Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5631
Can Ertan
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 19:11

Üstteki haber linkine göre Pamukkale Turizm en az %100 zam yapmamız gerekirdi demiş.

Yok %200 yapın, iyice alıştı herkes abayi halkın sırtına vurmaya. 2 + 1 otobüslerinde %33 koltuk kaybı olmuşken EN AZ yüzde yüz fiyat artışı istiyor. Onlarca sektör etkilendi güncel durumdan restoran masa sayısı da aynı oradan azaldı ama hiç duymadık fiyatları %100 artırmamız lazım diye açıklamaları.

2x kazanacağıma bir süre 1.5 x kazanayım yok, anında fırsatçılık yapar gibi bindiriyorlar fiyata. Bu sektör kadar da mağdur sektör görmedim ben. Yapmayın o zaman bu işi, madem kazanamiyorsunuz ya işletmeyi beceremiyorsunuz ya da arz talepten fazla. Elbet para kazanacak birisi çıkar hakkıyla yapar

Kayhan33
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 19:21

İmkanı olan gideceği yere kendi arabasıyla gitsin veya araba kiralasın. Batsın bu fırsatçılar.

Abdurrahman 65
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 20:07

Van'da turizm faaliyeti yürüten Macit Seyahat araçlarına Vanyolu yazdırmıştır.

şakir
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 21:56
Fiyatlar

Arkadaşlar fiyatlar gerçekten çok yüksek üzücü.... Umarım her şey Allahın izni ile bir an önce normale döner..

Tolga Universe
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 22:43

Aslında Pamukkale’nin elinde bu data vardır. Pandemi öncesi işlem hacminin yüzde kaçı online idi yüzde kaçı yazıhane üzerindendi biliyorlardır. Bu kararı öyle bir gecede almazlar. Demek ki zaten online satışların yüzdesi artmış.

Esasında Pamukkale’yi daha çok batılı, online işleme mesafeli durmayan insanlar ve özellikle öğrenciler kullanıyor. Yazıhaneler bence de mali olarak külfet. (Kira, personel, enerji vb)

Nuri 9238
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 23:13

Alıntı:
Arkadaşlar fiyatlar gerçekten çok yüksek üzücü.... Umarım her şey Allahın izni ile bir an önce normale döner..

Muğla-Denizli arası şu an ortalama 60-70 lira civarında gezerken Beydağı 115 lira istiyor. Hiçbir şey normal değil ama bu örnek haddinden de fazla olmuş. Ayıp

tmrd07
1 ay önce - Sal 02 Hzr 2020, 23:45

Pamukkale kullanan kişiler diğer firmalara oranla daha fazla genç nüfus,çok fazla öğrenci taşıyor, Anadolu illerine Metro, KamilKoç gibi açılmadı,iş seyahati yapan insan çok fazla yani biletlerin çoğu zaten online sistem üzerinden satılıyordu.Şube kapatmanın Pamukkale firması için çok fazla yolcu kaybı olacağını düşünmüyorum.Üzücü yanı istihdam kaybı olacak. Çok fazla şube kapattığı için büyük ihtimalle hala şehiriçi servis verdiği illerde de servis hizmeti kalkabilir.

ÖZER B

1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 00:00
Fiyat

Fiyatlar gerçekten inanılmaz ve abartı yüksek, fırsatçılık yine tavan yapmış durumda. Şu anda birikmiş yolcu yoğunluğu var, 2-3 hafta sonra azalınca ne olacak, bu fiyatların sürdürülmesi imkansız. Bakanlık ta tavan fiyatı fazla tuttu, elden geçirilmeli.

Koray C.

1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 00:05

Otogarda aman aman bir yoğunluk yok. Bursa için konusuyorum. Şuan herkes hayal kırıklığı. Kime sorsak beklentiyi karşılamadı yönünde. Herkes deli gibi gidip gelecek sandılar sanırım. Ama öyle bir yığılma olmadı.

Ustura Faysal
1 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 00:13

Alıntı:
Herkes deli gibi gidip gelecek sandılar sanırım. Ama öyle bir yığılma olmadı.

Mevcut fiyatlar nedeniyle gidenlerin büyük çoğunluğu özel araç ile gitmiş olmalı. İstanbul açısından bakarsak Sprinter ve Transporter minibüslerle memleketine giden çok fazla kişi biliyorum. Bugün benim ofisin yanında bulunan Sinoplular derneğinin önünden Sinop'a 2 tane Sultan Maxi Midibüs, 3 tane Sprinter Minibüs ile bir sürü insan köyüne gitti.

Adamların hepsinin isyanı aynı, en ucuz bilet 200 lira ama yer yok. Parasını verip otobüse bile binemiyoruz diyorlar.

sayfa 5631
ANA SAYFA -> ULAŞIM