Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tekirdağ Çorlu Belediye Otobüsleri
123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 1
kuluvar

12 yıl önce - Pts 13 Ksm 2006, 17:48
Tekirdağ Çorlu Belediye Otobüsleri

(+)

1 no'lu hat olan Sağlık Mahallesi-Otogar-Emlak Konutları hattında çalışan
Iveco Marka Halk otobüslerinden biri Emlak Konutları Durağından hareketinde.

(+)

caner akınocak

12 yıl önce - Sal 14 Ksm 2006, 15:05

6 nolu  hattın fotoğrafları (Avantaj - Emlak konutları)

(+)

(+)

Herşey Çorlu'muz için...

En son caner akınocak tarafından Sal 14 Ksm 2006, 15:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yılmaz büktel

11 yıl önce - Prş 02 Ağu 2007, 16:51

izninizle ben yine eskiyle devam edeceğim.
25 yıl öncesinden bir çorlu fotosundan yapma kasa, 0302 görünümlü bir belediye otobüsü. ancak çorludan o kadar geçmişimdir ama belediyenin otobüsleri olduğunu hiç hatırlamıyorum

(+)

M.Ali Sade
11 yıl önce - Cmt 04 Ağu 2007, 16:57

Çorlu'lu arkadaşlarımın yüksek müsaadeleriyle bu resim hakkında küçük açıklamalar yapayım.

Birincisi burası Çorlu'nun Cumhuriyet meydanıdır.Bu meydan resimin çekildiği yıllarda Trakya hattına çalışan otobüslerin ana mola yeri ve resme göre sol tarafı da İstanbul istikametine Çorlu'dan kalkan şimdi bulunmayan Öz Çorlulular ve şimdilerde giderek büyüyen İstanbul Seyahat'in ilk hareket merkezidir.

Yolun sağ tarafında görünmeyen cep otobüs park yeridir ve bölgenin en güzel köfteci ve lokantalarını barındırır.Akbank reklamının bulunduğu direğin hemen yanında ise şu anda üst tarafı kapatılarak dükkan olarak faaliyet gösteren bölgenin en büyük yeraltı WC si vardır.

Belediye otobüsü tahminen Bedford kamyondan bozma ve Sağlık Mahallesi - Bahçelievler arasında sefer yapan bir otobüstür.Son durağı halen de yerinde duran Cezaevi yanıdır.

Herkese selamlar...

yılmaz büktel

11 yıl önce - Cum 14 Eyl 2007, 15:55

Aynı meydanın yine yakın zamanlarda alınmış olması muhtemel renkli bir resmi. bazı ayrıntılar her iki resimde de aynı. Büyük yükleyebilseydim yapacaktım ama resmin kendisi bu kadar, sanırım yinede fikir veriyor. Sol tarafta görünen iki 302 mersedes, herhalde köfte molasına girmiş olmalılar. O zamanlar(otoban yapılmadan önce) 4-4.5 saat süren edirne -İstanbul yolculuğunun en güzel anları.

Ünal DEMİRCAN

11 yıl önce - Cmt 22 Arl 2007, 18:41

4 Numaralı Hat

(+)

yılmaz büktel

9 yıl önce - Pzr 04 Ekm 2009, 02:14

Çorlu'nun yine eskilerden kalma bir kartpostalında, yanılmıyorsam midibüs tarzı yapma kasa bir belediye aracı görülüyor. Dolmuş olabilir mi diye tereddüt etti isem da aracın yan cephesinde belli-belirsiz görülen bir Çorlu Belediyesi ibaresi farkediliyor

(+)

M.Ali Sade
9 yıl önce - Pzr 04 Ekm 2009, 11:19

Çorlu'lular daha iyi bilirler ama 80 li yıllarda bu minibüsten sanıyorum iki adet vardı.

Bu minibüsler de yukarıdaki mesajımda yazdığım ve o yılların tek belediye güzergahı olan Sağlık Mahallesi-Bahçelievler hattında çalışırdı.Genellikle de bir kaç kişiyle gider gelirlerdi.Adeta bir kamu hizmetiydi.

O yıllarda Sağlık Mahallesi Çorlu'nun dışı sayılırdı.Halbuki şimdi Çorlu doğuda Silivri batıda B.Karıştıran ve hatta L.Burgaz ile neredeyse birleşmiş vaziyette.

Ama o üzerine "insan diksen yetişir" tabir edilen,bütün ülkeyi besleyebilecek kapasitedeki güzelim tarım alanları da çevreye zehir saçan fabrikalara dönüşmüş durumda.

Herkese selamlar...

Akın Kurtoğlu

9 yıl önce - Pzr 04 Ekm 2009, 12:31

Çorlu'nun bu Mercedes'inde 1970 model bir 1113'lük seziyorum ben...

(+)

(Bursa'dan bir 1113 örneği)

Akın KURTOĞLU

Behçet Uluvar

9 yıl önce - Çrş 14 Nis 2010, 13:57

(+)
1 nolu hat (Sağlık Mah.-Emlak Konutları) minübüsü Emlak Konutlarında seyrederken.

sayfa 1
123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara