Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 13 Ksm 2006, 19:18
[İST-A1.161] - İETT ve ÖHO - Kıta Geçişli Hatlar

Bu başlık altında, İETT ve ÖHO'ların hizmet verdiği bazı hatların yanında ilişik olan; "Kıta İndirim" meselesi ile, bu uygulamanın faydaları/zararlarını inceleyecek ve İstanbul genelindeki mevcut kıta geçişli hatların bir listesini oluşturacağız.

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 06:29

16D, 139, 139A, 76D hatlarının "Kıta İndirimli" olduklarını bulabildim. Bunlar dışında İETT'nin Kıta İndirimli hattı var mı?

Akın KURTOĞLU

selim_
15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 11:57

Zamanında 130 : Kadıköy-Tuzla hattı kıta indirimliydi, sitede de sanırım tartışılmıştı. Ancak indirim noktasını kesin olarak bilemiyorum.
Diğer hatların indirime tabi oldukları noktalar belli mi?

Aytac_yolas
15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 15:58

16D hattında Kadıköy yönünde Kartal'dan itibaren, Pendik yönünde Bostancı'dan itibaren indirim uygulanıyor.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 17:12

İstanbul'daki bütün kıta indirimli hatları listeleyerek, kırılma noktalarını da yanlarına yazarsak, sonradan bunları sitede tablolaştırabiliriz.

Akın KURTOĞLU

Arda Alkaya
15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 19:15

Dün Gümüşsuyu Taşkışla arasında Atatürk Kitaplığının arkasında hareket saatini bekleyen iki katlı 76D'nin ön camında şöyle yazıyordu: (fotoğrafını çekemedim sınava gidiyordum en kısa zamanda )

2 biletle binilir, Şirinevler'den sonra iki yönde de tek biletlidir. Para ya da akbil geçer.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 20:25

Burada, birinci planda araçların katlı olmaları (yani, diğerlerine nazaran biraz daha rahat ulaşım arzı) çift biletlendirilmelerinde etken anlaşılan... Çünkü 16D ve 76D'den daha uzun olan (ya da onlar kadar uzun olan) otobüs hatları mevcut. Ama diğerleri tek biletli... Bunlardan başka kıta sistemine göre sefer yapan hat var mı?

Akın KURTOĞLU

Utku ARDIÇ

15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 21:20

SAYIN BÜYÜKLERİM,
145M'de de(BEYLİKDÜZÜ-MECİDİYEKÖY) kıta indirimi mevcut Şirinevler'den sonra bu indirimde etken Y.Bosna Metro'dan hareket eden 73(YENİBOSNA METRO-TAKSİM) ve 85M(YENİBOSNA METRO-MECİDİYEKÖY)araçlarlarıyla güzergahın aynı olmasıdır. Sözünü ettiğim hatlarda tek bilet uygulaması vardır.Ayrıca 16D hattında Bostancıda tek bilet uygulamasının sebebi 4(KADIKÖY-BOSTANCI)hattının güzergahındandır.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 23:13

Pekiyi, bu kıta özellikli hatlarda herhangi bir kilometre sınırı var mı? Meselâ; "50 kilometreyi aşan hatlarda kıta sistemi uygulanır" gibilerinden bir limit...

Akın KURTOĞLU

Aytac_yolas
15 yıl önce - Cmt 18 Ksm 2006, 23:24

Alıntı:
Pekiyi, bu kıta özellikli hatlarda herhangi bir kilometre sınırı var mı? Meselâ; "50 kilometreyi aşan hatlarda kıta sistemi uygulanır" gibilerinden bir limit...

16D'de gördüğüm kadarıyla km değil ama ilçe sınırı farkı var. Aynı sarı dolmuşlardaki gibi. Daha önce de belirttiğim gibi Pendik ilçesi'nden Kartal'a geçince 2 lira yerine 1.3 lira alınmakta. Aynı şekilde diğer yönde Kadıköy ilçesinden çıkıp Maltepe sınırlarına girince ücret 1.3 liraya düşüyor. Akbili bilmiyorum ama paralıda ücretleme bu yönde.

En son Aytac_yolas tarafından Cmt 18 Ksm 2006, 23:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM