Konuyla ilgili 2002 yılına ait bir yazı buldum,bakın bu görüşlerimle nasıl örtüşüyor..

http://www.milliyet.com.tr/2002/04/09/guncel/gun08.html

Saygılarımla

damla y
11 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 00:04

Engelleyici bir şey olmazsa ve yol da hızlı gitmeye müsaitse tabi ki kazalar kaçınılmaz olur.Bu yüzden zaten bir çok insan her gün trafik kazalarında hayatını kaybediyor.Bence başka bir çözüm bulunana kadar en geçerli yol tümsekler diye düşünüyorum.

yazı gürkan

11 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 00:07

ben anlayamıyorum avrıpa da araba kullanırken herkez cok dikkatli hatta en dikkatli olanlar biizim türk vatandaşları diyebilirim.ama türkiye ye girince hız delisi oluyor herkez.bence trafik kurallarına uymayanların arabasını elinden alırlarsa kimsenin hız yapacagına inanmıyorum

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM