Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Ahmet Arşipel
5 yıl önce - Prş 06 Arl 2012, 18:23

(+)

ismail karagöz

3 yıl önce - Prş 14 Ağu 2014, 19:45

(+)

Misafir 857

3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 19:00

Bafa Gölü temiz yine mi?

Affedersiniz maalesef bana türkçe kötü, çünkü almanım

Misafir 0da

3 yıl önce - Cum 19 Arl 2014, 05:44

Güzel bilgiler edindik. Her sene bafa Gölü kıyısından geçtiğimiz halde Herakleia'ya uğrayıp onun tarihi havasını koklayıp bir balık yiyemedik. Büyük gemilerin uğradığı Latmos Körfezindeki antic Heraklia, 2500 sene önceki halini özleyerek, kendini teselli edecek bizleri bekliyor. Eğer Beşparmak dağlarını arkaya aşacak bir yol bulabilirsek, Arkadaki Myus antic kentine de bir selam verme fırsatı yakalayabiliriz. Ama once bir "küp kebabını" yiyerek tarihi geçmişini bir karıştıralım.
Herakleia'nın başka bir önemi daha var; Ben buraya, KARİA'nın ilk başkenti diyorum. Çünkü Karia'yı Milasadan ilk yöneten TİRAN KARDEŞLER Heraklialı'dırlar. En son olarak da başkent Halikarnasos olmuştu. Latmos dağlarından Alinda, Labranda ve Stratonikeye giden antic bir yaya yolun olduğunu duymuştum. Ancak bu yolun halen kullanılıp kullanılmadığını bilmiyoruz. İnşallah yolumuz düşerse, dağlarındaki on bin yıllık mağara resimlerini de görerek, Anadolumuzun nasıl bir tarihi geçmişi olduğu karşısında onunla gurur duyalım. Onların da bizim Atalarımız olduğunu bilerek, bize bıraktıkları medeniyetleri daha da ileri götürmek için gayret sarfedelim. Sevgilerimle...

Misafir 1d8

2 yıl önce - Sal 02 Hzr 2015, 10:29

AGORA ALTERNATİF TURİZM İŞLETMECESİ SAYIN;ORHAN BEY KONUYU İYİ DEĞİNMİŞ , BU GÖLÜN SORUNU VE LATMOS DAĞLARININ ANTİK TARİHİ VE KÜLTÜRÜ YETERİNCE YAĞMALANMIŞ BÖLGEYE HİÇ KİMSE SAHİP ÇIKILMAMIŞ MUĞLA VE AYDI MİLLETVEKİLLERİNİ YETERİNCE BİLGİLENDİRİLMEMİŞ İŞTE BİRKAÇ YÖRE HALKI BÖLGEDEN NEMALANILIYOR GERİSİ ÖYLE BAKYO İŞTE BÖYLE ...... BENCE KURUMSAL ÖRGÜTLENME YAPILMASI LAZIM BU GÜNLERDE BİR KIMILDAMA VAR MUĞLA ÜNİVERSİTESİ GEKA ARACILIĞIYLA PROJE KAPSAMINA ALINDIĞI HABERLERİNE OKUYORUM BU GÜZEL SAYIN VALİMİZ VE SAYIN KAYMAKAMIMIZ DA
KONUNU ÜZERİNE GİDİYORLAR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM .........

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> MUĞLA