Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - İstanbul Hızlı Treni [ANK]
« önceki   123 ... 495051525354   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 50
wowtürkiyeli
Uğur1
1 ay önce - Prş 26 Ekm 2017, 17:41

Alıntı:
İstanbul - Ankara arasındaki YHT seyahat süresinin azalmasının tek yolu doğudan İzmit'in içine girmeden hattın yeni otoyol gibi İzmit, Körfez ve Gebze'nin kuzeyinden geçerek tem e paralel gitmek suretiyle Anadolu yakasında S. Gökçen yanında bir istasyon (yeni havalimanı metroları ile buraya rahat ulaşılır) sonra da yeni yapılacak boğaz tüp geçidinden geçerek Avrupa (Beyoğlu) yakasına bir istasyon yapıldıktan sonra direkt 3.havalimanına varmalıdır. Proje bünyesindeki eksik işler (Ankara-Sincan yavaşlamaları, Bozüyük-Bilecik arasındaki varyantın kaldırılması, Geyve-Sapanca ile Pendik-Haydarpaşa arasının bitirilmesi seyahat süresini en çok yarım saat azaltır. Bu da min. 3,5 saat demektir. Gerçi bu iyi bir süredir ancak yapılmışken neden 2,5 saatlik bir seyahat süresini öngörmeyelim. Hem banliyö hattının ortasından hızlı tren gittiği nerde görülmüş. İstanbul Sakarya arası birleşti. Yarın bu hatta boydan boya banliyö çalışacak...

Trenler şehir içi merkez noktalardan diğer şehirlerin merkez noktalarına ulaşır, bir büyükşehire daha hızlı ulaşmak için diğer büyük şehrin kilometrelerce kuzeyinden geçirilmez.

Neyseki hızlı treni tasarlayanlar bu kadar iş bilmez değil..

Misafir 11e

1 ay önce - Prş 26 Ekm 2017, 18:11

Halkalı'dan 3. Havalimanı'na hem metro, hem de hızlı tren mi gidecek?

İstanbul'da metrosuz kentleşmiş onca yer varken, Halkalı ile 3. Havalimanı arasındaki orman içinden geçecek metro, israf değil mi? Hızlı tren hattı yeterli değil mi?

Cemal Özen
1 ay önce - Çrş 01 Ksm 2017, 00:28

2020'lerin sonlarını bulur bu işler. 2009'dan bu yana Hasanbey'den batıya bir metre ilerlememiş, Eskişehir'e Gar'a dahi ulaşamamış bir YHT hattından bahsediyoruz.

Kaynak: TCDD resmi sitesindeki haritalar.

Cemoli D18
1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 18:26

Ankara gardan Polatlıya kadar trenin yavaş gittiği, Polatlıdan sonra hızlandığını söylediler. Bunun nedeni nedir?

Ahmed Bayezid
1 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 15:08

(+)

yalnizyolcu
1 ay önce - Cum 10 Ksm 2017, 23:43

Hiçbir yerde haberini görmedim ama ihale sonuçlanmış hayırlı olsun...

mafakyanc

1 ay önce - Cmt 11 Ksm 2017, 00:27

Silinsin ltf.

Misafir 84c

3 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 12:36

Uğur 1 adlı arkadaş; ben hızlı tren İzmit'ten transit geçsin, hiç uğramasın demiyorum. Tabii bu, topoğrafyaya göre belirlenir ama örneğin Üniversite hizalarından bir yerden geçerse Kandıra yolunda 3-4 km de istasyon olur. Eğer İzmit'e aynı İstasyona gelirse 15 km. kala eski hatta girip Kirazlıyalı'ya kadar 30 km. civarı eski hatta 120 km. hızla gitmek zorundadır. Belki oradan mevcut hattan tünelle ayrılabilir. Bu da 20 dakika zaman kaybı demektir. İzmit geçiş istasyonudur. Nihai istasyon olsa (Ankara, Haydarpaşa, Sirkeci gibi) şehir merkezinde olması tabii ki doğrudur. Ama bunu biraz uçak havaalanı ilişkisi gibi düşünmek lazım. Ben Japonyada da hızlı trene bindim. İzmit benzeri şehirlerde (Kobe, Nagoya gibi) şehrin dışında istasyonlar var. Ama çok uzak değil. En çok 10 km. Ama metro veya tramvayla şehir ulaşım entegrasyonu yapılmış. Tabii biz şimdi farazi konuşuyoruz. Bunlara çok iyi bir ulaşım etüdü yapılarak karar verilmelidir. Burada tartışılan konu YHT'nin daha hızlanması konusu olduğu için ben de bu gecikmeye neden olan unsurları sıraladım ve tabii ki en önemlisinin YHT'nin, proje hızı düşük olan İzmit-Haydarpaşa arasını normal yolcu, yük ve banliyö trenleriyle ortak kullanımının yanlış olduğunu belirttim...

wowtürkiyeli
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 12:43

Anlaşılan altyapı ihalesi agustos'ta yapıldı.

"Altyapı yapım müşavirlik ve kontrollük danışmanlık hizmeti işi" ihaleside 09 kasımda yapıldı. ön yeterlik değerlendirme çalışmalarına başlanmış, yeterli bulunan 8 adaydan önümüzdeki günlerde 2. oturumda teknik ve mali teklif istenecekmiş. Hayırlısıyla inşallah.

kaynak:

https://ekap.co/1208804-ankara-istanbul-hizli-tre ...kontrolluk

Akşama güncel fotoğraf yüklerim.

sayfa 50
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 495051525354   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM