Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Pegasus Airlines havayolu şirketi: Sivil Havacılıkta Farklı Bir Vizyon
« önceki   123 ... 194195196197198199   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 195
Emir ERTEN

3 ay önce - Pzr 01 Mar 2020, 01:02

Alıntı:
15-22 şubat tarihlerinde İzmir - İstanbul Yeni Havalimanı seferi yaptım.

Ben de 20 Şubat günü Adnan Menderes havalimanındaydım. Adana'ya uçuşum vardı. Pegasus 19:20 uçağım maalesef rötar yaptı. 1 saat 10 dakika gecikmeli kalktı. Bu gecikme beni öfkelendirdi. Bekleme salonunda kuluçkadaki tavuklar gibi oturduk. Sonuçta her dakika benim için önemli. Ajandası dolu bir insanım.

Haldun Turan

3 ay önce - Pzr 01 Mar 2020, 01:09

Şansına küs canım

Haldun Turan

3 ay önce - Pts 02 Mar 2020, 23:14

15 şubat cumartesi günü İzmir'den İstanbul Havalimanına beni uçuran Pegasus uçağı.

İlk fotoğraf İzmir 2.si İstanbul'dan

(+)

(+)

abdsev

3 ay önce - Sal 03 Mar 2020, 00:40

TC-NCI az önce Sabiha Gökçen’e iniş yaptı.

UĞURÖZ
3 ay önce - Prş 05 Mar 2020, 09:08

Pegasus Hava Taşımacılığı, geçtiğimiz yıl toplamda 1,3 milyar lira net kâr elde etti. Şirketin 2018 net kârı yaklaşık 600 milyon liraydı.

Koray C.
2 ay önce - Cum 06 Mar 2020, 13:33

Bugun 09.50 Sabiha Gökçen Adana uçuşumu gerçekleştirdim. Uçağımız Airbus a320neo idi.
TC-NBF
1 saat 5 dakika sürdü uçuş ve sıkıntısız bir yolculuk oldu. Airbus ayrı bir uçuş konforu sunuyor gibi geliyor bana

(+)

(+)

Volkan Cordan

2 ay önce - Cum 06 Mar 2020, 14:29

Alıntı:
1 saat 5 dakika sürdü uçuş ve sıkıntısız bir yolculuk oldu. Airbus ayrı bir uçuş konforu sunuyor gibi geliyor bana

Sana öyle geliyor.

Islak pistte sorunsuz iniş yaptın ve uçaktan indin diye.*
Heeee birde bileti tuz parasına almıştın...o açıdan da tam konfor oldu

*= ama itiraf et, inerken hafiften "yusuf yusuf" modu, "acaba" modu vardı diimi

Koray C.
2 ay önce - Cum 06 Mar 2020, 14:33

Abi valla inişten ziyade kalkarken oldu hava yağışlıydı Sabiha Gökçen de pist ıslaktı. Adana inişi hava güzeldi çok düşünmedim o yüzden konforlu bir yolculuk oldu. Airbus a320 gerçekten sessiz bir uçak. Rahattı...

mafakyanc

2 ay önce - Prş 12 Mar 2020, 16:04

Maalesef 3 can kaybı ile sonuçlanan 5 Şubat 2020 tarihli SAW Pegasus kazasıyla ilgili olduğu söylenen bir “ön rapor” kamuoyuna yine medya aracılığı ile tebliğ edildi. Aşağıda, aynı haberi veren iki linki veriyorum (altlarında yer alan farklı yorumları incelemeniz açısından...)

Bakınız:

1) https://www.airlinehaber.com/sabiha-gokcendeki-pe ...aya-cikti/

2) https://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pe ...cikti.html

Bu arada, Ana Muhalefet Partisinin bir milletvekili de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın cevaplaması için bir soru önergesi vermiş Meclis’te. Soruların bazıları işgüzarlık olarak alınabilse bile bazıları yerinde! Bkz.:

https://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pe ...minde.html

Bakalım nasıl bir cevap gelecek?

Ben FDR Kayıtları (Karakutu kayıtları) bulgularıyla hazırlanmamış hiçbir rapora "kesin gözüyle" bakılmaması taraftarıyım. Ama o bulguların yer alacağı raporun hazırlanması için en az 6, belki 12 ay geçecek (ve güncel CoronaVirüs olayları nedeniyle zaten bu kaza hafızalardan fazlaca yer alamadan silinecek...) hem de zaten o Nihai/Kesin Rapor Türk kamuoyuna büyük olasılıkla hiç açıklanmayacak!

Bilgilerinize.

Volkan Cordan

2 ay önce - Prş 12 Mar 2020, 16:19

Alıntı:
YILDIRIM ÇARPINCA PİLOTLARDAKİ STRES ARTTI

Dünya havacılık literatürüne bunu da soktuk ya...helal olsun bize

sayfa 195
« önceki   123 ... 194195196197198199   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM