Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir - Eski Fotoğraflar
« önceki   123 ... 274275276   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
KenanO

13 yıl önce - Cum 17 Arl 2004, 05:25

Bu kordonu komple yikip yeniden eski haline getirmek lazim...

Mesela o Bayrakli bölümüne gökdelenvari konut bloklari yapilsin, insanlar oraya tasinsin ve sahilden sehir icine yavas, yavas yükselen insan ölcüsünü hice saymayan binalar yeniden yapilsin.

Biliyorum, modernizm ile bagdasmaya bilir, fakat yasanilabilir ve karakterli olur. Bilmiyorum kim demisti: "Atatürk Izmir`i bir daha kurtarmasina gerek yok. O Kordon`daki yan yana yükselen cirkin bloklar düsmanlari sehire birakmaz zaten"

Saygilarimla....

A_Cüneyt
13 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 14:21

Kordon'un simdiki hali bence cok güzel. Izmir'e yillardan sonra bir yesillik, deniz kiyisinda gezilebilecek, eglenilebilcek güzel bir yer olusturdu. Bu bir tek Kordon degil, bence Kordon'dan baslayip da Konak, Güzelyali ve taa Güzelbahce'ye kadar uzanan o güzel sahil seridi komple olarak güzel oldu.

Izmir'e bir dereceye kadar nefes aldirdi. Özellikle de Konak'in simdiki halini cok begeniyorum. Kordon son yillarda iyice yozlasm isti bence, simdiyse yine ailece gezilecek modern bir yer oldu. Sonucta yillar önce yapilan o bahsedilen yüksek beton binalarin yikilacak hali yok. Bunlarla yasamak zorundayiz. Ama diyorum ya; simdiki yesil haliyle bu binalar bir sekilde artik göze batmiyor.

Denem

13 yıl önce - Sal 04 Oca 2005, 04:12
Eski izmir

Bu resimler Yunan kaynaklarindandir, resimlerin uzerinde Rumca yazi var diye kimse sasirmasin. Bu resimleri buraya tarihi amacla koydum, Yunanistan propagandasi da yapmiyorum. Izmir Osmanli'nin en kozmopolit sehirlerinden biriydi.

Kordon (eski adi promikeas olmasi lazim)

Izmir Eski Ermeni mahallesi

Irfan'in okuduguna gore, Trapeza tis Ellada, Yunan Milli bankasi yaziyor... Bugunku Turizm bakanligi binasi.

Amerika'da unlu zengin Forbes ailesinin bir bolumu Izmirli'dir. Buca'daki Forbes konagi gibi, sahilde de Forbesler'e ait bir bina burada gozukuyor.

Nea Smryni okunuyor, Izmir'den ayrilan Rum nufus Atina'da bu adla bir 'mahala' kurmus.

Eski izmir fotograflarini gorunce dayanamadim. Izmir'de yanginda yanan kiliselerini orada yeniden insa etmisler.

Agias Photini (Fotini - Isik, Izmir'in azizi) Can kulesi'nin kopyasi... Konak Meydan'daki saat kulesi, 1846
da yapilmis olan can kulesinden ilhamla yapilmis.

Yücel

13 yıl önce - Cmt 05 Şub 2005, 00:27

Bir fotograf da benden.

(+)

Yücel

13 yıl önce - Cum 11 Şub 2005, 11:17

Bir kartpostal,meshur Grand Hotel Huck (Bu kartpostalin arkasinda 4 Mart 1911 tarihli Bulgaristan'a gonderilmis Fransizca bir mesaj var.) :

(+)

En son Yücel tarafından Sal 08 Mar 2005, 07:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR