Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Sinan Doğan

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 02:46

Evet bu ülkede ki cani katiler,hırsızlar,yolsuzluk yapanlar ve teröristler değilde cuma namazı kılan insanlar potansiyel tehlike

uyuşturucu,içki,kumar gibi gençleri yoldan çıkaran korkulacak konular değilde namaz kılan insanlar tehlikeli

Türkiye topraklarında ibadet yapan ermeniler ve yahudiler değilde bu vatanın gerçek sahibi namaz kılan Müslüman Türkler tehlikeli

Gülermisin ağlarmısın

tahsinsonerada

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 03:23

hürriyetteki o yazıyı bende okudum, aslında yalçın doğan ı iyi yazarlardan biri olarak bilirdim ama bu yazıdan sonra bırakın iyi bi yazar demeyi, yazar bile diyemiyeceğim, bu zihniyetteki insanlara yazar değil atar demek lazım,,,
her cuma namazına bende gidemiyorum bir üniversiteli olarak ama çevremde birçok kişi gidiyor ve bundan ne ben şikayetçi olmuşumdur nede bir başkası,,,
ayrıca bu anket te çok gerçekçi gelmedi bana ki gerçekse hiçte kötü bişey değil.
inançlarını istediğigibi yaşayan insanlara öcü gibi bakanlar ne o insanlara , ne de kendilerine bir pirim kazandıryorlar, bu tip yazı ve düşüncelerden tek çıkar sağlayanlar dini istismar eden yada aşırıcı gruplar.
ve ne yazıkki ülkemizin entellektüel kesiminde bulunan, kendini aydın sayan insanlar bunları yaparlarken nelere yolaçabileceklerini düşünemiyorlar.
herşeyin aşırısının kötü olduğunu bir kez daha görmüş olduk, inanan a da,inanmayana da saygı gösterilen bir toplumda yaşamak çok ta lüks bişey olmamalı...
yalçın doğan ın yazısında 5 fotoğraf karesinden bahsediliyor ve üniversitelilerin % 63 ünün cuma namazına gitmesi dışındaki kareler için getirdiği yorum da çokta haksız değil aslında ancak bu 5. ve son kare ye getirdiği tutarsız, gereksiz, anlamsız ve çarpıtılmış yorumu diğer yazılarının da doğruluğunu alıp götürüyor.
hiç kimse yaşadığı toplumun gerçeklerini hiçe sayamaz ki en çok satan ulusal gazetelerden birinde yazarlık yapan(yapmaya çalışan) biri asla....
bence bu yazı veya yorum yalçın doğan ın çıkıp özür dilemesini gerektirecek bir yazı, tabi yalçın beyde o sağduyu ve cesaret varsa...

resitokumus

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 05:29

Dostlarım.
Bu insanların değer olmasını sağlayan malesef yine biziz.
Yalçın Doğanlardan ve yazdıkları gazeteciklerden bol miktarda mevcut.Daha önce sitemizde de hangi gazeteyi okuyorsunuz sorusuna en çok taraftar toplayan bu tip gazeteler değilmi? (bende dahil)
Bende eyvah diyorum.
Gazetecilerimizin % bilmem kaçı , iştakipçisi ve dolandırıcı olduğu mahkemece ispatlanmışken,
Yine % bilmem kaçı , İslamın ve Türklüğün en büyük düşman olduğunu köşelerinden kusarken,
Aynı zamanda % en büyük kesmi magazin habercilik adı altında hertürlü ahlaksızlığı topluma damardan enjekte ediyorken,
% dilimlerine giremeyecek miktardaki gazetecilerime EYVAH diyorum.
Saygıyla...

En son resitokumus tarafından Pzr 29 Ekm 2006, 06:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kadirbaba
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 05:40

Aynı gazetenin bir başka yazarı Emin Çölaşan vaktiyle şöyle demişti, bizzat müşahede etmiştim; "AB'ye girdiğimiz zaman kurban kesmek gibi ilkellikler olmayacak."

Şimdi bunları okuyunca hiç şaşırmadım doğrusu. Bu nasıl bir dar kafalılık, gericilik, cahillik, düşünce bulanıklığı. Böyle bir kafa karışıklığı içinde ne siyaset yapılabilir, ne eleştiri ne de muhalefet.

borakalyon

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 05:59

Alıntı:
Aynı gazetenin bir başka yazarı Emin Çölaşan vaktiyle şöyle demişti, bizzat müşahede etmiştim; "AB'ye girdiğimiz zaman kurban kesmek gibi ilkellikler olmayacak."

Sevgili Akif kardeşim işte bu konuda kaynak isterim zira Emin Çölaşan AB 'ye tümden karşı bir yazardır. Hangi tarihli yazıda bunu yazdığını söyler misin. (Kolaylık olsun; Hürriyet internet sitesinde yazarların tüm yazılarına ulaşabilirsin)

kadirbaba
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 06:10

Alıntı:
Sevgili Akif kardeşim işte bu konuda kaynak isterim Zira Emin Çölaşan AB 'ye tümden karşı bir yazardır. Hangi gtarihli yazıda bunu yazdığını söyler misin. (Kolaylık olsun; Hürriyet internet sitesinde yazarların tüm yazılarına ulaşabilirsin)

NTV'de Mustafa Balbay ve Yavuz Donat'le beraber yaptıkları Kapalı Kapılar Ardında adlı bir programda sarf etmişti bu sözleri. Şu an için hafızamdan başka kaynak gösteremeyeceğim ama belki birileri yazmıştır bu sözleri, aramakta fayda var.

Ayrıca Emin Çölaşan o yıllarda gayet AB sevdalısıydı.  

En son kadirbaba tarafından Pzr 29 Ekm 2006, 06:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Osman Yavuz
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 06:12

İşte Türkiye'nin başındaki en büyük tehlike Yalçın Doğan gibi satılmış köşe yazarlarıdır.

İslam dinine saldırmayı kendilerine ders edinmiş ve Türkiye'yi bölmeye çalışanlar tarafından satın alınmış bu gibi yazarlardır Türkiye düşmanı olan ve Türkiye'mizi bölmeye çalışan.

halil2006
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 06:23

O yer, içinde doğup büyüdüğümüz, değerlerini taşıdığımız çağdaş hayat tarzı değil.

Simdi bu kişi saniyorki kendisi batili,çağdaş,demokrat vs vs.. Hah haaa sadece gülerim,demokrasi farkliliklari içinde barindiran bir rejim,bunlar kültürel,dilsel,dinsel,irksal vb farkliliklardir,demokrasi birbirine saygi göstermektir.Simdi sorsaniz bu sahsin kendisi en hizli demokrat en yilmaz laiklik savunucusudur.Ama aslina bakarsaniz bu adam suc islemektedir,hem de en babasindan.Nasilmi? Iste geliyor.

TC Anayasasi Madde 24
Herkes, vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.

14 üncü madde hükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dinî âyin ve törenler serbesttir.

Kimse, ibadete, dinî âyin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.

işte bunlar gibi adamlar yüzünden de bazilari laikliği dinsizlik saniyor çünkü bu ve bunun gibi adamlar kendilerini laikliğin en azimli savunuculari olarak lanse ediyorlar.

borakalyon

13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 06:33

Alıntı:
Ayrıca Emin Çölaşan o yıllarda gayet AB sevdalısıydı.

Şimdi;
hangi yıllarda olduğunu (sanırım En az 5-6 yıl öncesinden bahsediyoruz) tam olarak bilemeden, ve Adı geçen gazetecinin AB sevdalısı olduğuna dair bir yazı ya da link veremeden afaki konuşmak etik olmaz. Ben avukatlığını yapacak değilim. Ama en azından adı geçen gazetede onlarca zıvanadan çıkmış yazar varken (sonradan transfer olan sakallılar dahil) Güzel İslam dinimizi siyasi çıkarlarına alet edenlere dokunuyor diye bir yazar için de bunları söylemek zulümdür...
Örneğin bugün Cumhuriyet Bayramı ve tüm gazetelere göz atıyorum ama çok fazla yazar bulamadım bu konuyla ilgili yazan. Neden acaba?

Ayrıca yüce dinimiz hakkında terörist dinidir diyen Bush'a, alçakça karikatürler çizen Avrupa ülkelerine ve Krallar gibi karşılama hazırlıkları yapılan Papa'ya karşı tepkilerini dile getirmeyenler neden eleştirilmez hiç....

Alpay_A
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 06:50

Allah gostermesin, birileri boyle yazar gecinen kisileri vurur sonra basinimiz sehit(?!) ilan eder adlari sokak ve caddelerimize bizim rizamiz olmadan verilir. Bir zahmet, her arkadas bu gibi yazar gecinen sahsiyetlere uzun omur dilesin.

sayfa 2
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET