Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

İETT'nin İkarus otobüsleri hakkındaki düşünceleriniz
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 220, 221, 222  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
UYGAREKİNCİ

2 yıl önce - Sal 27 Mar 2012, 15:23

Dostlar işte size yılın wowluk haberi bizim efsanelerin baştan sonuna kadar yapılış videosu hem körüklülerin hem de soloların bakalım begenecekmisiniz?????

http://www.youtube.com/embed/QG4Vq5iy6oE"

:BARIŞ:

2 yıl önce - Prş 29 Mar 2012, 23:28

Tarihe karışan bir manzara.. Renk stili, görüntü, hepsi..

(+) 93-428

ümit 806

2 yıl önce - Cum 30 Mar 2012, 10:01

Hurdaya ayrılan Ikarus'ların ön kaputlarından sökülmüş bir IKARUS yazı levhası boyanıp süslenerek başka bir Ikarus'un ön kapısının arkasına monte edilmiş.

Yazı aslında şık olmuş ama normalde bu yazı bildiğim kadarı ile kendiliğinden vidalı; arkasından somun takılıyor. Bu araçta belki bu vida çıkıntıları kırıldığı için levhada delik açılarak vidalanmış. Sanıyorum o dandik kompozit malzeme levhayı tutmayacak diye de arkasına önce metal bir levha vidalanmış.

:BARIŞ:

2 yıl önce - Pts 02 Nis 2012, 14:39

Bu sabah İETT camiasında sevilen emektar kaptanlarından birini kaybettik, Yunus Garajında geçirdiği talihsiz kaza sonucu hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.. Yakınlarına sabır diliyorum, sevdiğim bir insandı.. 93-400'ün İETT'den sonraki sahibiydi kendisi..

Kaybettiğimiz kaptanımız ve 92-507..

(+)

UYGAREKİNCİ

2 yıl önce - Sal 03 Nis 2012, 16:30

Dostlar kaza geçiren şöförümüz yunus garajının sevilen tonton amcası şöför dostlarımızın deyimiyle hocası bu sabah arabasını çalıştırmak için garaja geldiği zaman manevracı arkadaşın dalgınlıgı sonucu kendi arabası ile kullanılan otobüs arasında sıkışması arkasından da manevracının üstünden geçmesinden dolayı feci şekilde can vermiştir.Kendisi ile çok güzel muhabbetimiz ve dostlugumuz vardı Allah gani gani rahmet eylesin yakınlarının,sevenlerinin ve iett camiasının başı sagolsun.

ümit 806

2 yıl önce - Çrş 04 Nis 2012, 20:04

Plakalarda Topkapı (Pazartekke) garajı Ikarus otobüslerinin filo numarası fontlarının kullanıldığını gördüğümü yazmıştım.

Alıntı:
Ikarus otobüslerle çok alakalı değil ama bir süredir gözüme çarpan bir diğer konu şu: Biliyorsunuz 92 Model olup da Topkapı Garajı'nda bulunan Ikarus otobüslerin şablonla yazılan filo numaralarının fontları çok garipti. Sanki şablonları biri eliyle eğreti bir şekilde oluşturmuş gibi köşeli ve sevimsiz bir karakter stili vardı. Bir süredir trafikte aynı bu şablonlardaki fontla basılmış araba plakaları görüyorum. Şimdilik fotoğraf göndermiyorum, fotoğrafları plakalar ile ilgili başlıkta paylaşmaya çalışacağım.

Elimde yeteri kadar fotoğraf biriktiremedim ama plakalar ile ilgili başlığa başka bir sebeple gönderdiğim fotoğrafları burada da kullanayım:

Alıntı:
34 GFK 63 19 Şubat 2012

34 RGE 27 4 Nisan 2012

zafer1988
2 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 16:35

bugün kü habertürk gaztesinde 2013 kadar ikarus kalmacağı yazıyor iett başkanı diyor

ümit 806

2 yıl önce - Çrş 11 Nis 2012, 11:08

Bugün Ümraniye'de iki tane kırmızı beyaz klasik düz boyalı orjinal kasa Ikarus gördüm, 92-773'ün yenilenmeden önceki hâli gibi. Bu stil kırmızı beyaz Ikarus uzun zamandır görmüyordum, bunları bile özlemişim. 93-197 ve 93-195 peşpeşe Ümraniye Sütçü Caddesi'nden geçtiler.

not: :BARIŞ:'ın uyarısı ile 93-192'yi 93-197 olarak düzelttim.

Gökhan AsGül
2 yıl önce - Cmt 14 Nis 2012, 18:43

Alıntı:
Geri kalanların tamamını da Anadolu'da ihtiyacı olan yerlere gönderiyoruz

Bundan bir süre önce (on sene olmuştur mutlaka) Balıkesir Belediye'sine sanırım altı tane solo İkarus gönderilmişti. Otobüsler gittikleri gibi geri gelmişti. Gözümle görmedim ama çok inandığım İdare şöförlerinden biri bu bilgiye bana vermişti.

Şahsi fikrim solo İkarus'ları Anadolu'da isteyecek kurum olabilir ama işletecek kurum malesef yoktur.

ümit 806

2 yıl önce - Cmt 14 Nis 2012, 18:47

Alıntı:
800 şubeli Kebapçı zinciri kurulabilir. Ya da başkan bir kıyak geçsin seyyar muhallebici zinciri kursun

Bu yaştan sonra Ikarus'lar bir işe yaramaz. Bence Ikarus'larla ilgili yapılacak en büyük proje şu olabilir:

• Orjinal kasa olanlarından birkaçı saklanmak üzere Yedikule Havagazı Fabrikası boşaltılıp içerisinde bir pist kurulur.
  • Bu pistte yürür durumdaki ve yenilenmiş, orjinalliğini kaybetmiş Ikarus'larla otobüs çarpıştırma etkinlikleri düzenlenir.
  • Etkinliklere katılım aynı anda birkaç otobüsü geçmeyecek şekilde sınırlanır
  • Otobüs içinde ve dışında her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır
  • Otobüsler maksimum 10-15 km hıza çıkabilecek şekilde ayarlanır.
  • Etkinliğe giriş masrafı karşılayacak derecede ücretli olur.
  • Otobüsün karoseri haşat olunca motor vb. organları başka bir şasiye aktarılıp bu iş için sıraya sokulur.
  • Bütün kasalar hurdaya çıkıncaya kadar bu etkinlikler devam eder
  • Böylece ihtiyacı olan Anadolu belediyelerinin almayacağı ve başka şekilde de idareye para getirmeyecek bu araçlar hurdaya çıkarken İETT'ye de gelir getirmiş olur.
  • Kimi bu otobüslerde sürüş deneyimi yaşamak, kimi çarpışan arabalardaki çocukluk günlerini yaşamak kimi de Ikarus'lardan intikam almak amacı ile buna katılmak isteyecektir
  • Elde kalan motor ve benzeri aksam ile de ayrılan orjinal kasa araçlar yürür hâle getirilip müze ya da benzeri kuruluşlara satılır.

Ana Sayfa -> ULAŞIM