Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 384
AhmetDemir

5 ay önce - Cmt 30 Hzr 2018, 06:50

Klasik otomobilin kriterleri size göre nelerdir Deniz bey ? Bizleri aydinlatsaydiniz bari

AhmetDemir

5 ay önce - Çrş 04 Tem 2018, 20:58

Deniz beyden ses yok

AhmetDemir

5 ay önce - Pzr 08 Tem 2018, 20:18

deniz1764

4 ay önce - Prş 02 Ağu 2018, 21:15

Alıntı:
Klasik otomobilin kriterleri size göre nelerdir Deniz bey ? Bizleri aydinlatsaydiniz bari

Alıntı:
Deniz beyden ses yok

Mesajı şimdi gördüm, klasik otomobil olmanın kriterlerini kaba taslak aşağıda belirtiyorum.

Bir otomobilin klasik otomobil sayılabilmesi için; 30 - 35 yaşından büyük olması şart. Otomobilin tüm parçalarının orijinal olması da kriterler arasında. Üretim adedi ne kadar az olursa değeri o kadar yüksektir. Bu durumda RENAULT 9 serisi bir aracın klasik olmadığı aşikardır.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1965 FORD TAUNUS 17m

(+)

(+)

AhmetDemir

4 ay önce - Prş 02 Ağu 2018, 21:49

Deniz bey bu 30-35 yaş kriterini hangi arastirmalar ışığında belirlediniz? Bu biraz kişisel bir değerlendirme olmuş bence.

Bana görede ;

Orijinal yedek parcasi uretilmeyen,
Vay be bir zamanlar ne arabaydı dedirten,
Yine bana gore arabanın uretimini 2. Kuşak meraklıları görmemiş ise klasik otomobil diyebiliriz

Kaldı ki paylastigim reno 9 sene 90 lardan kalma bir tasarima sahip. Kendinize gore belirlediginiz yaş araliginda olmadigindan yine kendinize gore klasik demek istemiyorsunuz bu sizin kendi goreceli hakkiniz. Ama klasik otomobilin bence siz ya sa ben kriterini belirleyemeyiz

sayfa 384
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL