Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Ayın ULAŞIM Fotoğrafı - Kasım 2006
1. Travego 6.3%  6.3%  [8]
2. Citaro 10.2%  10.2%  [13]
3. Karaköy Fener 9.4%  9.4%  [12]
4. Beşiktaş Vapuru 26.0%  26.0%  [33]
5. Samsun Feribotu 6.3%  6.3%  [8]
6. Porsuk Çayı Gezinti Teknesi 10.2%  10.2%  [13]
7. A340 25.2%  25.2%  [32]
8. Neoplan 6.3%  6.3%  [8]
Toplam Oy : 127

fatih kocaoglu
12 yıl önce - Sal 07 Ksm 2006, 15:09
[İST-G1.74] - Ulaşım'da AYIN FOTOĞRAFI: "OYLAMA"

1.

(+)

2.

(+)

3.

(+)

4.

(+)

5.

(+)

6.

(+)

7

(+)

8

(+)

yasar22
12 yıl önce - Sal 07 Ksm 2006, 15:40

Bu oylama yukarıda sabitlenmezse mesaj yazdıkça aşağılara doğru inecek sanırım.

erhanthunder
12 yıl önce - Sal 07 Ksm 2006, 21:03

İzmir adayının oylamada olmama sebebi dışarıdan yüklenilmiş olmasımıdır.Eğer öyleyse yarışmaya nostalji fotoğraflarının nasıl katılacağını biri bana anlatısın
Birde eski foto varsa kendin yükle derseniz bunada gülerim eskiden kimse bizim gibi gidip şu traleybüsü çekeyim ilerde lazım olur dememiştir...

erolc
12 yıl önce - Sal 07 Ksm 2006, 21:08

2006 yılı itibarı ile, 28 yıldır otobüs (iett) fotoğrafı  çekiyorum,örneğin .Örnekte olduğu  gibi, 20 küsur seneki man ile 2006  senesinin fotoğrafı : Aynı  açı,bıkmadan usanmadan

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Sal 07 Ksm 2006, 21:17

Aslında, ULAŞIM bölümüyle ilgili bu ayın fotoğrafı oylaması biraz aceleye geldi gibi sanki. Daha bir planlı olarak hazırlık yapıldıktan sonra girişmek daha yerinde olacaktı. Bayağı bir aylar evvelinde, İstanbul Ulaşım'dan 10-12 arkadaşla yine böyle birşey düşünmüştük aslında:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20330

Konseptin; Güncel ve Nostaljik olarak ikiye ayrılması yerinde olur. Güncel kısmında üyenin fotoğrafı kendisinin çekme zorunluluğu getirilirken, Nostaljide böyle bir mecburiyet zorunlu olmaz. Ayrıca, şehir bazında bir seçim de yapılabilir (ileride). İstanbul haricinde, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Konya, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya, Samsun vs... Bunlar bir tepsi içinde toplanabilirler ve sonuçta içlerinden en beğenilen birisi (ikisi, üçü de olabilir... ) seçilir.

Fatih'in koordine ettiği bu seçimi devam edelim madem, bu, ilerikiler için de bir deneme olur, olası hatalar belirlenir. Bir dahaki ay Denetçilerle bu konuda daha bir organize olarak, kesin sınırlarını çizelim. Kurallarını belirleyelim ve seçim gruplarını ayrıştıralım. Ayrıca, ayın Ulaşım fotosu olmaya aday gösterilecek resimlerin içinden 10 (15, 20...?) adedini, ulaşımcılar arasından seçilecek 5-7 kişilik bir jüri paralelinde seçerek oylamaya sokmak çok daha mantıklı olacaktır. Görüntü kalitesi artar, işin ciddiyeti yerine oturur.

Bir hatırlatma: Ayın Ulaşım fotoğrafı seçimi, ULAŞIM Bölümü dahilinde hazırlanacaktır. Ayın fotosu seçimiyle herhangi bir ilgisi olmayıp, Ulaşım bölümü içinde uygun bir şekilde thumblar şeklinde gösterilecektir. Ulaşım bölşümü içindeki teknik istisna konusunda; diğer denetçilerle bu konuyu görüşerek, en uygun çözümü bulmaya çalışacağım.

İstanbul-Ulaşım Denetçisi
Akın KURTOĞLU

Kutlu Singil

12 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 23:21

eger ulasim sayfalarinda bu ay bulunan en guzel fotografi cekiyorsak, fotograf teknikleri acisindan, (f degerinin kullanimi, alan derinligi, isigin ayarlanmasi, vs.) kemal beyin vapur fotografi bu adaylar arasinda acik ara onde gidiyor...

ayrica, eger en degerli ulasim aracini seciyorsak...

dunyanin her yerinde airbuslar iniyor ve kalkiyorlar, neoplanlar kilometreleri arsinliyorlar, citarolar kentleri tavaf ediyorlar... kanal botlari, venedikte, amsterdam'da da varlar...

ama vapurlar... SADECE istanbul'dalar...

yasar_gul

12 yıl önce - Prş 09 Ksm 2006, 23:50

Benim düşüncem ; Her ulaşım aracı fotoğraflandığında arka plandaki değerler de çok önemli.Siz araçları fuarda da çekebilirsiniz veya kadraja sadece otobüsü alıp aracı tanıtabilirsiniz , fakat bu bizlere fayda sağlamaz arkadaşlar.Bahsi geçen fotoğraflardan örnek vererek anlatmak istiyorum.4 numaralı fotoğrafa bakarsanız arka planda İstanbul boğazının eşsiz güzelliği de ön planda tutulmuş.veya 7 numaralı fotoğraf ; burada sanki kriko ile kaldırılmış , adeta şahlanan bir Türk neferi gibi görünen uçak var.ve arka plana bakarsanız hava kontrol kulesi , havaalanı pisti , hatta daha ileride caminin minaresi görünüyor. yani nerede olduğu çok açık ve net.Diğer fotoğraflar ise fotoğrafçılık sanatı açısından iyi olabilir lakin bizlere neyi verdiği önemlidir.Sanatsal fotoğraf mı oyluyoruz , yoksa bizi en iyi şekilde temsil edecek hem sanatsal hemde görsel fotoğraf mı oyluyoruz ?...
Mesajlarım asla yanlış anlaşılmasın değerli dostlarım.amaç tanıtım sa bana göre 4 ve 7 nolu fotolar harika.
Sevgi ve saygılarımla...

Burç

12 yıl önce - Cum 10 Ksm 2006, 09:20

Ben oyumu şahlanan THY uçağına verdim, üstündeki yazının ingilizce olması
bana her zaman garip geldiyse de, fotoğrafın alt kısmındaki toprak kesilirse,
tepefoto için ideal olacağını zannediyorum.

burakbecan
12 yıl önce - Cmt 11 Ksm 2006, 18:41

Bende oyumu airbus a verdim.Çünki böyle bir fotoğrafın yakalanması çok zor bir olay ve gerçekten muhteşem bir görüntü!

kuluvar

12 yıl önce - Pts 13 Ksm 2006, 18:10
Porsuk Çayı Gezinti Teknesi

Ben ulaştırmacıların ablası olarak, oyumu yarışan ulaşım araçları içersinde en sevimlisi olan 6.sıradaki Eskişehir Porsuk Gezinti Teknesine verdim.

Not: Kanal Botu ifadesi çok hoş olmayan kelimeler tümcesi olmuş.

Kanal, kanalizasyonu, Bot da ayağa giyilen nesneyi hatırlatmakta.
Ayrıca Porsuk bir kanal değil "çay"dır. Haritalarda Porsuk Çayı olarak geçer.
Kim isimlendirdi ise, yazık etmiş.

Başlıktaki değişiklik için denetçimize teşekkürler.

En son kuluvar tarafından Sal 14 Ksm 2006, 09:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM