Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Conectolar'dan memnun musunuz?
Evet memnunum 84.3%  84.3%  [70]
Hayır memnun değilim. 15.7%  15.7%  [13]
Toplam Oy : 83

Cem Telgeren
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 17:50
BUR » A1.24. Bursa'nın Yeni Conecto'larından Memnun musunuz?

YENİ CONECTOLARLA İLGİLİ DÜŞÜNCE VE ÖNERİLER:

Evet, önceleri 70 adet alınacağı açıklanan ancak sonradan 10 ek körüklü eklenmesiyle toplam 20'si körüklü 80 adet Conecto otobüslerden 5'i körüklü toplam 51 adedi Bursa'ya geldi ve bir süredir seferlere başladı. Ben bu otobüsler hakkındaki ilk izlenimlerimi;

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=309045#309045

yukarıda linkini verdiğim mesajımda yazmıştım. Yeni otobüslerimiz hakkında Bursalıların olumlu veya olumsuz ne düşündüklerini kısmen de olsa anlayabilmek için bu başlığı açıyorum. Sitemiz üyeleri yeni Conectolar hakkındaki olumlu veya olumsuz düşüncelerini ve çeşitli önerilerini bu başlık altına gönderirlerse toplanacak veriler yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Mert Doğan
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 17:54

Daha 1 kez solo connetctolara binebildim. Genelde çok beğendim. ama arka kapıda ciddi bir sıkışıklı yaratıyor. Koltuklar eski alıştığımız otobüslerden farklı olarak koridordan daha yüksekte. Arkada kapıya doğu gidince sağlı sollu iki taraftaki koltuklar arasındaki koridor çok daralıyor. koltukları yüksekte tutkmak için yapılan basamaklar yüzünden arkda kapı yönünde ayakta duran bir kişi varsa onu sıkıştırmadan yada rahatsız etmeden kapıya ulaşmak mümkün değil. Benim gibi kilolu biriyseniz   ve kapı önünde başkalarıda varsa arka kapıdan inmek herkese eziyet oluyor.

En son Mert Doğan tarafından Prş 26 Ekm 2006, 17:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 17:56

Otobüslerin teknik özelliklerinden anlamam ama görünüşlerini beğendiğimi söyleyebilirim.Otobüslerin ön kısmındaki gidilecek durakların dijital olarak yazılması ayrıntı gibi görünmesine rağmen ilgimi çeken noktalardan biri.Daha fazla ayrıntıya girecek bilgim yok.Benden bu kadar.  

adnan mahmut taslı

15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 18:11

kullandığım güzergahda çalışmıyorlar ama çarşıda ve garajda gördüğüm kadarıyla son derece güzel otobüsler nede olsa mercedes

mehmeterden198
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 18:21

Yerlerini aldıkları otobüslerin eskiliği düşünülürse memnun oldum. Ancak bu otobüslerin tabanı alçak. Bursa yollarında çukurdan geçerken altlarının yere vururlar. Henüz yere sürtündüklerini görmedim ama böyle olabileceğini tahmin ediyorum

İ.Osmanoğlu
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 18:29

Bende memnunum diyebilirim hatta oy da verecektim ama yeterli!!! mesajım yokmuş.Sarı renk otobüslere gerçekten çok yakıştı. Otobüsün iç kısmıda güzel renk seçimiyle geniş ve ferah. Memnun olmadığım yanı bu otobüslerin üniversite hatlarına verilmemesi ve bazen  boi garajında  5-6 tane sarışını sefere verilmemiş şekilde görmek. Bence yedekte tutulacak otobüsler sarışınlar olmamalı.. Bide tabi gönül isterdiki hepsi körüklü alınsaydı.

Alıntı:
Batı bölgesine çalışan bu küçük otobüslerin işletmecilerine bu bölgenin hatları (Bursaray besleme hatları ve batı bölgesini Heykel'e bağlayan hatlar) sözleşmeli olarak devredildiğinden en azından sözleşme süresi bitene kadar batı bölgesinde yaşayan Bursalular isteselerde istemeselerde bu küçük halk otobüslerine mahkum olmaya devam edecekler malesef.Bu hatlara yapılan anlamsız sözleşme gereği BOİ otobüs koyamıyor.Bu nedenle yeni alınan Conectoların en azından şimdilik batı bölgesine çalıştırılması mümkün değil.

Benim bildiğim o hatlar sözleşmeli değilde hak sahipliği şeklinde öhoculara verildi, yani galiba ortada bitim tarihi olan bir sözleşme yok. Bu yüzden konservelerden kaçışımız yok gibi. Ama dediğim gibi üniversiteye giden 4 boi hattına(51,43/H,E/12,E/13) conectolar verilebilir.
Alıntı:
Ben bu konuda ulaşım yatırımları konusunda gerçekten başarılı olan Büyükşehir Belediyemizin bölge halkının isteklerini göz önüne alarak olumlu adımlar atacağına inanıyorum.

Ben inanmıyorum çünkü üniversite protestoları sırasında görüşülen yetkililere en azından üniversite görükle ve üniversite k.sanayi arasına boi hattı koymalarını istedik,ama maalesef olumsuz yanıt aldık.O kadar israr etmemize rağmen adamlar sanki batı kısmında bir duvar örülüymüşte oraya otobüs giremezmiş gibi inatla otobüs koymuyorlar. Ancak önceki mesajımda dediğim gibi şimdiki mevcut hatların sefer sıklığını arttırdılar. Bide bayramda belediye otobüsleri ücretsiz olmasına rağmen batıdaki hatların özel olmasından dolayı halk bu haktan yararlanamıyor. Bu haksızlık değilmi. Bizim ne suçumuz var yahu?

İ.Osmanoğlu

En son İ.Osmanoğlu tarafından Prş 26 Ekm 2006, 19:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cemali_16
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 18:45

Ben otobüslerden genel anlamda memnunum. Rengi çok hoş. Özellikle iç tasarımı mükemmel diyebilirim. Koltukları da çok rahat. Arka sağdaki bölüm, otobüsün arka koltuklarının az olmasına sebep olsada çok işe yarıyor. Önceki otobüslerdeki gibi arka koltukta oturan kişi sesten rahatsız olmuyor. Ses içeri çok az geliyor. Bence tek sorunu aradaki boşluğun biraz dar olması, yani arka kapıya ilerleyenler zorlanabiliyor. Ama  kapılar oldukça geniş. Bu otobüslerde en çok hoşuma giden ise sanki otobüste değilde taksideymişim hissetmem kendimi. Kalkışları duruşları çok hafif. Ne de olsa marka. Benim izlenimlerim bu kadar. Şimdilik sadece solo otobüsler nasip oldu. İnşallah körüklüyede en yakın zamanda binerim.

Saygılarımla

Akın Alan
15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 19:00

Hiç binmedim ama dış görünüş olarak beğendim.Sonuçta modern bir görünüşü var,yalnız rengi konusunda niye sarı diye düşünmüyor değilim...???

Batur

15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 21:15

Renk ve şekil olarak çok beğendim, şehrin caddelerine güzel hava getirdiler. Bir kere özellikle bindim kullanım açısından da çok beğendim.  

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 23:06

sarı renk olduklarını ilk gördüğümüzde biraz tuhaf gelmişti.kırmızı beyaz ve turkuaz renklere çok alışmıştı gözlerimiz.ancak zaman geçtikçe conectoların sayısı arttıkça bu renginede çok alıştık.oturduğum yer dolayısıyla pek binme şansı bulamadım ancak bindiğim solo conectolarda rahatlık açısından memnun kaldım.kısacası yeni conectolar Bursa'ya yakıştı.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara