Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Oktay Kasman

15 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 16:17
Otomatik Bilet Alma Makinaları

Bu Fotoğraflar şu an Lonrada kullanılan Otobusler ve Merkezi duraklarda bulunan otomatik bilet alma makinelerine aittir.Otobüsün arkasında bile kalsanız yetişmek için koşmak tercihiniz var.Bilet otomatları ise tedavüldeki bütün bozuk paralar ile çalışıyor ,5 pens in (kuruşun )altındakiler hariç. 3,50 £ atınca bir gün,1.50£ atınca 2 saat boyunca aynı biletle seyahat edebiliyorsunuz.Onun için duraklarda fazla fiyatla ootobüs bileti satan kişiler yok.İstediğiniz zaman bilet temin edebiliyorsunuz.Bizim İstanbulumuzda böyle bir uygulama olması imkansız gibi görünüyor,çünkü her yeniliğe daha fikir aşamasındayken bile karşı çıkan,sudan mazeret ve bahanelerle her yeniliği önlemeye çalışan  olumsuz görüşlü  kişiler var.

Oktay Kasman

15 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 16:34

(+)

BİLET OTOMATLAR

salihkumbar

15 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 18:04

Alıntı:
duraklarda fazla fiyatla ootobüs bileti satan kişiler yok.İstediğiniz zaman bilet temin edebiliyorsunuz.Bizim İstanbulumuzda böyle bir uygulama olması imkansız gibi görünüyor,çünkü her yeniliğe daha fikir aşamasındayken bile karşı çıkan,sudan mazeret ve bahanelerle her yeniliği önlemeye çalışan  olumsuz görüşlü  kişiler var.

Sayın Oktay Bey,

Bahsettiğiniz sistem 2 yıl önce kurumumuzun gündemindeydi.İncelemek için Daire Başkanlarımızdan müteşekkil bir ekip gitti.

Daha sonra Belbim ve İsbak konunun hayata geçirilmesi için çalışma yaptılar.Son aşamasını bilmiyorum ama Şoför akbiline iyi bir alternatif olabileceğini düşünmüştük.

Alıntı:
çünkü her yeniliğe daha fikir aşamasındayken bile karşı çıkan,sudan mazeret ve bahanelerle her yeniliği önlemeye çalışan  olumsuz görüşlü  kişiler var

Bu kadar karamsar olmayın bence...Kurumumuzda Herkes işinin en iyisin yapmaya çalışıyor.Bundan emin olmanızı isterim.

Salih KUMBAR

Oktay Kasman

15 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 19:48

Alıntı:
Bahsettiğiniz sistem 2 yıl önce kurumumuzun gündemindeydi

Sayın Salih bey;
Önce mesajıma bu kadar çabuk cevap verdiğiniz için size teşekkür ederim.Sizin gibi kişilerin sitemizde bulunması, sesimizi duyurabilmek açısından bizler için de  büyük şans.Ancak bizlerin ,yani wowturkey üyelerinin amacı Türkiyenin daha ileri gitmesi,bizlere atalarımız tarafından bırakılmış bu vatanı diğer medeni devletler seviyesine çıkarmak,hatta daha ileri götürmektir.Dış ülkelerde gördüğümüz faydalı yenilikleri,yurdumuzda da görmek arzusundayız.Mesela bilet kullanan kişileri otobüs duraklarında bilet aramaktan,otobüslerde şoförlerle akbil alışverişinden kurtaracak olan bu çözüm ,yazınızda da belirttiğiniz gibi iki yıl önce gündeme geldiği halde halen bir çözüme kavuşmuş değil.Demek ki karamsarlık sebeplerim geçerli .Hakikaten merak ediyorum ne sebeple yapılmadığını?Ne için uygulamadan vaz geçildiğini?Ama bana sakın hırsızlıktan bahsetmayin,bu makinalar en az Bankamatikler kadar güvenli görünüyor.Selamlar.

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 20:28

Alıntı:
Bu Fotoğraflar şu an Lonrada kullanılan Otobusler ve Merkezi duraklarda bulunan otomatik bilet alma makinelerine aittir.Otobüsün arkasında bile kalsanız yetişmek için koşmak tercihiniz var

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr114/Oktay_Kasman_ ...tobusu.jpg
Bu fotoğrafdaki çift katlı otobüs belediye otobüsü değil de, Londra'da ulaşımın özelleştirilmesinde ilk adımların birini otobüsleri 1996 da, ilk özelleştirme denemesini yapan şirket çalışanlarınca kurulan şirketten devralarak gerçekleştiren Go-Ahead Group şirketinin otobüslerinden biridir.
http://www.go-ahead-london.com/

Alıntı:
Bizim İstanbulumuzda böyle bir uygulama olması imkansız gibi görünüyor,çünkü her yeniliğe daha fikir aşamasındayken bile karşı çıkan,sudan mazeret ve bahanelerle her yeniliği önlemeye çalışan  olumsuz görüşlü  kişiler var.

Bizim İstanbul'umuzda daha önemli bir sorun, her işe ümitsiz başlayan ve olumsuz görüşlerden ürken aydın kesimizdir. Bu sitede yıllardır yazıp çiziyorsak amacımız bilgilerimizi paylaşmak, doğruyu bulmak ardından da karşıt fikirlerden ürkmeden toplumun bilinçlenmesine ve yenilikleri benimsemesine katkıda bulunmaktadır.
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr114/Oktay_Kasman_ ...nalari.jpg
Yine de ben de bu makinaların bizim otobüslerde kullanılabilmesini zor görüyorum;  çünkü fotoğrafdaki cihazlar bozuk para ile kullanılıyor ve para üstü vermiyor; bu şekilde hazır para ile otobüse binen yolcu zaten şoför ve ardındaki yolcuyu rahatsız etmeden kolaylıkla şoför akbili kullanabiliyor...

En son Mustafa Noyan tarafından Sal 31 Ekm 2006, 20:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Oktay Kasman

14 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 21:43

Şurası bir gerçek ki ;konuştuğum bazı İETT Otobüs şoförleri bu bilet işinden çok şikayetçiler. Şahit olduğum bir olayı aktarmak isterim. Karaköy durağına yanaştığımız zaman arka arkaya dört yolcu şoförden bilet aldılar. Her bir yolcunun teker teker cebinden para çıkarması,şoföre vermesi,şoförün akbili vermesi ve geri alması toplam olarak olarak üç dakika kadar sürdü. Bu durum ilerideki duraklarda tekrar edildi. Bir başka gün Yenikapıdan kalkan otobüsün soförü Aksarayda Akbil doldurmak için otobüsü uzunca bir süre bekletti. Bunları anlatmaktaki kasdim;hayatın içinde olan kişiler olarak bu küçük aksamaları ilgililere duyurmaktır. Bende şahsen büyük bir çoğunluk gibi Akbil kullanmaktayım. Yani ben ve benim gibi kişiler bu yüzden yolculuk zamanından kaybettiğimiz gibi,şoförlerde esas görevleri dışında para almak,bozuk para ile uğraşmak gibi işlerle uğraşmaktadırlar. En azından Karaköy,Kabataş ve buna emsal ana duraklara bu tip makinalardan konulursa büyük kolaylık sağlanmış olacaktır. İlgililerin dikkatine sunarım.

ANA SAYFA -> ULAŞIM