Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
umutyolu
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 10:02

Türkiye hem örümcek kafalardan hemde böyle ağzından (yada kaleminden) çıkanların ne olduğundan habersiz tiplerden kurtulmadığı sürece kendi içerisinde çelişmeye devam edecektir. Cuma namazı veya başka vaktin namazı bir köşe yazarını niye ilgilendirir? Namaz, ibadet, dua, oruç insanla Allah (C.C.) arasındadır ve buna üçüncü bir kişinin karışması ukalalıktan başka birşey değildir.

Laiklik sistemi ile Türk milletinin inancı serbest bırakılmış ve böyle zihiniyetlerden temizlemiştir. Allah ile kul arasına kimse giremez. Şimdi sorsanız kendisi sapına kadar laiktir ama laikliğin ve Atatürk'ün Türk milletine vermiş olduğu en büyük özgürlüklerden birisini potansiyel bir tehlike olarak görüyor. Sözkonusu yazar bence kendi gitmediği cuma namazları için kılıf bulmaya çalışıyor yoksa aklı başında her Türk evladı neyi ne olduğunu rahatllıkla ayırtedebilir. Hem aşırı dinci örümceklerden hemde böyle aydın -  yobazlardan geçinen tiplerden nefret ediyorum. Bırakın Atatürk' ün bize verdiği  eşşiz - Modern laik ülkemizde hepimiz istediğimiz gibi ibadetimizi yerine getirelim, demokrasiyi yaşayalım, sosyal gücümüzü ortaya koyalım, üretelim, kazanalım ve huzur içerisinde yaşayalım.

Bizlerin halen bu- şu kavgasında olma nedenlerimizden birisi bu tip adamlar ve örümcek zihniyetli politikacılar. Halbuki Atatürk' ün gösterdiği yolda ve devrimlerinin izinde  ilerlense bu ükede ne başörtüsü nede başka birşeyin kavgası kalır. Bırakın artık herkes istediği gibi yaşasın, ibadetini yapsın, çalışsın, hizmet etsin. Şu - bu, sen - ben kavgalarının ülkemizi biryere götürmediği yeterince görüldü artık. Halen bunları denemenin anlamı nedir?.......

Teşekkürler.

Murat Caner
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:20

Bence bu yazının vahimi cuma namazına gidiş oranı değil. Çünkü zaten bilgiyurdunda ERKEK öğrenciler oldum olası %50 civarında Cuma'ya gider. Bende içinden geliyorum. Cumayı pek kaçırmazdık.

Vahim olan şu. Cuma'ya kadınlar da gider ancak bu onlara zorunlu değildir. Erkeklere zorunludur. Bilgiyurtlarının %50si kız öğrenci olduğuna göre %63 yanlızca erkekler için yapılmış bir sormaca sonucu olmalı.

Demek ki yazarımız kadınları adamdan saymayan bir yobaz. Daha esemeli bir açıklama getiremedim.

En son Murat Caner tarafından Pzr 29 Ekm 2006, 11:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Oktay Kasman

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:21

Alıntı:
Bırakın Atatürk' ün bize verdiği  eşşiz - Modern laik ülkemizde hepimiz istediğimiz gibi ibadetimizi yerine getirelim, demokrasiyi yaşayalım, sosyal gücümüzü ortaya koyalım, üretelim, kazanalım ve huzur içerisinde yaşayalım

Olayı bu kadar net yansıttığı için bu arkadaşa teşekkür ederim.İbadet Allah CC ile kul arasındadır.
LAİKLİK DİNSİZLİK DEMEK DEĞİL,DİN İLE DEVLET İŞLERİNİN BİRBİRİNDEN AYRILMASI DEMEKTİR
Şu kainatın yaratıcısına,bizlere verdiği sonsuz nimetlerden dolayı şükretmek,hiç olmazssa Cumadan cumaya onun huzuruna çıkmak,onun secdesine alnımızı koymak,inanan insanlara sonsuz huzur vermektedir.İstiklal Harbimizde bir matra sudan abdest alarak düşmana saldıran kahraman ecdadımız sayesinde var olan bağımsızlığımız dolayısı ile o gazeteye yazarlık yaptığını da unutmasın o yazar.

En son Oktay Kasman tarafından Pzr 29 Ekm 2006, 11:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

burakerkıral

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:27

sanane kardeşşim giderim gitmem sanamı sorcam allah allah o benim bilceeem iş herkes kendi işine baksın...! BÖLE SAÇMA SAPAN BAŞLIKLAR AÇMAYIN SADECE BAŞLIK AÇMAK İÇİNMİ AÇIYOSUNUZ BÖLE BAŞLIKLARI ANLAYAMIYORUM BAZEN ÇOK KALİTESİZ KONULAR İNSANLARINDA KALİTESİNİ GÖSTERİR BÖLE BAŞLIKLAR BÖLE KALİTELİ SİTEYE UYGUN BAŞLIKLAR DİİİLDİR...!!!

Atilla DÜNDAR
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:28

Bu gibi yazılar ve bu gibi yazarlar kendilerine halen bir yer bulamamış, zihinlerindeki örümceklenmeyi temizleyememiş ve bir takım toplumsal değerleri içerisine sindirememiş örneklerden öteye gidemeyecektir. Camilerden, ezanlardan ve imandan korkmak yerine, bu duyguların Türk Milleti üzerinde yarattığı manevi duyguları ve cesareti bu yazar geçinenlere öğretmek, biz Atatürk Cumhuriyetinin emanetçilerine en büyük görevdir. Kahraman Türk Ordusu savaşlarda bile cephede namazını kılmış ve "allah allah" nidaları ile düşman üzerine yürümüşken, üniversite gençliğini cuma namazına gitmekle suçlayan bu zihniyetin ülkeye ve topluma zararlı bir örnekten öteye gidemeyeceği bir gerçektir.

Bakın Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımız'da ne söylemiş;

Ruhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli
Değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli
Bu ezanlar-ki şehadetleri dinin temeli
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli

Bu ülke var olduğu sürece laik, demokratik bir rejim içerisinde ve topraklarında ezan sesleri susmadan yaşayacaktır.

suat914

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:35

Alıntı:
Allah gostermesin, birileri boyle yazar gecinen kisileri vurur sonra basinimiz sehit(?!) ilan eder

Yine bir yobazlık örneği gösterilip cenazesi şişli yada levent camiinden kalkar.
Hayatında acaba hiç cumaya gitmiş mi bu yazarımız? Gitseydi böyle yazamazdı heralde.

burakerkıral

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:43

DÜN AKŞAM ÜSKÜDAR'DAYDIM...AYRICA BALABAN CADDESİNDEKİ CAMİNİN MİNARELERİ ARASINDA YAŞASIN CUMHURİYET YAZILIYDI...!!! VE TÜRK BAYRAĞI ASILIYDI...!!! BU BENİ ÇOK MUTLU ETTİ VE BURDADA ''CAMİLERE NEDEN BAYRAK ASILMAZ'' DİYE BAŞLIK AÇAN ARKADAŞIMIZ VARDI Kİ YİNE SANIYORUM ''BU BAŞLIĞI AÇAN ARKADAŞIMIZDI'' ONA KAPAK OLSUN...       GİTSİN GÖRSÜN...!!!DÜN ÜSKÜDARDA,KIZ KULESİNDE,DOLMABAHÇEDE,GÜLHANEDE,KÖPRÜDE,BEŞİKTAŞTA VE ORTAKÖYDE,IŞIK OYUNLARI VARDI BOĞAZ APAYDINLIKTI... KEŞKE HER ZAMAN BÖYLE OLSA DİCEM AMA     ÇOK ELEKTRİK GİDER    

Salih Kuş

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:45

Alıntı:
üniversitede okuyanların %63'ü cuma namazına gidiyormuş

aslında burada niye %63 diye sormak gerekir.müslüman olan bir ülkede bu sayının daha yüksek olması lazım.batı dünyasında müslümanlar geri kafalıdır diye bir görüş hakim ancak bu sözler Türkiyede sarf edilince insanın canı daha çok sıkılıyor.keşke rakamlar daha yüksek olsa üniversite okuyan bilinçli kendini geliştirmiş müslümanlar olsak ve geri kafalı kalmış diyenlere ders versek.

Murat Caner
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:49

Yazara bir ağ üzeri ileti yolladım.

"Gerçekten vahim bir durum var. "AKP’nin aile fotoğrafı" yazınızı okudum.

Yazınızın bir bölümünde gençlerin %63'ü Cuma'ya gidiyor demişsiniz. Kızları gençten saymıyor musunuz? Doğrusu genç erkeklerin olmalıydı.

Ayrıca bundan 20 yıl önce Cuma'ya gidenler için bir araştırma yaptınız mı ki Cuma'ya gidenlerde artış var diyorsunuz.

Size bir şehir bölge tasarlayımcısı araştırması sunayım. Türkiye'de 20 000 sayımlı bir beldede 500 kişilik kapalı bölümü olan 5 tane cami olur. Yani imar tasarısı buna göre yapılır. Cuma günleri bu camilerin herbiri 1 000 kişi alacak duruma gelir. Yani ortalama  olarak yaklaşık 5 000 kişi Cuma'ya gider. Sizin yaptığınız gibi kadınları saymazsan oran %50'ye ulaşır. Yani 20 000 sayımlı bir beldenin %50'si Cuma'ya gider. Bunun tasarlaması böyle yapılır. Bilimsel olarak."

yazı gürkan

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 11:57

herkez keske herseyi içinden gelerek kimsenin etkisinde kalmadan yapsa.bu kadar genci din etkisinde bırakarak etkilemek cok yanlış.ama buda gelir buda gecer buda bir furyadır.belki bu insanları sol görüslü bir parti geldiginde de sol bir partiye üye olarak veya bayrak sallarken görebiliriz.

herkezin cumhuriyet bayramı kutlu olsun

sayfa 3
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET