Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 21:05
Güncel Şehirlerarası Otobüsler - Haberler ve Yorumlar

Son günlerde "Güncel Şehirlerarası Otobüsler" başlığı altındaki mesajlarda; fotoğraf ve metin bilgileri birbirine karışarak, içinden çıkılamaz bir hal almıştır. Bundan ötürü, başlık parçalanarak, "sadece fotoğraf" ve "sadece yorum/haber/tartışma" içeren iki kısma ayrılmıştır. Aktarmalar çok seri bir biçimde tamamlanacaktır.

Şehirlerarası otobüsler hakkında (400 piksel olmak kaydıyla) fotoğraf eklemek isteyenler;
Güncel Şehirlerarası Otobüsler linkindeki başlığa, ellerindeki görsel malzemeyi iliştirebilirler.

Bu başlık altında; yalnızca "otobüsler hakkındaki yorumlar ve haberler" toplanacaktır. Seviyede görülebilecek herhangi bir düşme durumunda, gereken müdahale, ulaşım denetçileri tarafından kesinlikle yapılacaktır.

"wowTURKEY-Ulaşım Bölümü" Denetçisi
Akın KURTOĞLU

M.Ali Sade
12 yıl önce - Sal 17 Ekm 2006, 16:08

Bence bu yeni genç arkadaşlarımızın da sohbet edebilecekleri bir başlık olması kesinlikle şart.

Onlar da mecburen bazı şeyleri sorup,soruşturup öğrenmek ya da bazı bildiklerini paylaşmak istiyorlar.

Resim mutlaka olmalı, tamam çok iyi ama, bazı şeyleri de anlayıp,anlatmak da gerekiyor.Yoksa bu başlık sadece "yazmayın, konuşmayın, istemeyin" tipinde boş mesajlarla dolu bir hal alır ve sinyal lambası gibi bir açılıp bir kapanır.

Deneticilerimizden rica ediyorum,şehirlerarası otobüsler hakkında sohbet etmek isteyen üyeler için bir sayfa açalım.Daha önceden de bu tip bir sayfa açılmış ve kapanmış,gördüğüm kadarıyla. Şimdi yeniden açıp deneyelim.Şayet orada seviyesizlik olursa oranın çaresine bakılsın.

Yoksa bu başlık çok güzel bir görsel malzeme.İkide bir de kapanması sitemize zarar.Aynı şey Nostaljik otobüsler için de geçerli.Sohbet için açılacak bir başlıkta bu gençler çok daha verimli de olur ve yönlendirme çok daha kolay olur.

Ne dersiniz?Tartışalım ve yeniden değerlendirelim.

Herkese selamlar...

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Sal 17 Ekm 2006, 20:34

Akın BEy öncelikle bu sayfa için çok teşekkür ederim.Çünkü diğer başlıkta bilgi almak isteyen arkaşlarla fot'ları koymak isteyen arkadaşlar arasında tartışmalar yaşanıyordu.Burdan rahat bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabiliriz.Şimdi sıra konuda

TAYFUN KIRALİ
12 yıl önce - Sal 17 Ekm 2006, 21:29

Akın bey'e teşekkür edelim. şimdi oldu işte, her şeyin yeri ayrı, bir V8'in rampada 403'ü geçemeyeceğini bu başlık altında rahatça konuşalım,M Ali ağabey'inde söylediği gibi genç ve heyecanlı arkadaşlara bu tip zeminlerde gerekli izahatlar rahatça yapılsın,bizde kötü kişi olmaktan kurtulalım.  

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Sal 17 Ekm 2006, 21:32

arkadaşlar standartlara bağlı bişey bu.V8 motorunu herkez bilir.gerek sesi olsun gerek performansı olsun...tabi teknik açıdan çok büyük farklar var.ama asla geçemez diye bişey yok bence.

ali fuat kayı
12 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2006, 01:54

Bu başlığa gerçekten çok ihtiyaç duyuluyordu,iyi olmuş ellerinize sağlık...Ancak inşallah sonu benim başlık gibi olmaz.Türkiyede ve dünyada otobüs ile ulaşım başlığı bildiğiniz gibi seviyesiz tartışmalar olduğu için kapatıldı.Buradan tüm arkadaşlara,otobüs severlere sesleniyorum,lütfen bu başlığı kirletmeyelim,bu başlığın kıymetini bilelim.Herkese sevgiler saygılar...

candaş kaptan

12 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2006, 07:16
Güncel Şehirler Arası Otobüsler - Haberler ve Yorumlar

Ben en başından beri bu başlığın açılması için uğraşıyordum. Bazı denetçilerimize bu başlığın açılması için yazılar yolladım. Hatta bu başlığın açılması için, diger başlığın niye sık sık kilitlendiği gibi konuların bulunduğu uzun bir yazı hazırlayıp ilgili denetçilerimize yollayacaktım. Ama okuldan dolayı gerçekleştiremedim.  

Bundan sonra Güncel Şehirler Arası Otobüselerin kilitlenme olayının yok denecek kadar azalacağına inanıyorum. sadece fotoğraf ve sadece haber sayfasında herhangi kural dışı birşey olduğunda biz gerekli uyarmayıda tatlı bir dille yaparız. Bundan sonra bu iki başlık için kilitlenmesiz keyifli günlerin geldiğini görüyorum diyebilirim. Bundan Eminim. Arkadaşlarıma güveniyorum.    

Bu başlık İstanbul - Ulaşım alt grubuna  Güncel Şehiler Arası Otobüscü arkadaşlarıma hayırlı ve uğurlu olsun.  
Bu başlık hepimizin başarısıdır arkadaşlar.
LÜTFEN!!! Bu başlığın ve diğer başlığa iyi bakalım, değerini bilelim, sahip çıkalım.!!!

Saygılarımla

Gönülden Şehirler Arası Otobüscü
           candaş kaptan

M.Uğur.K
12 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2006, 15:19

Bir kaç hafta önce AŞTİ'de ilave aksının sağ tekerleği olmadan hareket eden bir s2000 mega gördüm. Otobüsün içinde yolcuları vardı ve yolcuları indirmek için indirme peronlarına yanaşıyordu. Böyle bir şeyi görünce çok şaşırdım.

Alıntı:
Bu Otobüsler Hala Has Batman da Calisiyormu bilen Varmi

Scania Irizar Century otobüslerine gelince, Has Batman ve ve bir firmada daha çalışmıştı. Hatta 98 yılında İzmir fuarında lansmanı yapılmıştı (Tarihte yanılıyor olabilirim). Bu firmanın otobüsünü fuarda gördükten bir kaç ay sonra AŞTİ'nin önünde arıza yapmış bir şekilde gördüm. Ondan sonrada hiç görmedim. Sanırım yedek parça sıkıntısından dolayı (aynı 404'ler gibi) otobüse talep olmadı.

En son M.Uğur.K tarafından Çrş 18 Ekm 2006, 17:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ozan19
12 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2006, 17:42

Selamlar herkeze
Madem konusan yok ben baslayim

1 sene once Man fortuna ile seyehat edmistim ve dinlenme tesislerine girdigimiz zaman otobüs Alcalip-yükseliyordu bu özelligi oldugunu bilmiyordum
Aracın on konsolunu hic begenmemistim,özellikle söförun oturdugu bölümü sadecec aracın sag dikiz aynasından bakıldıgı zaman hos bir görünüm vardi ama man gercekten güzel bir Airodinamik bir yapiya sahip,fortuna'nın ic dzayni olumsuz :/
Kim ne derse desin 0 403 on konsol ve dzayni tek gecerim   gercekten güzel bir hava veriyor ve türkiye sartları icin dzayn edilmis otobüs diyebilirim,Türkiye'de ulasım genelikle otobüslerle saglandıgı icin SHD modelleri seciliyor bagajların yeterli olabilmesi icin,fark ettinizmi bilmiyorum ama cogu avrupa ülkeleri rhd alcak boy otobüs kullaniyor.
Ayrıca bir kac sorum olacak saygideger arkadaslarıma  
*Man fortuna kac beygir bilgisi olan varmi ?
*Setra 417 HDH Fiyati kac bin euro ?
*Yeni Neoplan starliner kac beygir ve kac bin euro ?

Saygılarımla

Not: Arkadaslar hatalarım olabilir,lütfen (-)puan vermek yerine beni özel msg dan bilgilendirirseniz sevinirim

En son ozan19 tarafından Çrş 18 Ekm 2006, 19:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

melih
12 yıl önce - Çrş 18 Ekm 2006, 18:07

Alıntı:
arkadaşlar standartlara bağlı bişey bu.V8 motorunu herkez bilir.gerek sesi olsun gerek performansı olsun...tabi teknik açıdan çok büyük farklar var.ama asla geçemez diye bişey yok bence.

0403te 0303 v8 in geliştirilmiş biturbo intercooler motor var.Aralarında nerdeyse 500 tork ve 100 beygir fark var.0403 rampada bırak geçmeyi; 0303 tozuna yetişemez. (2004 ve 2005 0403lerde tamamen değişik bir v6 motor bulunuyor ve v8 403ten 41 beygir ve 300 tork daha fazla güce sahip)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM