Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
burakerkıral

13 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 02:13

bizim itü yede itünün itleri diyolar zaten     espri olatak kabul ediyoruz    

nebi

13 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 02:52

Yok artik buna falanda dava açsin artik rektör   bence mükemmel bir reklam gerçekten bunu yapan reklamciyi tebrik etmek lazim neresi hakaret içeriyor anlayamadim dorusu...

Türk reklamcilari dünyanin en iyileri olarak görüyorum bence gurur duyulacak bir şey

Aytac_yolas
13 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 16:32

Alıntı:
Biraz bizde üretelim aklınıza gelen semt ve onları özellikleri ???

Kartal kalkar, dal sarkar.

5 dakikada Beşiktaş.  

sonnur
13 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 23:27

Çok zekice....İnce düşünülmüş..Bizler gülebiliyoruz belki buna ama düşünsenize rektör her üniv.e gelip gittiğinde bu afişi görecek ve kendini kötü hissedecektir.Sanırım üniv. adına değilde kendi bulunduğu konumdan dolayı rahatsız olmuş gibi geliyor bana.
Ama çooookkk komik ve çok güzel Eğer bu forumda bu reklam tartışılıyorsa zaten amacına ulaşmış demektir.

OSMAN TUNCA
13 yıl önce - Pts 13 Ksm 2006, 00:01

BEN ÜSKÜDARDA OTURUYORUM ORADADA TERLİĞİ ALAN ÜSKÜDAR`I GEÇTİ DİYEBİLİRLER

erhanthunder
13 yıl önce - Sal 14 Ksm 2006, 10:35

Alıntı:
Yıldız Terlik Üniversitesi

Veya “Üniversitenin Hakkını Ver Hakkını”

Keşke üniversite camiamızın pek muhterem üyeleri de reklamcılarımız gibi zeki olabilselerdi..
Keşke üniversite camiamızın pek muhterem üyeleri de reklamcılarımız gibi “creatif” olabilselerdi.
Keşke üniversite camiamızın pek muhterem üyeleri de reklamcılarımız gibi, Twiggy’ciler gibi para kazanacakları bir işe sahip olsalardı.

Biliyorsunuz, melmekette 52 küsur üniversite var. 15 küsur tane daha açılacak. YÖK ve Pek Muhterem Cumhurbaşkanımız PM-C , bu üniversitelere , PM (Prime Minister) Rcp Tyyb rdğn rektör atamasın da kendileri rektör atasın diye atraksiyonlar da yaptılar/yapıyorlar.

Biliyorsunuz, devlet üniversitelerinde, devletin takdir ettiği maaşla çalışılır.
Allah bereket versin babından maaşları vardır.
Bir nev’i , memurdurlar. Üniversite hocasıi ilim adamıdır ya.
Devlet üniversitelerindekiler de “ilmi memur” olurlar.

Bu memurlar, devletin hem oy deposu, hem boğaz tokluğuna çalışan “marabaları”dır.
O yüzden, memurlar hep açlık sınırı veya yoksulluk sınırında, veya daha aşağı maaş alırlar.
Yatsan da koşsan da maraba maaşına talim edersin.
Yetmeyince de Kızılay veya Sıhhıye meydanlarında miting yapar, simit yer, halay çekersin

Bendeniz de aslen memurum. Hem de içinden.

Az para ile az yer, az çalışır, az gezer, az görür, az okur ve dolayısıyla az zeki, az creatif olursunuz, el mecbur.

Twiggy, biliyorsunuz Terlik markası.
Adamlar, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin karşı köşesine mağaza açacaklar. Tadilat yapıyorlar.
Açılıştan önce de “farkındalık yaratmak”, “ilgi çekmek”, “iş hacimlerini” arttırmak, “para kazanmak” için cin fikir yapmışlar. Naapsınlar, maaşlı maraba değiller. Maişet değil para ve ciro peşindeler. Ne gaaa ekmek, o gaaaa köfte.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) karşısındaki o mağazaya pano asmışlar. Goccaman “Yıldız Terlik Üniversitesi” yazan bir pano.

YTÜ Genel Sekreteri de Twiggy’nin patronunu arayıp ” Rektörün reklama çok tepki gösterdiğini, bunun bir devlet üniversitesine hakaret olduğunu ve panoyu kaldırmazlarsa tazminat davası açacaklarını” söylemiş.

Aha buyrunuz, ilmi memur kalitesi, YÖK tescilli “dean” zihniyeti, zekası, “creatifitesi”. Az para alınca böyle oluyor işte insan.

Ülen, insanlar terlik giymez mi? İnsanlar terlikleri şık, rahat, konforlu, sıhhi, ilmi olsun istemezler mi?
Ülen, İtalya’da moda üniversiteleri, enstitüleri vs. yok mu? Hiç mi mecmua karıştırmıyorsunuz?

Üniversite ne demek?
İnsanlar daha şık, daha rahat, daha konforlu, daha sıhhi daha ilmi yaşasınlar diye meslek öğretilen, nosyon kazandırılan ve aynı zamanda İnsanlar daha şık, daha rahat, daha konforlu, daha sıhhi daha ilmi yaşasınlar diye araştırma yapılan yerler değil mi?

Bu panonun neresi “hakaret”?
Gösterilen tepki ne tepkisi?
Niçün “bir devlet üniversitesi” ifadesini kullanmış ki rektör bey?
Bu, bir özel üniversite olsaydı, o zaman hakaret olmazmıydı ki ?
İşin içine devleti katınca güç mü alacak sayın rektör?

Neyin tazminatı?
“Yaratıcı Reklam” suçu var mı ki, Türk Ceza Kanunu’nda?

Bu Twiggy daha önce Erenköy mağazasını açarken de “Z-ııt Erenköy” panosu açmış ha. Patron bunu da söylüyor.
Yani burada demek istiyor ki patron, Rektör amca “Zz-ıııtt, Erenköy” hadi uğurlar olsun
Helaalllll.
Ancak bu kadar oturtturulur.

Üstelik de burada YTÜ Genel Sekreteri’nin uyanıklığına dikkatinizi çekeri haaa.
İlmi maraba zekası “Rektör tepki gösteriyor, ben değil” mesacı, anlayana.
Rektör araya “devlet”i sokuşturdu ya, bu da “rektör”ü sokuyor.
Anlamıştır patron “mesacı”.
Eee, reklam bir nevi “mesac” taşır icabında. Ve herifler iyi “mesac”cı.

Para kazanmak isteyen, creatif olmak isteyen,işleri büyütmek isteyen rektör, patronu kendi arar, fikir için kutlar,
“madem böyle bir durum var, gel aga sen bizim üniversitede bir terlik enstitüsü kur, orada terlik üzerine, malzemeleri,imalat usülleri, modası, dünyadaki kullanıcılarının eğilimleri, renk ve form çeşitleri trendi, dünya pazarlarında üstünlük kazanma stratejileri araştıralım”
“Türk terliğini nasıl marka, moda, paraya tahvil ederiz, ona bakalım.
Hem sen kazan, hem ben kazanayım, hem üniversitemin hem de Twiggy’nin bilinirliğini, adını, markasını yüceltelim”
De, di mi?
Hiç olmazsa patronu kafa kola al, 2 tesis için sponsor yap, tesislere YTÜ Twiggy Spor salonu, YTÜ Twiggy Kütüphanesi ismi ver. Adamlar, baksana zaten “creatif”, atlarlar bu fikirler.

Ama yok, insan memur olmaya görsün.
Gel vatandaş “geeeeeel”.
YÖK zihniyetinin ilmi memurlarının bakış açısı burada.
Patron (Sinan Öncel), sen o panoyu kaldırma, rektör amca sana dava açsın.
Davalar basında yeralsın (medyada reklamasyona biraz destek de çıkarsın, çakarsın sen köfteyi), reklam-haber olursun abiii.
Benden sana naçizane tavsiye, yukarıdakileri yapmak için Yıldız’a takılıp kalma. Yıldız nihayetinde bir bölgesi İstanbul’un.
İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yoklama çek. (İTÜ) Hem orada Textil bölümü de var.

TWIGGY- İstanbul Terlik Üniversitesi.
Istanbul Technical University
Istanbul Slippers University

İsim, İstanbul.Dünyada tanınırlığı çok yüksek.
Yıldız’ı kimse bilmez. Ama İstanbul’u ecnebiler ıskalamaz.
Götürürsün Global pazarı.
Biz de rektörleri YÖK tescilli ilmi memurlardan değil, pazarlamacıların, reklamcıların arasından seçelim.

Kodadıcılar da beni de bu yazıyla “Kristal Elma”ya aday gösterirler artık.
Kristal Elma almak için illa bir kısım medyada mı yazmak lazım.?
Değil.
Hem benim hem de Kodadımedya’nın ismi yer alır matbuatta, bilinirliğimiz artar.

OPET ile TWIGGY ilişkisi zaten vardı demi?
Ayda 300 TYL’lik OPET benzini alana , 1 çift TWIGGY bedava
Şan olsun diye , rektörü ikna edip, yanında bir de YTÜ rektörü bebeği verseler ya.

Imza: The Mike& Peluş, Yaşasın Pazarlama ve Reklamcılık, Kahrolsun Memur Zihniyeti  

kaynak : http://www.kodadimedya.com/yazar.asp?ID=1267&Catx=Pelus

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET