Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
serap95
10 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 14:39

levent tmr
10 yıl önce - Cmt 01 Eyl 2007, 01:19

Gerçekten her ikiside acı olan, beyaz ve salçalı
sosla  servis edilen, bir Tatar lokantasında geçen hafta
Eskişehir'de yeme fırsatını buldum.
Öncelikle menüde Çiğbörek yazıyordu.Çibörek değil.
Oysa burda bana yazılan cevaplardan çiğbörek dediğim için
nerdeyse  utanacaktım.  Önce tashih ordan başlamalı...
Böreğin rengide altın sarısı değil biraz farklı idi.
Yağdan kaynaklanmıştır.Hani lütfen WowTurkey den konuyla ilgili
tartışmaları okuyun önemli dedim.Bir nevi polislik oldu.

ayhana
10 yıl önce - Cum 14 Eyl 2007, 10:35

Eskişehir'in simgelerinden çibörek'i neden Eskişehir dışında bulamadığımıza hayıflanırdım. Ankara'da çibörek yapan bir yer olduğunu duyunca sevindim. En kısa zamanda ziyaret edeceğim. Bakalım aynı lezzeti alabilecekmiyim?

ELİF ÇAĞLAR
10 yıl önce - Cum 14 Eyl 2007, 11:39

Selam;

Ben hayatımda bir defa çibörek yedim. (yazılışını umarım doğru yazmışımdır) Eskişehire gitmiştim. Yeğenim buranın meşhur yiyeceği diyerek bana yedirdi. İşin garibi bu yiyeceği pek sevmedim. Bu yiyeceğin kötü olduğu için değil. Ben yağlı yiyecekleri yiyemem. Salataya bile yağ yokmadığım için bana pek yağlı geldi. Ama müthiş sıra vardı. Çok sıra beklemiştik. Benim damak tadıma hitap etmemesi o yiyeceğin kötü olduğu anlamına gelmez tabi. Bu kadar meşhur ise bu kadar severek yiyorlarsa mutlaka güzeldir. Şimdiden severek yiyen herkese kocaman bir SAĞLIKLA YİYİN diyorum.

Ahmet Dönmez26
10 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 11:34

Arkadaşlar ben Antalyada oturuyorum ve çibörekçi bulamıyorum. Yaz aylarında memelekete gidincve yiyorum. Ama kışın tadı daha güzel oluyor. Bileniniz varsa bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

tuncaytezgöçen

10 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 18:23

selamlar Ahmetbey size ancak şuan antalyada turistik otelde yönetici olan fahriye kardeşimiz yardımcı olabilir, çünki sanırım antalyada epey uzun bir süredir bulunuyor
orda ne var ne yok bilir size çibörek konusunda yardımcı olacağından eminim
anadoludan sevgilerle [/b]

Necdet Kızılırmak

10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 15:48

Tuncay beyin resimlerinde hamur kesilmiş olarak görünüyor, fakat katmerlenip rulo halinde görülmüyor.(Kesilmeden önce) Acaba daha evvelki işlem nedir?

serap95
10 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2007, 16:53

bu fotoğrafları http://www.toydemirkoyu.com sitesinden aldım. hamur yoğurulduktan sonra ufak ufak parçalara ayrılıp açılır. eşit ayırmak içinde rulo haline getirilir.

havvaaa
10 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 12:47

arkadaşlar ben çankırıda oturuyorum. evet çibörek çok güzel bence ancak buralarda yeme şansımız olmuyor. çünkü yok. ben eskişehire gittiğimde yemiştim. arkadaşımın evinde. gerçekten çok hafif oluyor. İnsanın yedikçe yiyesi geliyor. Ekişehirin simgelerinden bitanesi çibörek. benim bildiğim bitane daha var, oda haşhaşlı. gördüğüm kadarıyla bütün pastanelerde satılıyor.

taylan1965
9 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2008, 19:02
ankara çiğbörekci

Hafta sonu Ankara da yeni açılan çibörekçi konakbaydaydık nefffis börekler

(+)

gözümüz doymadı bi de mantı yedik

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET