Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
coskunorenli

13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:03
Yıldız Terlik Üniversitesi

Alıntı:
Rektörü kızdıran reklam!

Twigy terlikleri Yıldız'daki mağazasının üstündeki reklam panosu yüzünden Yıldız Teknik Üniversitesi'yle (YTÜ) karşı karşıya geldi.
     Tadilat süresince asılan "Yıldız Terlik Üniversitesi" yazılı Twigy panosu üniversitenin tepkisini çekti. Twigy'nin sahibi Sinan Öncel "İki gündür YTÜ Genel Sekreteri Ümit Erden tarafından aranıyorum. Rektörün reklama çok tepki gösterdiğini, bunun bir devlet üniversitesine hakaret olduğunu ve panoyu kaldırmazsak tazminat davası açacaklarını söylüyorlar" dedi.
     Sinan Öncel YTÜ'nün sol çaprazında kalan mağazanın 20 gün içinde açılacağını ve panonun da sadece tadilat süresince kalacağını söylerken "Biz daha önce de Erenköy mağazasının açılışında 'Zıt Erenköy' yazılı bir pano kullanmıştık. Kimse tepki göstermedi çünkü bu bir şaka. Bizim üniversiteyle alıp veremediğimiz yok. Hakaret etmek gibi bir amacımız da yok" açıklamasını yaptı. Öncel üniversitenin tepkisine rağmen panoyu kaldırmayacaklarını söyledi.

Nazlı Topçuoğlu / Referans Gazetesi

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/2006/11/08/son/soneko02.asp

Bu bence ülkemizin saygın bir üniversitesine karşı hakaret, hemde bunu üniversitenin tam karşına kocaman reklam panosunu koyarak yapıyorlar.

Aytac_yolas
13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:12

Çok ince olmasa da komik.  

SADIK KÖKÖZ

13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:14

Reklamın İyisi Kötüsü Olmaz

Engin

13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:15

Alıntı:
"Biz daha önce de Erenköy mağazasının açılışında 'Zıt Erenköy' yazılı bir pano kullanmıştık.
çok komik ya  

ben bu reklamda rencide edici unsur nedir anlamadım gerçi, havadan nem kapmak gibi geldi. isterlerse açsınlar tazminat, bir sonuç alacaklarını zannetmiyorum. bir de sanırım alisamiyenin girişindeki reklamlar da aynı firmanın  

coskunorenli

13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:17

Yıldız Terlik Dünyası diyebilirdi belki ama, üniversitenin tam karşısında Yıldız Terlik Üniversitesi demesi garip gibi duruyor. Rektör de boş işlerle uğraşıyor, sen millete dava açacağına üniversiten ile ilgilen, öğrencilerin doğru dürüst bilgisayar laboratuarları bile yok  
Reklamın iyisi kötüsü olmaz ama yine de garip...

En son coskunorenli tarafından Cmt 11 Ksm 2006, 00:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Aytac_yolas
13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 00:19

Alıntı:
Yıldız Terlik Dünyası diyebilirdi belki ama, üniversitenin tam karşısında Yıldız Terlik Üniversitesi demesi garip gibi duruyor.

Aslında Batı'da böyle şakalar çok yaygın. Bize garip geliyor, pek alışık değiliz. Ama biraz bakınca hakaret içermediği, pek ince olmasa da komik olduğu da gerçek. Tabii bu üniversitede okuyorsan veya mezunsan bilemem.  

Süleyman Topcuoğlu
13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 17:10

İnanılmaz güzel bir reklam ve tam yerinde. Sonuçta bu da bir mizah anlayışıdır. Bu fikri bulup uygulamaya geçirenleri takdir ediyorum. HARİKASINIZ.

Behnam
13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 17:25

bence bu reklam ile bir taşla iki kuş vuruluyor hem twigy terlikleri hemde YTÜ reklamı yapılıyor çok yaratıcı ve başarılı buldum

Kemal Bayır
13 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 17:25

Çok da alıngan olmamak gerek. Herşeye itiraz, herşeye tepki...
Bu durum bana, kötü polisli film olamaz, kötü doktorlu da, kötü siyasetçili de,
kötü avukat-hakimli de, öğretmenli de... Film yapma desene kardeşim !

Reklamcı son yıllarda hırpalanmayı hak eden şeyler yaptığı gibi,
takdiri de hakeden çok şeyler yaptı.

Bizlere ürünün tanıtımı yanında, tebessümü, kıvrak zeka pırıltılarını, zaman zaman bilgiyi,
çoğu kere tüm sanat dallarının bileşeni ile sanatsal uygulamaları sunarak üzerine düşen
görevi alasıyla yapıyor diyebilirim.

Erkek adam gülmez-ağlamaz trendlerinde miyiz,
yoksa Dünyayı Güldüren Adam (Nasrettin Hoca) 'ın kanı biraz da olsa damarlarımızda var mı ?

erhanthunder
13 yıl önce - Pzr 12 Ksm 2006, 01:35

Reklam ın yapıldığı yer Yıldız e orada ne var YTU adamlarda YTU yu kullanarak reklam yapmışlar.Hakaret var mı bence yok.Ki zaten bulundukları semtlerde oranın bilinen birşeyini kullarak reklam yapmışlar.bir süre sonra  başka bir semtde yine başka bir tabela olacak.
Aslında takip edilmesi gerek ERENKÖY espriside iyiymiş bundan sonra neresi olacak
Bu konuda diğer reklamlarını yakalarsak paylaşalım bence.
Biraz bizde üretelim aklınıza gelen semt ve onları özellikleri ???

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET