Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Otobüsleri
« önceki   123 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
kemalcanhakkı

11 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 14:37

buyuksehir belediyesi 14 adet yeni belediye otobusu daha aldı :
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi´nin kara ulaşım filosunu güçlendirmek için bünyesine kattığı 14 yeni otobüs dün (Cuma) düzenlenen törenle hizmete girdi. Otobüslerin hizmete girmesi nedeniyle Perşembe Pazarı alanında bir tören düzenlendi. Törene Başkan İbrahim Karaosmanoğlu´nun yanı sıra Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Ulaşım Daire Başkanı Selami Aydın ile çok sayıda davetli katıldı.

HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN

Törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, yeni alınan otobüslerin teknik açıdan yüksek donanıma sahip olduğunu belirterek, “Kocaelili vatandaşlarımız bu otobüslerle rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edecek. Yeni otobüslerimizin halkımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Başkan Karaosmanoğlu, otobüslerin aynı zamanda engelli vatandaşlar için dizayn edilmiş olmasından da ayrı bir memnuniyet duyduğunu kaydetti.

ŞOFÖRLERE UYARI

Konuşmasında otobüs şoförlerine seslenen Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşa karşı her zaman nazik ve güleryüzlü olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, “Vatandaşa iyi ve  güler yüzle yaklaşacağız. Bir tebessüm, bir insanın bir gününü farklılaştırabilir, kurtarabilir. Birbirimize iyi davranırsak kentimizin her yanı her şeyi güzelleşir. Hedefimiz kentimizdeki insanlara her alanda hizmetin en güzelini vermektir” şeklinde konuştu.

SEMBOLİK ANAHTARI TESLİM ALDI

Törende otobüslerin sembolik anahtarı Temsa Türkiye Direktörü Yusuf Soner tarafından Başkan Karaosmanoğlu´na teslim edildi. Başkan Karaosmanoğlu, daha sonra otobüslere binerek, incelemelerde bulundu.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Temsa tarafından üretilen 10 adet tipi otobüsler 4 silindirli ve klimalı. İçinde televizyon, vcd ve dvd´si olan otobüsler yüz kilometrede 20 litre yakıt tüketiyor. Özürlülerin rahat binebilmeleri için KNEELİNG Sistemine sahip olan otobüsler bu özellikleri sayesinde sağa yatabiliyor. Bu otobüsler 70 kişi taşıyabiliyor.

http://www.kocaeli.bel.tr/tr/okuma.asp?id=3648&dgs=1

Mustafa Noyan

11 yıl önce - Prş 04 Oca 2007, 18:56

Alıntı:
Temsa tarafından üretilen 10 adet tipi otobüsler 4 silindirli ve klimalı. İçinde televizyon, vcd ve dvd´si olan otobüsler yüz kilometrede 20 litre yakıt tüketiyor...

Haberde yazılmamış olsa da, resimden ve araç bilgilerinden Kocaeli' nin Temsa Metropol midibüsleri belediye otobüsü olarak ilk kullanan şehir olduğunu söyleyebiliriz.

kemalcanhakkı

11 yıl önce - Cmt 06 Oca 2007, 23:06

Alıntı:
Özürlülerin rahat binebilmeleri için KNEELİNG Sistemine sahip olan otobüsler bu özellikleri sayesinde sağa yatabiliyor. Bu otobüsler 70 kişi taşıyabiliyor.

belediye otobuslerini gordum ama bu saga yatma olayı nasıl oluyor onu daha goremedım bana bayagı ilginç geldi acıkcası

Enes Zengin
10 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 03:22

Belediye otobüsleri değil ama halk otobüsü adı altındaki halk otobüsünde bugün ölebilirdik!Midibüse 57 öğrenci bindik ve şöför hala yolcu almaya çalıştı.Bu ne insafsızlık terbiyesizlik alma diyoruz hala inadına almaya çalışıyor.Beldiye niye buna izin veriyor.

Enes Zengin
10 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 03:26

Belediye otobüsleri değil ama halk otobüsü adı altındaki halk otobüsünde bugün ölebilirdik!Midibüse 57 öğrenci bindik ve şöför hala yolcu almaya çalıştı.Bu ne insafsızlık terbiyesizlik alma diyoruz hala inadına almaya çalışıyor.Beldiye niye buna izin veriyor.Hat 4(vinsan-umuttepe)

Ufuk Şanver

10 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 23:06

Belediye yeni sanayi ye de hat koydu ama pek binen yok;aynı şekilde marina dan kalkan umuttepe aracına maalesef pek rağbet edilmiyor.Bunun nedeni ne acaba?
Aslında belediye otobüslerinin saatleri ni bilsek iyi olur diye düşünüyorum.

iyi akşamlar

kemalcanhakkı

10 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 23:27

Alıntı:
marina dan kalkan umuttepe aracına maalesef pek rağbet edilmiyor.Bunun nedeni ne acaba?
Aslında belediye otobüslerinin saatleri ni bilsek iyi olur diye düşünüyorum.

marinadan kalkan umuttepe hatındaki belediye otobuslerinini seferleri yeni basladı bunun için biraz zaman gerek marinadan kalkan umuttepe otobuslerinin sefer saatleri vapur iskelesinde asılı
diger hatlar içinde aslında Belediye duraklara saatlerin belirtildigi bir tarife asabilir

Ufuk Şanver

10 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 12:29

Ben Anıtpark ta hazırlık okuyorum şu anda(istanbul-Kurfalı-Pendik ten trenle gidip geliyorum)

Pek çok arkadaşım Umuttepe de yurtta kalıyor ama yurda çıkarken hiç biri belediye arabasını kullanmıyor hepsi dandik ve tıklım tıklım olan 3 nolu ÖHO Midibüslerine biniyor,onlara diyorum bu aracı kullanın diye
çünkü araç boş ve tam bizim kampüsün önünden geçiyor.
ama hiç biri oralı olmuyor;
ayrıca insanlarda aracın üzerinde "üniversite" yazdığı için "acaba Umuttepe den geçiyor mu?,yoksa başka kampüsün oraya mı gidiyor?" şeklinde düşünceler de var.Bence aracın üstüne "Üniversite" yerine "Umuttepe" yazılırsa daha faydalı olur.(Ayrıca Alikahya dan kalkan aracın üstünde "Umuttepe" yazıyor)

Acaba  tüm otobüslerin kalkış saatlerini nasıl ve nereden temin edebiliriz?

iyi akşamlar

kemalcanhakkı

10 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 13:32

ulasım daire baskanlıgından ogrenebilirsin

Tarık Aydemir

10 yıl önce - Prş 26 Nis 2007, 19:16
yeni Temsa Metropol Otobüsler

[Belediyenin Dar Cadde ve Sokaklarda Kullanmak İçin Aldığı Klimalı Temsa Metropol Marka Otobüs

[Bu da Soldan Görünümü]

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara