Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Rifat Behar
15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 17:00
[İST-C3.11] - Ulaşım A.Ş. Kurumsal Kimlik Slogan Önerileri

Ulaşım A.Ş.'nin kurumsal kimliği (renkler, logolar, tanıtım araçları vs.) ile ilgili olarak Ulaşım A.Ş. bünyesinde yapılan çalışmaların kapsamında bir slogan belirlenmesi gündeme gelmiştir. Bu slogan bir bakışta Ulaşım A.Ş.'nin verdiği hizmeti akıllarda kolay tutulacak şekilde ifade edecek kısa ve öz bir cümlecikten oluşacaktır.

Reklamcı, marka ve pazarlama uzmanlarının hatırlayıp, beğendikleri ilk beş slogan şu markalara ait:

Efes Pilsen "Bira bu kapağın altındadır"
Arçelik, "Arçelik demek yenilik demek"
Coca Cola, "Hayatın Tadı"
Kalebodur, "Kalebodur, seramik budur"
Tokai, "Çakar çakmaz çakan çakmak"

Slogan hakkında ön bilgi edinmek için şu linki kullanmanızı tavsiye ederim:

http://www.kigem.com/content.asp?bodyID=2665

Forum üyelerimizi yaratıcı ve güzel slogan örnekleri ile bu çalışmaya katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Engin

15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:34

aklıma "Nereye Ulaşmak İstiyorsanız Oraya" gelip duruyordu, meğer Microsoft'un sloganıymış, aratınca  

-şehir bizimle kolay-
-istanbul artık daha küçük-
-istanbul bizimle daha küçük-

klasik şeyler bunlar... çoğaltılabilir...

ama benim asıl düşlediğim şu!
-ne yazık ki halâ durağa kadar yürümek zorundasınız-
düşünsenize her otobüsün aynı yerine, mesela yanına uzunlamasına bu slogan yazılsa! size sadece durağa ulaşmak kalıyor, sonrasında biz varız mesajı   ya da çok çalıştık, her altyapımız tamam ama ne yazık ki tüm bu memnuniyetinize yönelilk çalışmalarımızın yanısıra sizi yatağınızdan alacak teknolojiyi geliştiremedik, bağışlayın anlamı! kesinlikle ters tepeceğine inanmıyorum. aklıma geldikçe eklerim..  

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:37

"Ulaşım, Bizimle Daha Keyifli!..."

Akın KURTOĞLU

erolc
15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:38

Bakarsınız ileride anket-yarışma gibi bir şey açarlar.Buluşlarınız bedavaya gitmesin

Engin

15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:43

geçen hafta copyright dersinde gördüm, her türlü entellektüel ürünü böyle bir foruma yazarak bile aslında lisanslıyorsun. yani birisi çalarsa gidip bu ipden bağlanıp bizzat senin mesajın atıldığı tarihte düşündüğünü belirtmen yeterli  

Engin

15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:45

bu arada http://www.istanbul-ulasim.com.tr/ ye gidince ulaşım bizimle rayında sloganı çıkıyor! ki bence değşitirilecek bir slogan değil!

erolc
15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:46

Ya yaptırım? En canlı ve son örnek, Yaşar Gül'ün başına gelenler.O kişi Ege fotoclub den atıldı mı acaba?Yada Savaş Ay'ın "Hokkabaz" ı?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:47

Alıntı:
bu arada http://www.istanbul-ulasim.com.tr/ ye gidince ulaşım bizimle rayında sloganı çıkıyor! ki bence değşitirilecek bir slogan değil!

Evet, hâlihazırda kullanılan slogan gerçekten de güzel... Ama belki wow-ULAŞIM bölümü üyelerinden daha farklı ve enteresan öneriler de gelebilir. Devam etmekte fayda var...

Akın KURTOĞLU

Necdet Cevahir
15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 18:53

SEVDİKLERİNİZE ULAŞTIRIR  Nasıl ? Biraz şehirlerarası otobüs gibi oldu ama

fatih kocaoglu
15 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 19:00

Alıntı:
SEVDİKLERİNİZE ULAŞTIRIR

Necdet Ağabey bence Sizlere Daha Güzele demek en iyisi olur. neyse geyik bir kenara benim önerim.

Kolaylıkla Ulaşın... olabilirmi ?  

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM