Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Adana'nın Yüksek Yapıları
123   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
doğuş
8 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 01:04
Adana'nın Yüksek Yapıları

Hiç bir estetil kaygı taşımadan daha küçük alanda daha çok insan barındırmak uğruna yangın merdiveninden bile yoksun bu binalar her geçen gün Kuzey Adanayı daha çok çirkinleştiriyor.

Sezai KABADAYI

8 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 15:41
Heeeey Gidi Çukobirlik...

Eskiden Adana'da yüksek bina dendimi akla Çukobirlik Genel Müdürlüğü binası gelirdi. Mersin yoluı üzerinde. Ama yanılabilirim de belki Mersin il sınırları içinde kalıyordur. Bilemiyorum. Yüksek bina denilince aklıma geldi işte...

Cüneyt_06

8 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 16:15

Bence bu binalar adanaya ve Türkiyeye hic yakismiyor. hicbir minari güzelliyi ve estetiyi olmayan ve toplu halde insani biraraya toplayan cirkin yapilar. dünyanin gelismis ülkelerine bir bakin yapilasma nasil oluyor ve gelisiyor. Bu yüksek yapilar sehirin düzenini bozuyor. cünkü cevre ve yol düzenlenmesi cok cirkin ...... umarinm bu yüksek binalarda almanyada oldu gibi sosyal acidan sayif ve cöküntüye mahrum kalmaz. Böyle yapilarin Deprem riskinide bir Düsünün sizce 3 veya 4 katli bir binami depreme daha iyi dayanir yoksa 20 !!! Katlimi... ??????????????????? cOK YAZIK BU YAPILASMAYI HIC SEVMIYORUM.

e_mutlu

8 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 17:42

nesi varmış bu yapılaşmanın , Adanadaki bu yapılaşma pek çok şehrimize örnek teşkil etmekte , keşke bu düzen her yerde olsa

arda84

8 yıl önce - Pts 21 Ağu 2006, 01:05

Bence yüksek yapılar gayet güzel duruyor, özellikle de Adana'ya çok yakışıyor..Belki estetik olarak daha iyi olabilir ama denildiği kadar asla kötü değil..Tek problem bana göre binaların rengi çünkü bazen öyle bir renge boyanmış oluyor ki binalar aman Tanrım tam bir facia..Belediye bu konuda belirleyici olmalı kesinlikle, çevresiyle hiçbir uyum taşımayan ve de bir binaya yakışmayacak renklere kesinlikle izin verilmemeli..Örneğin çingene pembesi dediğimiz renkte, cart sarı dediğimiz renkte bile binalar var düşünebiliyor musunuz . İşte asıl estetik bozucu yüksek yapılar değil daha çok bu tür ayrıntılar bence.

kuluvar

8 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 13:10

Adana ile bir şekilde bağlantısı olanlar için  bu yüksek binaların bulunduğu semtlerin adını belirtirmisiniz.(Baraj yolu, Mavi Bulvar, Özal Bulvarı, 100.yıl veya bilmediğimiz yeni semtler gibi?)

ersin01

8 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 13:21

Özellikle Toros Mh.,Kurttepe,T.Özal Bulvarı(Güzelyalı Mah),Mahfesığmaz Mah.,Mavi Bulvar,Beyazevler gibi yerlerde genellikle hep yüksek yapılar bulunmakta ..

can.
8 yıl önce - Sal 26 Eyl 2006, 16:16

(+)

ahmet hakan varan
8 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2006, 01:50
KUZEY ADANA HARİKA

Doğuş arkadaşıma katılmakla birlikte kuzey Adana'daki yapılaşmanın kentin modern yüzü olduğunu kabul etmek zorundayız. Öyle ki Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün geçen yıl Adana ile ilgili yazdığı bir yazı aklıma geldi. Çukurova Üniversitesi kampüsünden kuzey Adana'yı Seyhan Baraj gölü olduğu halde izleyen Özkök ''Kendimi bir an için ABD'nin Chicago kentinde zannettim. Olağanüstü bu manzara beni çok şaşırttı. Adana çok modern olmuş'' diye yazmıştı...
Ama bensm en çok şikayet ettiğim konu ise bu güzelim kentte hala kiraların aylık değilde peşin olarak alınması, benim gibi binlerce insan böyle düşünüyor...

Emir ERTEN

8 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2006, 13:14

adananın en büyük eksiği bence gökdelen.şöyle en azından bir 35 katlı bir yapının olması gerekir?mersindeki gibi.(52 kat)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET