Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Namik CAKAR

16 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 18:38
Müthiş Türk- Dr. Seçkiner Görgün


Malesef Türkiye olarak kıymetini bilemediğimiz bir cehver var.

Adı Dr.Seçkiner Görgün


(+)Ilk onu Kadir Celik in bir programında izleme şansına sahip oldum. Anlatıklarına insan inanamıyor.

Arşiv (2001)
Alıntı:

Amerika'da olsaydı şimdi trilyonerdi

Daha lisedeyken Türkiye'nin altın çocuğu seçildi. 1968'de suni kalbi ilk icat eden kişiydi. Elektromanyetik dalgalarla tedavi yöntemini NASA'ya gönderdiği ışınlama projesi izledi.

Ama Dr. Seçkiner Görgün de ülkesinde bilime değer verilmemesinden dert yananlardan.

Dr. Seçkiner Görgün, İstanbul Haydarpaşa Lisesi mezunu. Lisede okurken dikkatlerini çektiği öğretmenleri tarafından IQ’su test edilmek üzere üniversiteye gönderilmiş. Araştırma sonucunda Görgün’ün dahi olduğu ortaya çıkmış. Liseyi bitirdikten sonra kazandığı bursla İngiltere’ye üniversite eğitimine giden Görgün, bilim tarihine geçecek birçok buluşa imza atan bir isim bugün.
http://arsiv.zaman.com.tr/2001/10/19/haberler/hab ...rdevam.htmYaklaşık 38 yıl önceki müthiş başarısı.
Alıntı:

38 sene önce İngiltere’nin başkenti Londra’ya yerleşen ve balık restoranı işletmeye başlayan Tosun Ailesi’nin kızı Hatice, Londra Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okuyordu. 2001’de başağrısı için gittiği doktorlarının “Migrenin var” demesi üzerine ilaçlı tedaviye başlayan Tosun, bir süre sonra yüzüne yayılan ağrıdan hiçbir şey yiyemez oldu. Acilen tekrar doktora giden Tosun Ailesi, hayatlarını allak bullak eden acı gerçekle tanıştılar. Doktorlar bu defa genç kızın “beyin kanseri” olduğunu ve hastalığın çok ilerlediğini söylüyorlardı. Hemen ertesi gün ameliyata alınan Tosun’un, günlerce kemoterapi tedavisi görmesi de işe yaramadı. Tosun bir gece aniden komaya girince Londra Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu arada baba Tevfik Tosun çeşitli ülkelerde kızına çare arıyordu.

Uçaktaki tesadüf  

Son olarak gittiği İtalya’dan çaresiz ayrılan acılı baba, İngiltere’ye dönerken uçakta, kızını Azrail’in elinden kurtaracak doktorun yanına oturduğunun farkında değildi. Görgün’ün gerçek kimliğinden habersiz baba, kendisine “Merhaba” dedi. Başlayan sohbet, bir süre sonra babanın gözyaşlarıyla, kızının kahreden hastalığını anlatmasıyla sürdü. Bunun üzerine babaya gerçek kimliğini açıklayan Dr. Görgün, beyin kanserinin pençesinde umutsuzca kıvranan genç kızı görmek istediğini söyledi. Ayağına gelen son umudun mutluluğunu yaşayan Tosun, bu arada komadan çıkan kızlarını da, alarak Türkiye’nin yolunu tuttu. Hatice, Dr. Görgün’ün o dönem İtalya’dan kısa süreli gelerek, teknik danışmanlık hizmeti verdiği Özel Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alındı. Genç kızın vücudu, Dr. Görgün’ün içeriğini sır gibi sakladığı “özel radyoterapi” tedavisine cevap verdi. Genç kız 4 ay gibi kısa bir sürede kendisini toparladı. Beynindeki urdan eser kalmadı. Ancak iki yıl boyunca da belirli aralıklarla gelip Türkiye’de rutin kontrollerini yaptırdı. Bu arada İngiltere’de yarım bıraktığı Londra Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden de üstün başarı ile mezun oldu. Ve önceki gün son kez Türkiye’ye kontrole gelen Hatice, artık ikinci kez doğmuş olarak hayata sımsıkı sarıldı.
http://www.habersaglik.com/default.asp?Act=Dt& ...NwId=45157


SabahGazetesi-İtalyanlar'dan Türk bilim adamına özel laboratuvar -(27.4.2004)
Alıntı:


İtalyan askeri uçak ve uydu firması Galileo Avionica, elektromanyetik dalga alanında uzman Dr. Görgün'e, araştırmalar yapması için İstanbul'da laboratuvar kuruyor...

Gelemeyeceğimi söyledim. 'O zaman laboratuvarı buraya getireceğiz' dediler ve anlaşma imzaladılar.
http://www.sabah.com.tr/2004/07/27/eko108.html


Yaptığı buluşların sayısı bir hayli fazla. O programı izledikten sonra , fabrikada arkadaşlarım " bu adam Deli" deyip anlattiklarına inanmadıklarını söylediler, cünkü akılalmaz buluşlar!

Birgün Yabancı bir meslekdaşıyla sohbet ederken , adam kendisine " Ucaklardaki Radar sistemini, fazla arıza oluyor diye tek hatta üzerinden yapmak istedik , yıllarca uğraştıktan sora başardık" diye anlatmış.Bunun üzerine sayın Görgün Akın bir kağıt üzerine birkac dakkada proje çizip adama göstermiş "Böylemi yaptınız" diye sormuş adam da evet demiş!

Yani başkasının yıllarca uğraştığı şeyi o birkac dakkada halletmiş.

-Italyan bilim adamlarıyla yaptığı calışmayla soğuk fuzyonu başarmış

-Savaş ucakları bir düğmeye basma ile radardan kayboluyor.

-Bilgisayarların HD HardDisc hafıza merhezi yarine özel bir seramikten sabit bir hafıza merkezi
Bunu Askeri araclarda engebeli arazi sarsıntılarından etkilenmemesi için , talep üzerine geliştirmiş!


OzanŞ06
16 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 19:00

Türkiye'nin gelişememesinin sebeblerinden bir tanesi şudur..
•Türkiye'de üniversiteyi bitirip iyi bir konuma gelen ögrencilerimiz örnegin;Genetik Mühendisligi gibi iyi bir konuma gelmiş ögrencilerimize..Türkiye sahip çıkamiyor ve cogu genç nesillerimiz Türkiye'den kaçiyorlar..Çareyi Almanya-İngiltere yurtdusın'da  yaşamayı tercih ediyorlar ne yazıkki.
 Oysaki Türkiye sahip çıkabilmiş olsa yeni genç nesillerimize..Türkiye adına faydalı bir şekilde çalışıyor olabilseler Ne Mutlu Türküm Diyene...


denisk
16 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 20:55

Türkiyenin nasıl bilimadamı kaybettiğinin canlı örneğini hergün bölümde görüyorum. 1,5 yıl önce fakülte birincisi olarak mezun olan bir arkadaş hala kadro beklemekte. Bu kafayla Türkiyede bilimin b si yapılamaz.

alit
16 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 21:16

Bildiğim kadarıyla seçkiner görgün'ün üniversite diploamsı bile yok bir dönem başka bir tıp doktorunun diplomasını kullanarak kanser tedavi etmeye çalıştığı için yakalnamıştı.Diploma istendiğinde de pakistanda 4 yıl eğitim veren bir kolejin diplomasını gösteriyor.

Namik CAKAR

16 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 23:59

Alıntı:

Bildiğim kadarıyla seçkiner görgün'ün üniversite diploamsı bile yok bir dönem başka bir tıp doktorunun diplomasını kullanarak kanser tedavi etmeye çalıştığı için yakalnamıştı.


alit

Verdiğim linklerden ve google den bir araştır istersen.

Hatta italyancan varsa daha iyi. Dr.Seçkiner Görgün  italyada Türkiyeden daha cok tanınıyor! Nedenide soğuk fuzyonu deneyinde cok önemli şeyler başardığı için.

şöyle bir örnek vereyim , soğuk fuzyun tam anlamıyla başarıla bilinirse , Dünyanın enerji sorunu ortadan kalkıyor.

veya şu türlü ; yarım bardak su ile kücük bir şehrin Elektrik ihtiyacını 80 veya 90 yıl karşılayabileceği söyleniyor!

Bütün Dünya bunun peşinde !!!

http://www.kimyasanal.net/konugoster.php?yazi=9dl96bdodb
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=172508

Bu da kendi web sitesi
http://www.sgorgun.net/rotulya
15 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 15:40
seçkiner görgün


türk halkı bir insan ben yurtdışında başarılı oldum demeye görsün hemen inannıyor ve ona tapıyor. bu adamın googleda tek bir makalesi yok..abuk sabuk birkaç yazısı var. lütfen aklınızı başınıza toplayın ve bilimsel bilgilere inanın..abuk sabuk rivayetlere şnanmayın.

Ayhan
15 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 15:49

Alıntı:
türk halkı bir insan ben yurtdışında başarılı oldum demeye görsün hemen inannıyor ve ona tapıyor. bu adamın googleda tek bir makalesi yok..abuk sabuk birkaç yazısı var. lütfen aklınızı başınıza toplayın ve bilimsel bilgilere inanın..abuk sabuk rivayetlere şnanmayın.


Google'a makale mi ekleniyor, ben arama motoru sanıyordum.


Rasimm
15 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 16:03

Devletimiz İstanbul'a olan göçü önlemekle uğraşacağına böyle dahi Türk bilim adamlarını ellerinde tutmaya çalışsalar yani ''beyin göçü''nü önlemek için çaba harcasalar ülkemize daha faydalı iş yapmış olurlar...

spidervis
15 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 03:15

Başlığı görünce ilk dikkatimi çekeni yazacağım. Sık yapılan bir hatadır. Müthiş kelimesini çoğunlukla, muhteşem, harika, fevkalade vb kelimelerin eş anlamlısı olarak düşünürüz. Ancak Türkçe'de müthiş, korkunç, korkutan, ürküten anlamı taşır. Daha çok, bir konudaki rakip veya karşı taraf için kullanılır. Rakip takımın forveti için müthiş bir oyuncu denilebilir mesela.

Aylin Çelik

15 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 04:32

Bugün TRT2'de Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak vardı Bülend Özeveren'in programında. Kavak'ın başarılarından söz ettiler. Neden Türkiye'nin daha fazla başarılara imza atamadığından söz ettiler. Kavak dedi ki; "Türkiye'deki üniversiteler az para veriyorlar. Maddi yönden tatmin edemiyorlar hocaları. Onlar da ünversitede kalıp araştırma yapmak yerine ya özel sektöre gidiyorlar ya da yurtdışına gidiyorlar."

Yine herşey geldi paraya dayandı. Sakın ha herşey para demek değil demeyin.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET