Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5986
serdarzaydin
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 12:16

Alıntı:
Dokunuşlar görüntüde, eskisinden iyi evet ama sorunlar çözülmüş değil. Dışarıdan profil iyi gözüksede içinde değişen birşey yok...

örnekler verir misin?

Oğuz Çolban
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 12:21

Adamlar hiç çoktan yaptı,azı bilmeyen çoğu bilemez....

Istanbul Kalesine Setra 516 katılmıştır.

Kırk Yıllık Yolcu
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 13:09

Nuri bey, evet Denizli'de servis yok, şehir içi toplu ulaşım ise burada yaşamayanlar için çok karışık. Zaten, aşağı yukarı her şehirde şehir içi ulaşım kendine özgüdür, bir diğerine benzemez, yabancılara kafadan karışık gelir, otobüsten inince yönleri şaşırdığımız olur, toplu ulaşım kartıydı-cartıydı yorucudur, bir de yol yorgunusunuzdur, dinlenecek zamanınız yoktur, maddiyat sınırlıdır vs.
Bu sorunu kısmen hafifletmede: Belediye ve otobüsçülerin birlikte ve ortak servis sistemi çözüm olabilir.
-Servis ağı mümkün mertebe sık olmalı,
-Azami 20.dk aralıkla hareket etmeli,
-Her yolcu oturabilmeli,
-Ücretli olmalı, servis kullanmayan haksızlığa uğratılmamalı, kullanan da katkı yapmalı,
-Otogardan çıkışlarda sadece yolcu indirmeli duraklarda harici yolcu almamalı, dönüşte ise ( mümkünse sistem üzerinden verilere göre ) otogar yolcusu bekleyen duraklardan bu yolcuları almalı, yani seri hizmet verilebilmelidir.
Tabii ki, her şehrin konumu ve özelliği birbirinden çok farklı. Bizde çözümler genelde hizmet odaklı değil de, ( örneğin servisçi odaklı ) ele alındığı için ya tıkanıyor, ya da yolcu mağduriyeti oluşuyor. Bu konudaki köklü bir çözümün sadece biz yolcuların sorunlarını gidermekle sınırlı kalmayacağı, hele İstanbul-Ankara-İzmir gibi şehirlerde belli kesimlerde "güvenli indirme noktaları" da yapılabilirse,
yolcunun evine veya gideceği yere en az bir-iki saat önce ulaşma imkanı nedeniyle yolculukta otobüs tercihine önemli katkı yapacağı kanaatindeyim. Yolcuyu evinin en yakına kadar götüren sistemin otobüs olduğunu, bu potansiyeli en çok otobüsçülerin dikkate alması gerektiğini, pastayı büyütmek için bunun da marka, model kadar önemli bir husus olduğunu düşünüyorum

Arda20
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 14:41
Kamil Koç Web sitesi

Kamil koç web sitesi ne kadar kötü olmuş öyle . Yolc nerede karışık bilet alma karışık eski web site çok iyiydi

üstat38
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 18:09

kayseride servisler kaldırılınca belediye iki tane hat açmış ve bu hatları servis gibi kullandirtmaktaydi,sadece belirli duraklardan yolcu alıp bindiren şehrin belirli yerlerine uğrayan otobüsler.

tabi büyük şehirlerde bu biraz daha zor ama yapılamaz değil

Goşto21
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 19:15

YouTube'dan izleyenler,takip edenler bilir.Anl Acky kanali var Anıl bey abinin otobüs vloglari çektiği kanal.
Kendisi artık Kamil Koçta Lapseki-Antalya hattinda sabit calisiyor hali hazirda.Araç 2019 Yeni Tourismo.Yolları açik olsun tüm yolda olanlarin.

Kafama takıldı şöför koltuğu hoplayıp zıpliyor havalı sanırım tıss tıss diye ses çikariyor.Travego S ve eski tourismolarda buna sahit olmadim aklimda oyle kalmis.Yeni araclarda böyle mi ?

Burak3462
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 20:08

Vay be başladı mı otogara tekrar Anıl Servisteydi bende takip ediyorum onu 1-2 ay bakamadım videolarına geriden geliyorum. Hayırlısı olsun onun için. Onun bir önceki Rize İzmir sırası fenaydı izlerken ben yoruluyordum

mstfust4
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 20:19

Alıntı:
Kafama takıldı şöför koltuğu hoplayıp zıpliyor havalı sanırım tıss tıss diye ses çikariyor.Travego S ve eski tourismolarda buna sahit olmadim aklimda oyle kalmis.Yeni araclarda böyle mi ?

Havalı koltuk

yosew
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 20:39

MALATYA ZAFER TURİZİM giresun samsun malatya antep seferini kilis e uzatmıştır

Boran Çakır
1 ay önce - Çrş 24 Şub 2021, 20:51

Alıntı:
örnekler verir misin?

Daha önce su basmayan dükkanları su bastı. Aşağı katın bazı bölümleri yağmurlu günlerde şelaleye döndü. Ekrem İmamoğlu kiracının kiracısı olmayacak dedi yazahaneleri içinde ki kiracıya değil eski hak sahiplerine verdi. Hadi bu bir tercihtir eyvallah ama alt katlarda içinde ki kiracıyı muhattap alıp kendinle çelişti. Daha önce esnafın 1000 tl ye tuttuğu yere 2500 TL kira belirledi. Kiralarda yüzde 75 indirime gitti ama 3 şahıslar beni ilgilendirmez deyip mal sahiplerinin yazahanelerde kira indirimine gitmemesine göz yumdu. Burda tek suçlu yönetim değil elbette ama bunun kontrolunu sağlayabilirsin. Liste uzar gider yolcu açısından değişimler olumlu ama esas kullananlar için değişen pek birşey yok Serdar Bey

Oğuz Çolban ne demek istediğini tam anlayamadım açar mısın biraz

sayfa 5986
ANA SAYFA -> ULAŞIM