Ana Sayfa  

Aksit Ozkural

Cum 06 Şub 2009, 00:54  

Sayin vsumer, birakin alt gecitleri daha Esenkent-Behicbey-Sincan-Ankara uzerindeki parkur bile bitmedi.
Ben artik anliyamiyorum bu isi. Ayrica Eskisehir'de yapimina devam eden yeralti tuneli de en iyi ihtimalle 1.5 yil sonra bitecek, ayrica Ankara hizli tren gari yapilacak. Yani anliyacaginiz Ankara-Eskisehir hattinin tam olarak bitmesine daha cok var, secimler ugruna yarim yamalak bir acilis yapilacak, tipki Sishane-Taksim-Ataturk Oto Sanayi metrosu gibi. ( Daha sinyal entegrasyonu bile olmiyan, her 22 dakikada bir sefer yapan hatti bitti havasiyla secim oncesi actilar ).

Hizli tren topiginde bir arkadas 2007 yilinda tren calismaya basliyacak diye yazi yazmis. 2009 dayiz, daha tonla is var.

Simdi yine bir ton elestiri gelecek, istemezukcu filan olacagiz. Ama mizrak cuvala sigmiyor. Hizli tren tam bir kaos. Eninde sonunda bitecek ama hepberaber bitecegiz. Tabi ne zaman bitecek o mechul. Ankara-Konya hattinin Ankara-KOCAELI (GEBZE ) hattindan once bitecegi hemen hemen kesin.

Yine de morali bozmamak lazim ama ben yasli sayilabilecek bir insanim. Gencler kadar sabrim ve zamanim olmiyabilir.

mesajı beğendiniz mi?: +1
İ.Hakkı Erdoğan

Cum 06 Şub 2009, 01:03  

Mart ayının ortalarında Ankara-Eskişehir arası yolculu işletme deneme seferleri başlayacak.Hemzemin geçitin olduğu yere alt geçit yapılması işi Çankaya Belediyesi ve meslek odalarının açtığı davalar neticesinde durdu yoksa bu yaz onlarda yapılacaktı.

mesajı beğendiniz mi?
Korkut Varol

Pts 02 Mar 2009, 15:25   Hızlı Tren Hattı güvenli mi?

Bu resmi az önce fabrikadaki şöför arkadaşımız çekmiş, getirdi. Temelli Başkent Organize Sanayi'nin arkasından geçen hızlı tren hattında rayların üzerinde bir koyun!

Söylediğine göre tel örgüler bölge bölge hasarlı imiş. Can güvenliği yine Allaha emanet yani

mesajı beğendiniz mi?: +2
Hakan_ank89

Pts 02 Mar 2009, 23:47  

Bunu TCDD'ye bildirmek çok daha doğru olacaktır, eğer gerçekten böyle bir ihmal varsa erkenden çitlerin onarılması büyük kazalar olmadan engellenmelidir. Gerçekten çok ciddi bir sorun.

mesajı beğendiniz mi?
Korkut Varol

Sal 03 Mar 2009, 12:47  

TCDD'ye e-posta ile aşağıdaki yazıyı yollamıştım. Umarım bir cevap gelir.

Alıntı:
Sayın ilgililer,
Ekte gönderdiğim fotoğraf, 02.03.2009 tarihinde firma şöförümüz tarafından, Temelli Başkent Organize Sanayi'nin arkasından geçen hızlı tren hattında çekildi. Resimde açıkça görüldüğü gibi, rayların üzerinde bir koyun dolaşmakta. Arkadaşımızın söylediğine göre tel örgüler bölge bölge hasarlı imiş. Can ve mal güvenliği ile doğrudan ilgili olan bu konuyu vatandaşlık görevi olarak bilgilerinize sunuyorum.

Saygılarımla,
Korkut Varol.

ferruheser

Sal 03 Mar 2009, 13:34  

Fotografa baktıkça daralıyorum

250 km - koyun - Allahım Korusun

mesajı beğendiniz mi?
Korkut Varol

Çrş 11 Mar 2009, 14:45  

TCDD'ye ihbar mesajımı yolladıktan sonra 8 gün geçti, hiç bir cevap yok
Bir teşekkür ve "ilgileneceğiz" notu bekliyordum, hayal kırıklığına uğradım. Bu saatten sonra da bir cevap geleceğini hiç tahmin etmiyorum. Yolculuklarımız yine "Allah korusun"a emanet yani...

mesajı beğendiniz mi?
İ.Hakkı Erdoğan

Prş 12 Mar 2009, 20:23  

Bugün Ankara içinden geçen demir yolu çevresindeki tel örgüler, demir parmaklıklar tamir ediliyordu.Korkut Bey'in bahsettiği yerde de bu çalışmalar yapııyordur belki.Ankara Garı'da balonlarla süslenmişti.Hızlı Tren için son gün.

Not:Ankara-Eskişehir Hızlı Treni neden İstanbul-Ulaşım başlığında anlayabilmiş değilim.Ankara-Eskişehir Hızlı Treni Ankara başlığında, Eskişehir-İstanbul hattıda İstanbul başlığında bulunmalıdır.Ankara'ya yapılan böyle büyük bir yatırım bile İstanbul başlıklarında yer alıyorsa Ankara Ulaşım başlıklarının gelişmesi biraz zor gerçekleşir.

Selcuklular

Prş 12 Mar 2009, 22:37  

Evet maalesef öyle bir durum oldu ama oraya girenler daha çok olduğu için sanırım başlık ordan yürüdü, bunu da Ankara-Eskişehir açıldı diye değiştirmek gerekir.

mesajı beğendiniz mi?
İ.Hakkı Erdoğan

Prş 12 Mar 2009, 23:07  

Hızlı trenden biletimi aldım, herkeze tavsiye ederim.Çok iyi fiyatla bir daha yaşanamayacak bir deneyim yaşayacağız.Hızlı Tren'in tarifeli ilk günü olan Cumartesi günü bu deneyimi yaşayacağız.

Ankara'mıza ve Türkiye'miza Hayırlı Olsun, Emeği Geçenlerin Ellerine Sağlık

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: