Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Crowne Plaza
123456   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
enver karapinar

11 yıl önce - Çrş 15 Ksm 2006, 18:29
Ankara Crowne Plaza

Kaynak: Dünyagazetesi

Intercontinental, Crown Plaza ile Ankara'da/
Otelin maliyeti 30 milyon dolar

ANKARA - Intercontinental Oteller Grubu lisansıyla, ANKAmall alışveriş Merkezinin yanında, Başkent'in üçüncü büyük oteli açılacak.
Crown Plaza-Ankara Otelinin lisans sözleşmesi; IC Oteller Grubu, Yeni Gimat İşyerleri İşletmesi A.Ş ve Laledan Turizm ve Ticaret A.Ş arasında imzalandı. Intercontinental Oteller Grubu İş Geliştirme Müdürü Georg Schlegel, törende yaptığı konuşmada, son dönemde Ankara'da yapılan yatırımların, gelişen Türkiye ekonomisinin birer göstergesi olduğunu kaydetti.

''YEPYENİ HAVAALANINA İNDİM, GENİŞ OTOBANDAN GELDİM''

''Ankara'ya 2004 yılında ilk kez geldiğimde, küçücük bir havaalanından giriş yapmıştım. O zaman kentte uluslararası markalı, yalnızca iki otel vardı'' diyen Schlegel, ''Bu seferki ziyaretimde ise son derece modern, yepyeni bir havaalanına indim, şehre geniş bir otobandan geldim. Ayrıca gördüm ki, uluslararası yeni oteller açılmış. Bu yatırımlar, gelişen Türkiye ekonomisinin birer göstergesidir'' şeklinde konuştu.
Türkiye'nin giderek genişleyen bir pazara sahip olduğunu anlatan Schlegel, İstanbul ve İzmir'den sonra Ankara'da yapmış oldukları bu yatırmdan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek, yatırımlarının süreceğini kaydetti.

OTEL, 2007 EYLÜL AYINDA AÇILACAK

Yeni Gimat tarafından, ANKAmall Alışveriş Merkezi yanında inşaası sürdürülen ve Laledan Turizm A.Ş'nin, IC Oteller Grubu lisansı altında 30 yıl süreyle işleteceği 5 yıldızlı Crown Plaza-Ankara Oteli, 30 milyon dolara mal olacak.
Toplam inşaat alanı 21 bin metrekare olan 279 odalı otel, 589 yatak kapasitesine ve 7 bin metrekarelik otopark alanına sahip.
Bu arada dünya çapında ''toplam 600 bin oda kapasiteli 3,800 oteli'' bulunan, en büyük oteller zinciri IC Oteller Grubu lisansı ile hizmet verecek olan Crown Plaza-Ankara, Eylül 2007'de açılacak. Otel devreye girdiğinde başkentin 3. en büyük oteli olacak
Yeni Gimat tarafından, ANKAmall Alışveriş Merkezi yanında inşaası sürdürülen ve Laledan Turizm A.Ş'nin, IC Oteller Grubu lisansı altında 30 yıl süreyle işleteceği 5 yıldızlı Crown Plaza-Ankara Oteli, 30 milyon
dolara mal olacak.

Toplam inşaat alanı 21 bin metrekare olan 279 odalı otel, 589 yatak kapasitesine ve 7 bin metrekarelik otopark alanına sahip. Bu arada dünya çapında "toplam 600 bin oda kapasiteli 3,800 oteli" bulunan, en büyük oteller zinciri IC Oteller Grubu lisansı ile hizmet verecek olan Crown Plaza-Ankara, Eylül 2007'de açılacak. Otel devreye girdiğinde başkentin 3. en büyük oteli olacak.

Bahsedilen hotelin resmini burada takip edebilirsiniz:

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr94/AYDIN_BURAK_ZO ...000293.jpg

Onuri
11 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 13:22
Crowne Plaza Ankara

Umarım bu otelde İzmir deki franchise gibi başarılı olur! Ankaraya Inter-Continental brand gelse daha iyi olurdu fakat otelin konumu itibariyle CP'nin en iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada başlığı nasıl düzetceğimizi bilmiyorum fakat Crowne Plaza olması gerekiyor. Saygılar!

Halil
11 yıl önce - Cum 17 Ksm 2006, 14:34

Otel icin IC otelleri arasindan Crowne Plaza markasinin secilmesinin konumu ile fazla alakasi olmadigini dusunuyorum. Inter Continental markasini tasiyan otellerin geneline bakarsak Crowne Plaza'lardan bir gomlek daha ustun oldugunu gorebiliriz. Bu kiyaslamayi yaparken Izmir Crowne Plaza'yi bir kenara koyuyorum cunku ozellikle Avrupadaki (Amerikadakilerinde buyuk cogunlugu) Crowne Plaza otelleri 5 yildizdan ziyade 4 yildiz veya 4 yildiz + seklinde konumlanmislardir. Ben su anda kıta avrupasinda Izmir Crowne Plaza'dan daha iyi bir Crowne Plaza olmadigini rahatlikla soyleyebilirim. Benzer bir sorun Accor grubunun Turkiye yatirimlarinda da soz konusu. Istanbul'da , Eskisehir'de , Trabzon'da yatirimlari gerceklestirilen Novotel ve Ibis markalrinin Avrupa ve Asya'daki benzerlerinden cok daha ust duzeyde oldugu acikca gorulmektedir. Ozellikle avrupada klasik bir 2 yildiz olan Ibis otelleri burda 3-4 yildizli olarak lanse edilmektedir. Yine 3-4 yildiz arasi konumlanan Novotel ise 4-5 yildiz arasina konulmaktadir. Hal boyleyken Ibis Novotel yerine Novotel-Sofitel markalarinin daha gercekci oldugu asikardir. Avrupada herhangi bir ibis'te kalanlar Istanbul'da veya Eskisehir'de yakin bir zaman sonra acilacak Ibis'lere geldiklerinde saraya gelmis gibi hissedecekler kendilerini.  

Ankara Crowne Plaza'ya gelince.
Ankara'nin otelcilikte hizli yukselisi suruyor. Radisson sas, Ramada ve Swissotel'in arkasindan yeni bir zincirle daha tanisiyor Ankara. Tabi hepimiz Grand Hyatt (Cankaya Otel)'in akibetini merak etmekteyiz o baska.
Crowne Plaza sehir merkezine cok yakin olmasa'da hemen yanindaki avm ve metro istasyonu sayesinde iyi bir avantaja sahip. Istanbul Moevenpick'de sehir merkezinde degil ama hemen yanindaki metro sayesinde Taksim'e Ritz'den bile daha yakin (süre olarak).
Ozellikle kongre turizminden Ankara'nin daha ciddi paylar almasi ile diger zincirlerinde Anara'ya olan ilgileri artacaktir. Yakin zamanda Marriott'da bu pazara girerse sasirmayin

Farmir
11 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 19:50

kaynak http://www.ihgplc.com/index.asp?PageID=6&Year ...ber%202006
"November 17, 2006.
InterContinental Hotels Group Announces Signing of New Crowne Plaza Hotel in Ankara.
InterContinental Hotels Group (IHG) today announced the signing of a 30-year franchise deal with Yeni Gimat Isyerleri Isletmesi A.S and Laledan to open a new Crowne Plaza hotel in the Turkish capital, Ankara.
The 264-room hotel will be located on a prime site next to one of the largest shopping malls in Turkey - also owned by Yeni Gimat - and boasting 300 shops and a large multiplex cinema.
Due to open at the end of 2007, Crowne Plaza Ankara will comprise two restaurants, four bars, a choice of eight meeting rooms and a stylish ball room with the capacity to host 400 delegates. The hotel will also offer sauna, spa and steam rooms, along with a traditional Turkish hamam.
Richard Hartman, Managing Director Europe, Middle East and Africa for IHG said: “Crowne Plaza Ankara will be our seventh hotel in Turkey, further increasing the presence of IHG in this rapidly developing country and enhancing our brand recognition in the area.”
Erman Oymagil, Member of the Board of Yeni Gimat said: “The rapidly improving efficiency and growth of the economy; the young, dynamic nature of the population; Turkey’s integration with the EU and more competitive, stronger economic structure all clearly support our investment decision. Strong management know-how and high brand awareness are key factors in today’s business world. Thanks to InterContinental Hotels Group, we have no doubt in the future of our investment.”
The hotel has excellent transport links, with a metro station opposite making the old city centre and business district within easy reach. For guests seeking tranquillity the hotel overlooks a large park which is one of the main recreational areas of Ankara.
With six hotels in Turkey, IHG already has a strong footprint in the country across a multi-brand platform including InterContinental Ceylan Istanbul; Crowne Plaza, Istanbul; Crowne Plaza Izmir; Holiday Inn Istanbul; Holiday Inn Istanbul City and Holiday Inn Bursa. Forthcoming new openings also include Crowne Plaza Istanbul-Old City and Holiday Inn Istanbul Airport-North. The Crowne Plaza Ankara further extends the company’s presence in the country".

esinbalci
10 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 23:06

acılacak olan bu otele eleman alımları baslamıs dıye duydum.hatta alınanlar bıle var.ama ben nerden arayıpta basvuru yapacagım yer hakkında bılgı edınecegım onu ögrenemedım bı turlu.u konuda bılgısı olan varmı?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA