Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Atatürk Stadının Yeri Sizce Nerede Olmalı?
Aynı Yerinde Büyütülerek Tekrar Yapılmalı 32.6%  32.6%  [42]
Şehir Dışına Yeni Bir Stad Yapılmalı 67.4%  67.4%  [87]
Toplam Oy : 129

oemiroglu1
13 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 21:44
Bursa Atatürk Stadı (19000) Tartışmaları

selam arkadaslar...
STAD HAKKINDA SON BILGILER....!!!

Bursaspor baskanının verdıgı bılgılwere göre 2006 yılı sezon bıtımınde stadın 20 senelık zemını tamamen kazılarak son sistem bır zemın yapılacak..
Stadın tek üstü acık olan yerı acık kale arkası nın da ustu kapatılacak..
kapasite konusunda hıcbır gelısme yok. sadece bunlar yapılacak ve kesın.

Bu arada yapımı hızla devam eden BURSASPOR ÖZLÜCE SPOR TESİSLERİDE önümüzde sezon BURSASPOR tarafından kullanılmaya baslanacak.
Böylece senelerce BURSASPOR a hızmet eden VAKIFKÖY TESİSLERIDE tarıhtekı yerını alacak.....

oki30
13 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 23:02

yalnız ben sürekli geçiyorum oradan (özlüce tesisleri). yanılmıyorsam 2 başkan önce yapımına başlamıştı. Kongreye kadar yapıldığı kadar yapılmıştı. ondan sonraki hiç bir başkan zamanında da hiç bir ilerleme olmadı. O yüzden hızla ilerliyor kısmına katılamayacağım ben. Tabi umarım yapımına devam edilir de vakıfköy işkence olmaktan çıkar...

oemiroglu1
13 yıl önce - Pzr 08 Oca 2006, 13:59

evet yapımı  durmustu ama bursa beledıye baskanı sayın HİKMET ŞAHİN tum  calısmaları ustlendı ve seneye yuzde yuz  BURSASPOR un hızmetıne sunulacak...

tolgasst

13 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 19:26
RÜYA GERÇEK OLUYOR

01 ŞUBAT 2006 TARİHLİ OLAY GAZETESİNDEN.....

Bir müjde daha!  

Başkan Hikmet Şahin, Atatürk Stadı'nın kapasitesini BTSO-Belediye işbirliğiyle 33 bine çıkaracaklarını söyledi.  

SÖNMEZ'İ KUTLUYORUM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Atatürk Stadı'nın kapasitesini 33 bine çıkaracaklarının müjdesini verdi. Bu çalışmayı BTSO ile ortaklaşa yapabileceklerini belirten Şahin, "BTSO Başkanı Celal Sönmez'i desteğe hazırım demesinden dolayı kendisini kutluyorum. Bursa halkı adına çok önemli davranış" diye konuştu.

YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜM

Stad projesinin startını geçtiğimiz yıl verdiğini vurgulayan Şahin, "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile görüştüm. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı yapan mühendis arkadaşı bize gönderdi. 1 günlük çalışmanın ardından, Atatürk Stadı'nın kapasitesinin 33 bine çıkacağını söylemişti. 2008 Dünya Kupası Türkiye'de olsaydı, bir ayağı da Bursa'da olacaktı" dedi.

BU İŞİ BİTİRİRİZ

Kendisinin de stadın büyütülmesinden yana olduğunu ifade eden Şahin, şöyle devam etti: "BTSO-Belediye işbirliğiyle Atatürk Stadı'nı 2007 veya 2008'de bu işi bitiririz. Bu çalışmayı tekrar yaptıracağım. 33 bin kişilik kapasitenin maliyeti de 10-15 milyon dolar ile çözülür. Bursa Büyükşehir olarak, bu işin de üstesinden geliriz evelallah."

http://www.olay.com.tr/style2/arsiv/gotoarchiveda ...hyear=2006

oemiroglu1
13 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 12:50

şu  sıralar stadla ılgılı  bursaspor  super lıge cımayı  garantıledıgı  hafta  stadın yapımına  baslancak diye haberler dolasıyor!

Mahmut ŞENER
13 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 18:12

Bence ilk önce Süper lige çıkmalı daha sonra iyi transferler ve stad işini halletmeli. Ya yıkılmalı yada başka bir yere yapılması daha uygun olur. Yer olarakta benim fikrim yeni terminal tarafı veya acemler istasyonu arkadaı uygun olur.

ihsan|sen
13 yıl önce - Prş 06 Nis 2006, 18:14

Sanırım Bu yaz  Büyütülecek stadyum. Bu Gün yanından geçer iken. maraton alt kısaımdaki  Dükkanların  Boşaltıldıgını gördüm. K.kale arkasıda sanırım  lig Bitince boşaltılmaya başlanır. umarım  Bursaya yakışan Bir stadyuma sahip oluruz.

Gökhan Gök

13 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 15:15

Tahminem besiktas inönu stadi gibi zemin 3-5 metre asaya cekilerek stadin kapasitesini buyutecekler, yanliz cati sistemini de gözden gecirseler iyi olur o direkler stadin görunumu fena bozuyor

baskan vip tirbunden maclari seyretdiyi icin pek anlayamaz sanirsam direk problemini, bir kac maci kalearkasi direklerin ordan seyretmesini öneririm  

SABRİ BİLGİN
13 yıl önce - Cum 07 Nis 2006, 21:42

Direk problemi gerçekten çok acil çözülmeli diye düşünüyorum ben de.Maraton tribününde bile maç izlenmiyor direklerden.Üstelik maçlar televizyondan yayınlandığı zaman diğer şehirlerden bazı arkadaşlarım direklerin tv'den kötü göründüğünü söylemişti ki bunu görmek için bakmak yeterli.Stadın kapasitesi 33 ya da 34 bin kişiye çıkacak ama henüz nasıl yapılacağı konusunda belirsizlik hakim.Umarım İnönü gibi olmaz.Çünkü bu tip stadlar yani atletizm pisti olanlar ve daire şeklindekiler çağdaşlığın çok gerisinde kalıyor artık.Kutu şeklinde yapılmasını ısrarla talep ediyorum.Tüm bursasorlu taraftarlarında görüşü bu yönde.Hatta taraftar Sampdoria'nın 41 bin kişilik kutu şeklindeki stadını gözüne kestirdi bile.Bakalım ilerleyen günlerde stad konusunda ne gibi gelişmeler yaşanacak?

tolgasst

13 yıl önce - Cum 14 Nis 2006, 14:55

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, stad inşaatına 2008 yılı içerisinde başlanıp tamamlanacağını söyledi...    Bu projenin giderlerinin ise Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çok rahat bir şekilde karşılanacağını açıkladı başkan. Hikmet Şahin bu projenin 2008'e kalmasının nedeni olarak ise ilk önce Özlüce Tesislerinin ve Bursaspor ile ilgili diğer projelerin tamamlanması gerektiğini gösterdi... Bilindiği gibi Özlüce Tesislerinin finansmanını da Bursa Büyükşehir Belediyesi sağlıyor....

Gerçekten her iki projenin yani Özlüce ve Stad projelerinin aynı anda hayata geçirilmesi Belediyeyi oldukça zorlar, çünkü bilindiği gibi Belediye Bursa'da bir çok köprülü kavşak, Bursaray B Etabı, duble yol inşaatları, arıtma tesisleri gibi bir çok inşaatı da yapıyor...

Ancak, bana 2008 denmesinin altında birazcık  "seçim yatırımı" varmış gibi de geliyor...  Eh, o kadar olacak artık.....

sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet