Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Kemeraltı
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mehmet YASA

10 yıl önce - Pts 26 Nis 2004, 18:04
TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISI

Vehbim Kemeraltı hk. bilgi ve foto koymuş ancak Kemeraltı öyle bir diyar ki fotoğraflarla ve anlatmakla bitmez..yaşamak lazım Tarihi Kemeraltı Çarşısını...
Kemeraltı Koruma Amaçlı İmar Planı onaylandı ve yakın bir zaman içinde Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortak çalışması ile uygulamaya başlanacak..Kemeraltının tarihi dokusu ön plana çıkartılacak, elektrik sistemi yer altına alınacak, reklam panoları düzenlenecek..şu anda reklam panolarından binaların cepheleri algılanamıyor doğru dürüst...Kemeraltı-Agora bağlantısı yapılarak turist Kemeraltına getirilecek, çarşı canlanacak ve esnafın yüzü gülecek..yani Kemeraltında yapılacak çook iş var..çalışmalar tamamlandıktan sonra gerçek Kemeraltı ortaya çıkacak..
İnşallah bu dediklerim gerçekleştikten sonrada fotolarını koyarız ve aradaki farkı hepberaber görürüz..

Bu hava fotoğrafında İzmir'in tarihi mekanlarını ve birbirleriyle ilişkilerini görüyoruz...

(+)

bunlarda çarşıdan bazı fotoğraflar...

(+)

(+)

(+)

(+)

Kemer Plaza alışveriş merkezi

(+)

Tarihi Kemeraltı Börekçisi (reklam yapmak gibi olmasın ama yolu düşen burada börek yesin lütfen)

(+)

ata
10 yıl önce - Pts 26 Nis 2004, 20:06

mehmetle planımızdı o erken davrandı ama mehmetin dediği gibi bitmez kemeraltı tam 13 senem geçti bazen hala görmediğim sokak aralarını gördüğüm zaman şaşırıyorum eklemeler gelecek..mehmet ellerine sağlık

elifgcaglar

10 yıl önce - Pts 26 Nis 2004, 21:25

Ahh simdi o tazecik baliklari izgarada pisireceksin,yanina boll limonlu marul salatasi ve tazecik rokalar,maydonozla yemyesil doldurdugun bir masa..Off burnuma geldi kokusu..

Nasil özledim sööyle tazecik bir baligi..Ve nasil özledim Kemeralti´nda ayaklarim sizlayana dek dolasmayi..

Mehmet YASA

10 yıl önce - Sal 27 Nis 2004, 12:11

bir duble rakı da içilir artık balığın yanında demi benimde canım çekti doğrusu...
Ata'nın dediği gibi ben de bazen hiç görmediğim sokaklarla ve özellikle tarihi yapılarla karşılaşıyorum Kemeraltın'da...takviye fotolar bekliyorum ata..bende eklerim bazı fotolar daha sonra...Kemeraltı'nın tanınması gerek diye düşünüyorum...

Salepçioğlu Camii

(+)

Salepçioğlu Çarşısı

(+)

(+)

Kemahlı Hanı

(+)

Başdurak Camii

(+)

Bilgi
10 yıl önce - Sal 27 Nis 2004, 20:05
Harita

Kemeraltı'nın 4-5 yerine harita/plan istiyorum...
Nerede ne var, hangi yol nereye çıkıyor,en yakın çıkışlar duraklar nerede vs. olsun
Kalabalığa takılıp gidiyorsun, bir bakmışsın Mezarlıkbaşı'ndasın, bir bakıyorsun Çankaya...
Diyelim öyle gezmiyorsun, bişeyler alcan; sor allah sor. "Abü filan malı nerdee bulurum?" diye. Salepçioğlu'na ,Kızlar Ağası Hanı'na, Kuyumcular Çarşısı civarına, Vilayet girişine... koysunlar harita ve uğraştırmasınlar adamı (turistin de işine yarar). Kocaman kocaman "turist velinimetimizdir" diye bez afiş asmayı bilirler, çünkü altında kocaman ve renkli adları yazıyor ya, belediye başkanı diye; gıcık kapıyorum bu uygulamalarından.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR