Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İstanbul Raylı Sistemleri için Çıkartma (Sticker) Denemeleri- I. Grup
1. Sabahattin KAYIŞ-I 5.2%  5.2%  [5]
2. Sabahattin KAYIŞ-II 12.5%  12.5%  [12]
3. Sabahattin KAYIŞ-III 18.8%  18.8%  [18]
4. Sabahattin KAYIŞ-IV 13.5%  13.5%  [13]
5. Mahmuttan-I 1.0%  1.0%  [1]
6. Mahmuttan-II 6.2%  6.2%  [6]
7. Mahmuttan-III 1.0%  1.0%  [1]
8. Mahmuttan-IV 3.1%  3.1%  [3]
9. Mahmuttan-V 2.1%  2.1%  [2]
10. Okan Türkeş-I 8.3%  8.3%  [8]
11. Okan Türkeş-II 13.5%  13.5%  [13]
12. Okan Türkeş-III 3.1%  3.1%  [3]
13. Okan Türkeş-IV 3.1%  3.1%  [3]
14. Okan Türkeş-V 0.0%  0.0%  [0]
15. Okan Türkeş-VI 2.1%  2.1%  [2]
16. Okan Türkeş-VII 3.1%  3.1%  [3]
17. Okan Türkeş-VIII 1.0%  1.0%  [1]
18. Okan Türkeş-IX 2.1%  2.1%  [2]
Toplam Oy : 96

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 22:05
[İST-G1.75] - (1) İSTANBUL RAYLI SİSTEMLERİ İÇİN ÇIKARTMA (STICKER) DENEMESİ

İSTANBUL RAYLI SİSTEMLERİ İÇİN ÇIKARTMA (STICKER) DENEMESİ-Oylama

"Raylı sistemlerin özendirilmesi" için site içinde başlattığımız çıkartma (sticker) denemelerinin 1.-18. çalışmaları, aşağıya toplu halde iliştirilmiştir. Oylama süresi 3 gündür (72 saat) - 19 Kasım 2006-saat: 21:00'de sona erecektir. En çok puan alan 5 çalışma, ULAŞIM AŞ'ye gönderilecektir.  

Her çıkartmanın altına, çalışmayı yapan üyenin ismi ve sıra numarası yazılmıştır. Sayfanın üzerindeki oylama maddelerindeki numaralar ile bu numaralar eşleştirilmiştir.

(37 adet çıkartma 2 ayrı oylama mesajına ayrılmış olup, her bölümün en fazla oy alan 5'er çalışması değerlendirilecektir. Her 2 mesajda da ayrı ayrı oylama yapabilirsiniz...)

Akın KURTOĞLU

1. GRUP

(+)

1. Sabahattin KAYIŞ-I

(+)

2. Sabahattin KAYIŞ-II

3. Sabahattin KAYIŞ-III

(+)

4. Sabahattin KAYIŞ-IV

5. Mahmuttan-I

6. Mahmuttan-II

7. Mahmuttan-III

8. Mahmuttan-IV

9. Mahmuttan-V

(+)

10. Okan Türkeş-I

11. Okan Türkeş-II

12. Okan Türkeş-III

13. Okan Türkeş-IV

(+)

14. Okan Türkeş-V

(+)

15. Okan Türkeş-VI

(+)

16. Okan Türkeş-VII

(+)

17. Okan Türkeş-VIII

18. Okan Türkeş-IX

Oylamanın 2. Bölümü için tıklayın...

Burç

12 yıl önce - Prş 16 Ksm 2006, 22:33

Bu oylamaya oy verenler, mutlaka ikinci oy haklarını da kullansın :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=33335

damla y
12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 00:17

Aslında hepsi çok güzel çünkü emek harcanmış ama bir tane seçmek zorunda olmak kötü ellerinize sağlık,bu ülkeye sahip çıkan ve birşeyler yapmaya çalışan insanları gördükçe gurur duyuyorum.iyi ki varsınız

Engin

12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 00:57

aslında bu oylama biraz verimsiz,

mesela sebahattin abi'nin hem tramvay hem metro için olan kalpli logosu aynı madde olmalıydı. veya okan türkeş'in sıkıldın mı temalı etiketleri... yani aynı tema farklı sloganlar tek madde olmalıydı bence... sadece tramvayı ya da sadece metroyu kullanmayacağız ki sonuçta.. amaç raylı sistemi teşvik ise ikisi de basılıp kullanılmalı..

naçizane fikrim..

ama hepsi çok güzel, emek verilmiş, elinize sağlık.

kaya

12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 09:54

engin arkadaşımın fikrine tamamen katılıyorum, metro ve tramvay çalışmaları aynı şık içinde olmalıydı bence, ben  arabamın kelebek camlarına birini sola birini sağa yapıştırırdım mesela

enderun
12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 10:30

MERHABA ARKADAŞLAR
BEN BİR ULAŞIM A.Ş ÇALIŞANI OLARAK  BU ÇALIŞMALARINIZDAN  DOLAYI SİZİ TEBRİK EDERİM

YETERİ KADAR MESAJ GÖNDERMEYEN OY KULLANAMAZ ŞEKLİNDE Bİ KISITLAMA VAR.
BUNUN KALDIRILMASI ÇOK YERİNDE OLACAKTIR.

OY KULLANAMASAM DA  TERCHİMİ BELİRTMEK İSTERİM.  
OKAN TÜRKEŞ ARKDAŞIN  SIKILDIN MI RAYLA  SERİSİ HEM GRAFİK OLARAK HEMDE SLOGAN OLARAK ÇOK İYİ OLMUŞ.  YAZI KARAKTERİNE BAYILDIM DOĞRUSU.

DİĞER ÇALIŞMALARDA HİÇBİR ÖZGÜNLÜK YOK . HATTA MAALESEF BAZILARI BAŞKA LOGO VE AMBLEMLERDEN  ETKİLENMİŞ VE UYARLANMIŞ.

HERKESE SELAMLAR

hayyalet
12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 11:39
Metro ve Tramvay Ayrı olacağına

Bazı arkadaşların dediği gibi metro ve tramvay aynı temada uygulanmalıydı zira ikiside aynı doğrultuda hizmet sunmakta. Sabahattin KAYIŞ-IV  nolu amblem keşke daha fazla geliştirilebilseydi daha güzel sonuçlara varılabilrdi diye düşünüyorum. Çünkü mevcut raylı taşıma sistemlerinin genel bir ad altında toplanması çok hoş olurdu kanatindeyim.

Erkin

12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 18:15

Su anda onde giden Sabahattin Kayis'in tasariminin (ki tasarimin grafik ayagi basarili) Turkce'sinde kanimca tutarsizlik var.

Ya "Sevdiklerinize zaman kalsin - Tramvayi secin" ya da "Sevdiklerine zaman kalsin - Tramvayi sec" olmali kullanilan slogan.

Eger "sevdiklerinize" kibar ikinci sahis olarak kullanilmissa, sloganin ikinci kismi da gene ayni sekilde devam etmeli ve "secin" olmali.

Eger cogul ucuncu sahisa hitaben (onlar) kullanilmissa gene "secin" ile bitmesi gerekli.

"Sevdiklerinize "- "sec" ikilisi kulak tirmaliyor, dilbilgisi kurallarina uymuyor...
Tasarima dokunmadan slogani duzeltmek yeterli olacaktir sanirim...

Saygilar

OsmanG
12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 19:05

Raysist biraz ingilizcede irkci anlamani gelen racist sozcugune benziyor. Pek hos olmayabilir.

damla y
12 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 19:50

Alıntı:
irkci anlamani gelen racist sozcugune benziyor
arkadaşım bunu ingilizler değil Türkler okuyacak.Bence rahatsız olunacak bir tarafı yok,ırkla da bağdaştırdınız ya bunu bravo yani.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM