Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
enes gürses

15 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 15:43
Bursa Ankara Yolundan Uludağ Yolu Açılabilir mi?

Acaba Ankara yolundan bir dağ yolu açma imkanı var mıdır? Varsa yapılabilir mi? Yapılırsa iyi mi olur, kötü mü olur?

Mert Doğan
15 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 16:56

Ankara yolundan derken şehrin doğu yönünden girişi düşünürsek bursada oturan biri için bu soru ilginç tabi.   Doğrudan oteller bölgesine yada sarıalan taraflarına yol açılması coğrafi şartlar yüzünden imkansız. Bu da görülüyor zaten.Uludağn şehrin doğusuna bakan kısmı ana zirve bölgesinin hemen önleri oluyor. yol yapılmaz.

Şöyle bişey olabilir ama kısa vadede imkansız.  Otosansit önünden başlayıp açılacak olan, eğitim caddesine ve beyazıt caddesi üzerinden fomaraya bağlanan haşim işcan caddesine bağlanan caddelere birleşecek ortabağlar bulvarı çalışmaları devam ediyor. Bu bulvarın bir kolu kaplıkaya yönüne doğru kaplıkaya deresi boyunca dikey olarak bir yolla sitelere bağlanır. Buradanda Teleferik bölgesine kadar olan cadde adam gibi genişletilebilir. Asıl olması gereknse güney çevreyolu projesi diye son aylarda gazetelerde sadece fikrilerini duyduğumu yol ile yine Çekirge'ye bağlanıp dağ yoluna ulaşılır.

Uludağın batıdaki şimdiki var olan yolu dışında bir çıkış yolu Ankara yönünden zor ve imkansız gibi. Olsa olsa ankara caddesine alternatif olacak güneyden bi yol daha açılır çekirgeye bağlanır. Bunun dışında kütahya yada inegöl üstünden çıkışlar içinde eğim yeterli ama  o yönden geleceklerin sayısı yapılan harcamaya değmez.

Salih Kuş

15 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 20:38

hani uğraşılsa yapılamaz değil bence ancak böyle bir yola ihtiyaç oldugunu düşünmüyorum. yapılsa bile boşa giden bir yatırım olarak kalır.uludağ yolu zaten şehir merkezinden.yani ne doğu yakasında nede batı yakasında. ve yolda trafiği kaldırıyor denilebilir.gereksiz olacağı düşüncesindeyim. zaten böyle bir planda yok  

Batur

15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 01:42

Ben de böyle bir yola gerek olmadığını düşünüyorum, böyle bir yoldan ziyade oteller bölgesindeki otopark sorunu halledilmeli. Mevcut yol ve Teleferik Uludağ’a ulaşım için yeterli, yeni bir yol bir sürü ağaç katliamı ve görüntü kirliliğine yol açar. Uludağ’a şöyle uzaktan baktığınız zaman Teleferik’ten doğuya, sanırım Beşevler köyüne, doğru devam eden bir yol görürsünüz, bence o yol dağın yamacında, maalesef hiç kapanmayacak bir yara gibi duruyor.

Ati
15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 01:52

Alıntı:
Uludağ’a şöyle uzaktan baktığınız zaman Teleferik’ten doğuya, sanırım Beşevler köyüne, doğru devam eden bir yol görürsünüz, bence o yol dağın yamacında, maalesef hiç kapanmayacak bir yara gibi duruyor.

Bu yolu hep merak etmisimdir, bu yol (sık sık) kullaniliyor mu? Yoksa once
yapip sonra mi gereksiz oldugunu anladilar?..

Batur

15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 02:00

Alıntı:
Bu yolu hep merak etmisimdir, bu yol (sık sık) kullaniliyor mu? Yoksa once
yapip sonra mi gereksiz oldugunu anladilar?..

Aslında bir köy yolu, köyde yaşayanlar var mı bilmiyorum ama çoğunlukla arabasını yol kenarına çekip alkol alanlar tarafından kullanılıyor .

enes gürses

15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 10:01

Ben o yolu kullanmıştım bir keresinde.Köye kadar da gitmiştim.Hatırladığıma göre 10 tane ev ya vardı yada yoktu.Orda yaşayanlardan çok yol kenarında içenler vardı.

Bilal533416
15 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 11:35

Son 4 mesajda bahsedilen yer ile ilgili başlığımız. Zeyniler ya da diğer adıyla Beş evler.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=17066

Misafir bb9

6 yıl önce - Cum 03 Hzr 2016, 09:09

gençler bak şimdi o yol uludağa gidiyo

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara