Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
M.O.Dikmen
12 yıl önce - Pzr 19 Ağu 2007, 05:05

Alıntı:
Edremit Belediyesi, 50 yıl aradan sonra, TBMM modeli yeni belediye sarayına kavuşacak.
Şehir trafiğini rahatlatacak olan katlı otopark ve belediye sarayı inşaatlarının temeli törenle atıldı.

Kaymakam Ekrem Büyükata, Cumhuriyet Başsavcısı Can Konuklar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan ile şehir protokolünün tam kadro katıldığı temel atma töreninde, inşaat alanı içerisinde kurban kesildi.  

Konuşmasında, 7 bin 40 metrekarelik bir alana sahip olacak olan katlı otoparkın ilçedeki otopark sorunu ve trafik keşmekeşini rahatlatacağının altını çizen Belediye Başkanı Yunus Bozbey, mevcut belediye binasının gelişen Edremit'in ihtiyaçlarına cevap vermeyecek duruma geldiğini söyledi. Başkan Bozbey, "Vatandaşlarımıza daha çağdaş ve daha iyi hizmet sunabilmek, çalışmalarımıza ise daha elverişli bir çalışma ortamı sağlayabilmek amacıyla yepyeni bir belediye hizmet binası oluşturma çalışmalarını başlattık. Bu amaçla hazırladığımız iki ayrı projeyi değerlendirerek, belediye sarayı ve otopark inşaatı projemizin startını verdik. Bodrum katlarda 200 araç kapasiteli otopark, teknik servisler, depo, arşiv ve sığınak birimleri yer almaktadır.

Bizler projeyi yaparken, bu projeden nasıl para kazanırız, bu projeye kendini nasıl finanse ettiririz onun hesabını yaptık. Ve burada yapılacak olan otoparktan biz yılda belediye kasasına 1 trilyon para kazandıracağız. Biz bu krediyi alırken 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli olarak aldık. Ve 10 yıl içerisinde bu binadan, bugünün şartlarında, bitmiş hali ile düşündüğümüzde yılda 1 trilyon, 10 yılda da 10 trilyon lira para kazanacağız. İşte bu projeden biz, hem para kazanıyoruz, hem de yapmış olduğumuz tesisin finansmanını sağlıyoruz. Yani burada yaşayan Edremitli vatandaşlarımızın ödediği vergilerden bu bina için bir lira para harcanmayacaktır. Bu dev tesisimiz Allah'ın izni ile 2008 yılında bitmiş olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Eşim eski Edremit belediye başkanı Av.Tuncay KILIÇ'ın 4,5 Sene asistanlığını yaptığı için şu an kullanılan eski binayı iyi biliyorum. Mimari yapısı itibarı ile 2 katlı ve ortasında büyükçe bir avlusu olan bina, bu avlunun sebze - meyve  ve et hali olarak kullanılması ile inanılmaz kokulara ve kirliliğe maruz kalıyor. Fiziki olarak da oldukça yıpranmış olan binanın bence en az 7-8 yıl önce tahliye edilmesi gerekirdi, ama kısmet 2008 senesineymiş. Hayırlı uğurlu olsun Edremit'e..

*Bu arada tek aklıma takılan Belediye başkanlığı binasının altında bulunan meşhur "Tarihi Cumhuriyet Lokantası"nın akibeti ne olacak acaba?
http://www.cumhuriyet-lokantasi.com/

Sevgiler..

alpermutlu
12 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2007, 15:42

2001 yılında Askerliğimi yaptım...

19. piyade Tugayında çok zorlanmıştım ama Şehrin ortasındaki orduevine gelince Cennette gibi hissettim kendimi...

Özellikle havası muhteşemdir edremitin...

Ve Ören ,Akçay ,Altınoluk gibi sahil bölgelerine hayran olmamak mümkün değil...

Özellikle Altınoluk Mutlaka gözülmesi gereken KAzdağları ile koyun koyuna harika bir sahil kasabasıdır..

Erdem Ağar

12 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 15:53
Edremit Çeşitli Fotoğraflar

Eylül ayı içinde doğduğum, 4 yaşıma kadar yaşadığım Edremit'te kısa bir süre geçirdim, bir kaç fotoğraf çekme şansım oldu. Onları paylaşmak istedim. Parkta ördekleri seyrettiğimi, kulplu bardakta bol köpüklü ayran içtiğimi hayal meyal hatırlıyorum. Oturduğumuz evin karşısında stadyum olduğunu da hatırlıyorum. Bu stadyumun uzun süre önce yıkıldığını, yerine Tansaş yapıldığını bundan 4-5 sene önce görmüştüm. Oturduğumuz eski evi bulamadım tabii ki. Muhtemelen yıkılmıştı.

Pazarlık Camii'nin fotoğrafını çekmişim ama yakınlarında bir de Mahkeme Camii vardı onu unutmuşum. O da küçük, güzel görünümlü bir camiydi. Umarım birileri de onun fotoğrafını çeker ve buraya koyar.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Erdem Ağar tarafından Prş 18 Ekm 2007, 00:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

neşetyıldız

11 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 12:58

Körfezin İncisi Edremit'ten Kuğulu Parktan bazı fotolar gönderiyorum.
--------------------------------------------------------------------------------

(+)

(+)

(+)

neşetyıldız

11 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 13:21

Edremit Kuğulu Parktan Manzaralar

--------------------------------------------------------------------------------

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 3
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler