Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
emrullah

4 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 02:48

Madımağın kamulaştırılmasından daha önemli bir olay iken(bana göre) reytingi düşük olduğu için pek ilgi görmüyor

Bu yolun tek tehlikesi varmış aslında Rusya olur da savaş çıktığında karadenize inerse akdenize geçmesi kolaylaşıyormuş,e babannemin de sakalı olsa dedem olurdu o zaman
Yol yapımında gayret gösteren bürokratlarımıza teşekkürler.

Hüseyin Kalınlı
4 yıl önce - Cum 02 Tem 2010, 16:27

Hafta sonları pikniğe paşafabrikasına gitmek yerine 2 saatte orduya denize gideriz.

levent çlk
4 yıl önce - Cum 02 Tem 2010, 16:29

Sivas ve Ortaanadolu için önemli bir proje olarak görüyorum.

beratdemir
3 yıl önce - Çrş 27 Ekm 2010, 01:02

Ordu da tam 13 tünelin tamamı açılmış ve 13 tünelde asfalt yolla birbirine bağlanmış vaziyette. Şimdi Karayolları genel müdürlüğü Ordu merkez ile Mesudiye arasını birbirine bağlayıp Ordu daki çalışmaları bitirmek için son sürat çalışmalara devam ediyor. İşin tünel kısımları bitti. Yani işin zor kısımları geride kaldı. Akdeniz karadeniz yolu hizmete girmek üzere. Facebook da bu yol da çalışan değerli bir ağabeyimizin bu yolla ilgili çekmiş olduğu videolarını izleyebilirsiniz.

M. Akif Ilbeyli

3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 01:03

Facebook da bu güzergah da calisan iscilerin ekledigi fotoraflar ve videolar heycan veriyor insana bu proje sadece lokal bir kalkinma anlamina gelmiyor kuzeyden güneye bu güzergaha komsu olan veya olmayan bütün bölgelerimiz bu güzergahtan faydalanacak.

Benim bu projede bir arti olarak gördügüm husus sivas sadece sanayi ve ticari avantajlar saglamayacak ayni zamanda turizim icin harika bir gelisme Kis sporu merakli karadeniz bölgesinde yasayan arkadaslar yildizdagi kis sporlari merkezine daha rahat kavusacaklar, ayni zamanda karadenizden ic anadoluya ve akdenize yeni turlar gerceklesebilir ve Otobüs acenteleri bu güzergahi seve seve kullanacak cünkü cok uzagi yakin ediyor ve harika bir Doga manzarasina sahip bir yeni güzergah.

Ordu bölgesinde otantik, pansiyonlar ve dinlenme tesisleri bu güzergah üzerinde cok isabetli olur cünkü böyle bir manzaraya sahip güzergah ülkemizde cok az, Boluda sadece bir Tünel milyonlarca yolcuyu heycanlandiriyor ve tesisler ard arda, ama bu güzergahta sanki Avustruya yolundasiniz tünel ardindan tünel geliyor ve güzergah virajli MOTORLU BISIKLET tutkunlari icin harika bir güzergaha benziyor, uzun lafin kisasi bu güzergah cok canli olacak simdiden beli.

ORDU daki yakinlarimi bu güzergahi kullanarak ziyaret etmeyi cok arzuluyorum.

beratdemir
3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 09:45

Vali Ali Kolat yaptığı açıklamada ulaşım sektöründe çok iyi bir konumdayız. Duble yol konusunda büyük aşama kaydedildi. Karadeniz Akdeniz yolu olan Geminbeli'nde yoğun bir çalışma var, dedi.
-----------------
Geminbeli ndeki tünele 2011 yılında başlanılması planlanıyor. 2012 yılı sonu gibi bu yol açıldığı anda, bu güzergah Türkiye nin en işlek güzergahlarından biri olacaktır.

Barbaros
3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 10:39

Bu yol 2+2 mi yoksa 3+3 müdür? Şerit sayıları yani.

Cem D18
3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 11:42

rayların resimleride olsa ne iyi olur

Cem D18
3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 11:45

özür yaa yolun dicektim otoyol daha fazla resim yok mu böyle boludan muğlaya. rizen urfaya kuzeyden güneye paralel duble yolların yapımı daha da güzel olur her karadeniz vilayeinden akdenize doğru inen otoyollar ve demir yolları yapılması temennisiyle...

Erkut A.

3 yıl önce - Prş 28 Ekm 2010, 14:08

Barbaros ağabey demişki:
Alıntı:
Bu yol 2+2 mi yoksa 3+3 müdür? Şerit sayıları yani.

Ağabey bu konu hakkında "adam gibi" çıkıp, "yol şu şu şekil olacak" diyen pek kimseye rastlanmaz genelde. Ülkemizde "adam gibi" bir ulaşım kültürü olmadığı için, gerekli yetkililer de bunu "adam gibi" açıklama ihtiyacı duymuyorlar muhtemelen. En büyük otorite diye kabul edeceğimiz T.C. Ulaştırma Bakanlığına bağlı "Karayolları Genel Müdürlüğünün" web sitesinde dahi bu konu ile ilgili (tekrarlıyorum) "adam gibi" bilgiler mevcut değil. Ya biz sesimizi duyurup ne olup bittiğini sormuyoruz, ya da soranları kimse kâleye almıyor.
Sözkonusu dereyolu projesi gibi 'Ordu Çevre Yolu' projesi dahi aynı belirsizlikte. 2007 yılından kalma, ve henüz Ulaştırma Bakanlığına bağlanmamış iken, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının hazırlamış olduğu "Ordu Çevre Yolu Proje Haritası ve Güzegahını" hatırlıyorum. Günümüzde ise kimsenin hâla haberi (isteği) dahi yok bu konudan! Şehrin göbeğinden 24 saat faaliyette olan bir duble yol geçiyor!!!
Bilinçsiz bir toplumuz, işi bildiğini sananlar bile sorulduğu zaman, bazı önemli bilgilerden eksikler maalesef. Otoyol ile duble yol'u dahi ayırt edemeyen 40 yıllık şoför bozuntuları var ülkemizde. Bir gün tam manasıyla bilinçli bir toplum olmak dileğiyle.

Sırf Dereyolu ile ilgili direkt bir bağlantısı olmasada soruna cevap niteliği taşıyacak bir sunum linki vermek istiyorum ağabey. Ordu Valisi Ali Kaban talimatı ile hazırlanmış olan ve Dereyolu Projesi* (+ Karadeniz - Akdeniz Karayolu Projesi) ile ilgili teknik bilgilerin yer aldığı (kötü ve dandik de olsa) az çok işe yarar bir çalışmadır (*indir).
O sunumdan (kendi yorumum ve acizane tecrübelerime dayanarak) anladığım kadarı ile, yer yer 2+2 duble yol olmakla birlikte yer yer 1+1 yolların da olacağını düşünüyorum . 3+3 şeritli yollar ülkemizde (şimdilik) sadece otoyol ve bazı mega kentler arasında bulunan duble yollarda görülmektedir (& bazı istisnalar hariç tabi).

Saygılarımla.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET