Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
cevat yılmaz
13 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 18:36
cuma namazı

beyler T.C.layıktır vede dini islamdır buraya kadar itirazı olan varmı bırakın isteyen dinini istediği gibi yaşasın kimseye zararı varmı varsa ozaman sorgularsınız neden konuyu siyasi ve islami platforma çekip tartışıyorsunuz tartışacak okadar şeyler varken kimse kiliseye gidene sorgu sualmi yaptı bu ülkedeki cumaya gidenler sizi rahatsız etti.

cansu_KFL

13 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 00:21

Burada ufak bir itirazım olacak Türkiye Cumhuriyeti'nin dini İslamdır diyemeyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan insanların %99u müslüman olmasına rağmen devletle bağdaştırılabilecek din yoktur yani bu bir kanun olarak geçmemektedir.Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir insan Hıristiyan da olabilir Yahudi de...Cuma namazına gitmek ise daha önce de belirttiğim gibi inancı bu doğrultuda olan insanlar için çok güzel bir hareket.Keşke imkanım olsa ben de yapabilsem.

SALTUK

13 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 05:05

Alıntı:
Üniversitede bir genç normal olarak ne yapar? Ders çalışır, müzikle ilgilenir, sporla uğraşır, zamanını kız ya da erkek arkadaşlarıyla paylaşır, sinemaya, tiyatroya gider, ders kitapları dışında kitaplarla haşır neşir olur, ülke ve dünya siyasetini her yönden kendi arasında tartışır. Yıllar ve yıllardır bu böyle
.
 Evet ben bunlarin hepsini yaptim universitede ama babalar gibi her cuma namazinada gittim. Sanirim bu satirlarin sahibi turkiyede cogu universite kampusunde cami oldugunun farkinda degil cok carpici bir ornek daha vereyim Ankarada Kara Harp Okulunda da cami vardir ve cumalari da cemati olur.

rabia-k
13 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 11:04

Başlığa konu olan alıntı son derece komik iddialardan oluşuyor. Bir kere Türkiye Cumhuriyetinde herkes özgürce ibadetini yapma hakkına sahiptir. İsteyen tabii ki camiye gidip ibadetini de yapacak , istediğinde dersini çalışacak, eğlencesine gidebilecektir. Bundan doğal ne olabilir.

Ayrıca  çoğunluğu müslüman vatandaşlardan oluşan Türkiye' de yeni yaşanan bir olgu değildir cuma namazına gitmek. Yıllar önce benim üniversiteden arkadaşlarım da cuma namazlarını kaçırmamaya büyük özen gösterirdi ve sayıları hiçte az değildi. Müslümanlık ve ibadet bu kadar korkutmamalı insanları. Son yıllardaki yönetimle insanlar müslümanlıklarını öğrenmediler veya bu yönetimin baskısı ve öğretileri ile gitmiyor kimse cuma namazına. Bu yazı birazda hükümeti hedeflemiş gibi geldi bana. Müslümanlık ve ibadet bu kadar korkutmamalı insanları. Aşırıya kaçmamak şartı ile yapılan ibadetler huzur getirir insan yaşamına. Ve bizim toplum olarak huzura çok ihtiyacımız var.

ersin01

13 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 17:45

Türkiye'nin en çok okunan gazetelerinden birinin  Hürriyet olması ve böyle bir gazetenin yazarının da böyle saçma konuşması tek kelime 'rezilliktir'.Şunuda söylemeliyim ki cuma namazına gitmeyi yadırgayan bir insan ilk defa duyuyorum

kıvanç

13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 02:31

ben bu sözde "yazar"'ın bu şekilde saçmalayarak islami çevrelere hizmet ettiğini düşünüyorum..bu derece düşük seviye düşünce gücünün bir şey elde edemeyeceğini,aksine tuttuğu saftaki nispeten donanımlı insanlarıda aynı şekilde zarara uğrattığını düşünüyorum..ülkede tüm "islam ve din özgürlüğü düşmanları" böyle olsa tartışma bile çıkmaz,saçma sapan tartışma proğramları 15 günde bir aynı konuklarla sabaha kadar aynı şeyi konuşmaz,halk "bu adamların benden daha fazla bişey bildiği yok,niye onları okuyayım-dinleyeyim" der ...
ben ters açıdan baktım ve ters etki yaratacağını düşündüm..yanlış-doğru bilemem..
saygılar..

Necdet Cevahir
13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 08:01

Anayasa Madde 24

Herkes , vicdan , dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.
14. Madde hükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet , dini ayin ve törenler serbesttir. Kimse dini ayin ve törenlere katılmaya , dini inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz ; dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.

Bu maddeyi birilerine hatırlatmak lazım.

Kartal
13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 11:44

Hurriyet gibi Yahudiler (Siyonistler) tarafindan kurulan ve kaynagida hala onlara dayali olan bir gazetenin yazarindan ne beklenebilir ki?

Siz Islamı yada muslumanligi savunan kac kere yazi gordunuz Hurriyet, Milliyet ve Sabah gibi gazetelerde?
Bu gazeteler olsun, bunlarin grubundan olan TV-kanallari olsun her zaman Islami yasantiyi korkulacak bir sey olarak yansitma gayreti icindedirler.
Halkinin 99% musluman olan bir ulkeyi islami hayat tarzindan sogutmak istiyorlar.

Ama Allah'in izniyle hic bir zaman bu emellerine ulasamayacaklardir!

ZERRİNCE
13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 12:40

Ben müslümanım diyebilmek için öncelikle gıybet,dedikodu yapmamak,insanlara iftira atmamak gerekir.bunlar çok çok büyük günahlardır.özellikle müslüman bir kişi insanlar hakkında hüküm koymadan önce kılı kırk yarmalı,emin olmadığı konular hakkında kesin aşağılıyıcı şeyler konuşmamalıdır.

Ülkemizde çok rahatsız olunan kişiler ve hiç sevmedikleri '' BİR KISIM MEDYA''- ''AYARLI MEDYA''  için böyle ileri geri ağır suçlamalar hep yapılmaktadır..

örneğin,bu çevreler sevgili paşamız sn.BÜYÜKANIT'ın genelkurmay başkanlığının önünü kesebilmek için onun da YAHUDİ ASILLI olduğunu ileri sürecek kadar AHLAKSIZCA,İĞRENÇ  yayınlar yapmışlardır.
işte bulabildiğim örneklerden biri:
http://72.14.221.104/search?q=cache:N_S01MhFvgEJ: ...lr=lang_tr

yine aynı şekilde SEMAVİ ailesi üyeleriyle ilgili olarak size şu bilgiyi aktarayım:

...Türkiye basın tarihine damgasını vuran Simavi ailesinin yaşamı, gazeteci İrem Barutçu tarafından kaleme alınarak kitap oldu. Angorakitaplığı tarafından yayımlanan, "Babıâli Tanrıları - Simavi Ailesi" adlı kitapta, Sedat Simavi, oğulları Erol ve Haldun Simavi'nin yaşamlarından kesitlerle, basın camiasının bilinmeyen yönleri yer alıyor. Kitaptan bölümler şöyle:
Simavi ailesinin fertleri, 'Yahudi sermayesi' söylentilerinin dayanağını Ankara'ya yapılan bir seyahatte yaşanan tatsız bir olayda aradı. Sedat Simavi ile yakın dostu Cihat Baban arasında geçen bir konuşmada...
... Tasvir gazetesinin başyazarı Cihat Baban da vagonun restoranındaydı. Yakın dostuydu Cihat Baban...
"Ne haber Sedat? Ne zaman çıkıyor gazete?"
Simavi'nin cevap vermesine fırsat tanımadan atılmıştı:
"Bizden de bir şeyler yürütüyor musun?"
Teknik işleri oğlu Haldun'a bırakmıştı Sedat Simavi... Yine de olanca içtenliğiyle cevap vermişti:
"Vallahi, ben teknik kısımlarla ilgilenmiyorum ya, galiba bizim Haldun senin mürettiphaneye göz dikmiş." Cihat Baban'ın yüzü birdenbire kıpkırmızı kesilmişti. Sesinin tonunu yükselterek tehditkâr bir ifadeyle, "Sedat!.. Sedat!..." diye bağırmıştı:
"Bunu senin yanına bırakmam, bilesin... Sana öyle bir b.. atarım ki, hayatta temizleyemezsin."
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=155139

İŞTE..CİHAN BABAN'ın ATTIĞI ..OK'UN İZLERİNİ HALA SİLEMİYOR BU AİLE..

YAZIKTIR,GÜNAHTIR,AYIPTIR.

sevmiyorsanız bile en azından iftira atmayın.SEVMEDİĞİNİZ ve SİZLER İÇİN ENGEL GİBİ GÖZÜKEN KİŞİLER İÇİN ''yahudi,siyonist,sabetaycı'' GİBİ SUÇLAMALAR YAPMAYIN..

gerçekten müslümanım diyebiliyorsanız MÜSLÜMANA YAKIŞAN BUDUR.

FİTNE en büyük günahtır.

kaldıki,mütedeyyin müslüman olmak kadar,mütedeyyin yahudi olmak ta suç değildir.

En son ZERRİNCE tarafından Prş 02 Ksm 2006, 13:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kartal
13 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 13:37

Ne demek istedikleri anlasilmayan bir yaziyla mi ispatlandi simdi Simavilerin Yahudi(Siyonist/Sabetayci) olmadiklari.

Alıntı:
sevmiyorsanız bile en azından iftira atmayın.SEVMEDİĞİNİZ ve SİZLER İÇİN ENGEL GİBİ GÖZÜKEN KİŞİLER İÇİN ''yahudi,siyonist,sabetaycı'' GİBİ SUÇLAMALAR YAPMAYIN..

Asıl konu Simavilerin aslen ne olduklari olmadigindan fazla da uzerinde durmak istemiyorum.
Sadece yukaridaki yazinizda sizler ile ne demek istediginize bir aciklik getirirmisiniz?
Benden baska da merak edender vardir diye ozelden yazmadim.

Alıntı:
kaldıki,mütedeyyin müslüman olmak kadar,mütedeyyin yahudi olmak ta suç değildir

Ben de mutedeyyin yahudilere bir sozum olmadigindan hemen yahudi arkasina parentez icinde siyonist kelimesini yazdim. Dinini yasayan her yahudiyi kastetmiyorum. Sadece emperyalistleri.

sayfa 10
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET